Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyasszam le a túlsúlyos...

Hogy fogyasszam le a túlsúlyos gyerekem?

Figyelt kérdés
A lányom 14 éves, és túlsúlyos. Eddig nem zavarta, de most, hogy kamaszodni kezd, frusztrálja a súlya. Segítséget kért, és elhatároztuk, hogy együtt lefogyunk. Elkezdett odafigyelni arra, hogy mit eszik. Extrudált kenyér, semmi cukros üdítő, csak víz, semmi chips és cukor, napi háromszor almaecetes vizet iszik, naponta fut, és hullahoppozik. Milyen módszert tudnátok még javasolni, ami nem káros a fejlődő szervezetére, de hasznos és fogyaszt?
2013. febr. 24. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A cukrot ne hagyja el teljesen, mert arra szüksége van a szervezetének. Csak ne egyen sokat belőle.
2013. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1: A koncentrált cukorra nincs szüksége. Szénhidrátra természetesen van, azt nyilván eszik is.


Kedves kérdező, a leírtakból nem tudom pontosan, hogy mit, mikor, hogyan eszik, de amit leírtál, az jó iránynak tűnik. Túl szigorúan ne is fogjunk egy fejlődő szervezetet, a modern, egyértelműen egészségtelen dolgok elhagyása viszont helyes :)

Ez a véleményem, de nem vagyok szakértő, csak próbálok tájékozódni, mert az egészségem engem is érdekel (a fogyási szándékaimtól függetlenül :P).

2013. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Extrudált kenyér és futás? Hullahopp? Kis nekromanta, milyen modernek vagytok.


Bohóckodás helyett: hús és zöldség fogyasztás, futkosás helyett erősítő edzés lenne javallott! Tejtermékek és egyéb cukiságokat hagyjátok meg az ínyenceknek, majd belebetegszenek, ti ne (t)egyétek.

2013. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 princessluna33 válasza:
megvonásokkal: pl ne egyen édességet és gyors kaját egyen több zöldséget gyümölcsöt a csokros üdítő, kóla kifejezetten tilos.kevesebbet kapjon enni.
2013. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól teszed, hogy fogyni szeretnétek, a kövérség ugyanis totálisan tönkre teheti a kamaszkorát. Eddig is figyelni kellett volna erre, mindegy...


Bemásolom ide, amit másnak írtam:

"Mozgás: heti 5-6x 1-1,5 órás tempós gyaloglás, mellette hébe-hóba jógáztam.


Kaja:délelőtt és kora délután szénhidrátos kaják (tk kenyér, gyümölcs - néha banán is), utána inkább fehérjedús kaják (tojás, húsok, sovány túró, zöldségek, natúr joghurt). Napi 2-3 liter vizet is megittam. Alkoholt csak ritkán fogyasztottam (koccintás más egészségére pl.).


Édességet ettem, de nagyon ritkán.


Nem, nem jó, ha este gyümölcsöt eszel. Egy almát mondjuk benyomhatsz uzsonnára, de szőlőt, szilvát, barackot, meggyet és társait inkább délelőtt egyed, ezek sokkal édesebbek (=cukrosabbak). Zöldségből viszont (kivéve hüvelyesek, mint borsók, babok) korlátlan mennyiséget megehetsz, célszerű salátát csinálni belőlük (pl. 5-6 kínai kel levél + 1 reszelt sárgarépa + 1 kockázott paradicsom + 1 paprika + 1ek olívaolaj + 1ek almaecet + só, bors). Húsból egyél szárnyast, lehetőleg ne a legbőrösebb részét (szárny), vagy halakat (olajos konzervről öntsd le az olajat).


Panírozott kajákat kerüld, de ha az van ebédre, edd meg, csak mondjuk 4 fasírt helyett kettőt, vagy szedd le róla a panírt.


Krumplit és tésztákat, fehérlisztes és cukros dolgokat lehetőleg egyáltalán ne egyél. Ha rakott krumpli vagy krumplis tészta van ebédre, egyél kevesebbet belőle és kérj/egyél hozzá savanyúságot.


Mozgásból érdemes erősíteni/saját testsúlyos edzést/tornát végezni ( elég heti 3x, mondjuk H-Sz-P) és végezz aerob mozgást (bicajozást, tempós gyaloglás) legalább 1 órát folyamatosan, ezt lehet heti 5 alkalommal is (mondjuk gyalog jössz haza a suliból, ha nincs olyan messze). Ezekben a mozgásokban az a jó, hogy nem nyírják ki az izmaidat, csak mérsékelten dolgoztatják meg őket így a szervezetednek van ideje zsírt égetni közben. 3 tesi mellett csinálj annyi aerob mozgást, amennyi jól esik (ha most az elején hirtelen minden nap gyötörni kezded a tested, hamar bele fogsz fáradni az egészbe)."

2013. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!