Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hetente hányszor érdemes...

Hetente hányszor érdemes 1-1.5 órás edzésen/tornán (az alkalmak fele insanity) részt venni? Úgy, hogy persze az étkezésre is fIgyelek. Létrejöhet a túledzés-szindróma?

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 23:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint kb 35 perc insanity és kb 40-50 perc erősítés. Megköszönöm, ha valaki válaszol.
2013. febr. 26. 23:54
 2/4 Irooonmaaan ***** válasza:
100%

Szia!


Épp most olvasok egy sporttáplálkozással kapcsolatos könyvet . (Tihanyi András: Teljesítményfokozó sporttáplálkozás), amelyben azt írják, hogy: "Hetente minimum 3 edzésre szükség van, hogy a szervezetben a sport ki tudja váltani elvárt hatásait."


Ezenkívül kiemeli a könyv, hogy fontos a rendszeresség, mert a rendszertelen össze-vissza edzés hatástalan, sőt túlzott terhelés esetén káros is lehet.


Ha két edzés közt elég időt hagysz a regenerációra is, akkor nem fogsz túledzett állapotba kerülni. De amúgy nem túl valószínű, hogy ilyen állapotba kerül. Ezt a cikket ajánlom elolvasni, szerintem jól összefoglalja a dolgot: [link]


Remélem tudtam segíteni!

2013. febr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk 4 aerob meg egy kardio. Mindennap kardiózni teljesen fölösleges.


Viszont lehet hogy értelmesebb dolog lenne magadtól összerakni (kiguglizni) egy aerob edzéstervet, az ilyen "vagyunk harmincan oszt' ajerobozunk" című edzőtermi történetek nem mindig a legjobbak, finoman fogalmazva.

2013. febr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Iron: nagyon szépen köszönöm, mindjárt elolvasom. Mindennap nagyjából percre pontosan ugyanakkor kezdem, na most, ez a 24 óra vajon elég a szervezetnek a pihire, vagy iktassak be egy totális pihenőnapot? Ha benne van a válasz a cikkben, akkor bocs.:)


mr. flash: pontosan ezt csináltam: magamnak állítottam össze egy szerintem nagyon jó kis edzéstervet összesen 3 oktatótól, és letöltöttem a utuberól. Van benne erőnléti, súlyzózás, insanity, fókuszált izomcsoportok (lány vagyok) és jóga is, néha több, mint 2 óra az egész. Most akarok még elmélyedni a thai chi-ban, mint bemelegítés, vagy levezetés, de attól tartok maradok a jógánál.:) Köszönöm a válaszod, gyűlölöm a közös ugrabugrát.:)

2013. febr. 27. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!