Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Először szálkásítani kell és...

Először szálkásítani kell és utána felszedni az izmot, vagy előbb kell tömegelni, és utána szálkásítani? Nem tudom, mert mindenki mást mondd.

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 23:12
 1/8 Irooonmaaan ***** válasza:
Elobb kell tomegelni es utana szalkasitani. Forditva azert bajos, mert a tomegelessel ohatatlanul feljon nemi zsir is, amit utana ugyis le akarsz majd adni. Persze ha sok rajtad a felesleg, akkor szoba johet, hogy a tomegeles elott leadsz valamennyit, de nem kell total leszalkasitani.
2013. márc. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi rajtad a felesleg. Ha 30-40 kiló, akkor ne akarj már még tömegelni, de ha "csak" 10-15 kiló van rajtad, akkor először inkább tömegelj moderált szénhidráttal, mert nagyobb izomtömeggel könnyebb lesz lediétázni.
2013. márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az edzésforma (mert mint tudjuk, nincs szálkásító edzés, illetve szr) tömegnövelő minden esetben. Azomban tömegnövelő étrendet nem javaslok 14% testzsír felett, mert annak csak az lesz az eredménye, hogy nem férsz majd el a bőrödben, és szétrepedsz mindehol. Lehet hogy a testkompozíción javít majd egy picit a + felszedett izomzat, de ha zsíros vagy, az is maradsz, mert a súlyzós edzés nem éget zsírt, csak kalóriát.
2013. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Irooonmaaan ***** válasza:
A 3-astól kérdezném, hogy mégis hogy érted, hogy nem égetsz zsírt csak kalóriát? Ez így önmagában irdatlan nagy hülyeség. A kalória az energia mértékegysége, úgyhogy azt képtelenség égetni.
2013. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lényeg röviden:

A szervezetednek nincs ideje súlyzós edzés közben zsírszövetet bontani, hogy azt alakítsa energiává. Ilyenkor a legegyszerűbben alakítható szénhidrátokhoz nyúl, ami megtalálható a májadban, és az izomszöveteidben. Persze...energiát nem lehet égetni, mert az égés maga az energia...szőrszálhasogatás, lényeg hogy maga a súlyzós edzés nem csökkenti a testzsír%od, de az edzés okozta kalória deficit már igen.

2013. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Irooonmaaan ***** válasza:

Hello!


Na így már helyes. Igazad van, hogy csak szőrszálhasogatás volt, viszont nem teljesen értek egyet. Mivel egy jól kivitelezett HIIT edzés afterburnje zsírból éget tudtommal. Sőt általában az afterburn az csak zsírból éget nem?

2013. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom, kerestem már én is erre valami forrást, de semmi konkrét nincs ezzel kapcsolatban, se az hogy meddig tart, mitől függ a tartama, és hogy a valódi edzés hány %ával dolgozik a szervezet "utólérem magam" címszóval. Ami biztos, hogy létezik.
2013. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dzsingi válasza:
Én 185cm vagyok és 102 kg mit érdemes csinálnom szálkásitani vagy tömegelni?
2015. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!