Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A borsó sem jó választás...

A borsó sem jó választás fogyókúránál?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem kéne ezt az oldalt és a válaszokat olvasgatnom. Itt írták többen, hogy fogyás szempontjából a borsó nem a legjobb döntés. Az ilyenektől már a hajamat kitépem. Nagyon szeretem és simán, főtten szoktam enni. Ezt és répát nagyon sokat meg tudok enni, és most még ezt is hanyagoljam? Tudom-tudom, mértékkel mindent lehet, de én nem szeretek olyat enni, aminél nagyon oda kell figyelnem a mennyiségre. Valóban már borsót sem lehet? El vagyok keseredve, amikor ilyeneket írtok.
2013. márc. 5. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem jó, amúgy meg bármi jó, megfelelő mennyiségben.
2013. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de ezzel a "mindenből mértékkel" válasszal a legtöbb ember nem tud mit kezdeni.:) Főleg nem olyan, akinek bármilyen formában étkezési zavara volt/van. Vagy nem eszem az adott dolgot egyáltalán, vagy néha nagy mennyiségben eszem. Nem értheti ezt olyan ember, aki normálisan tud viszonyulni az evéshez és nem lelki megpróbáltatás számára minden egyes étkezés.

(Ez már off, csak muszáj volt már leírnom, hogy ez a "mértékkel" dolog sok ember számára haszontalan, üres és idegesítő fogalom.)

De még egyszer köszönöm a válaszod!

Most már borsót sem fogok enni, mert már meginogtam. Tudom, akkor minek kérdeztem....hát, ez van.

2013. márc. 5. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elején persze, hogy nehéz a mindent mértékkel, de idővel könnyebb lesz megállni, hogy ne egyél belőle még. Én cukorbeteg vagyok, és ezért kellett ezt megtanulnom, ma már tökéletesen megy.
2013. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne ezt az oldalt olvasgatnod ekkora mennyiségben... Nem mintha sokat értenék hozzá, egyszerű ember vagyok, aki érdeklődik és próbál kiigazodni, de nem hinném, hogy baj lenne a borsóval. Remek dolog, az egyik kedvencem. Szomorú lenne, ha lemondanál egy ilyen ártatlan kedvencedről, azt hiszem.

Én olvasgatok itt pár hete, de a borsóproblémával nem találkoztam. Sok hülyeséggel igen, meg különböző, többé-kevésbé értelmesnek/logikusnak tűnő véleménnyel, de... Nem Egyetlen Igaz Út létezik.

Szinte mindent mértékkel kell enni vagy lehetőleg sehogy, de gondolom, a borsóból sem több kilót eszel belőle mindennap... Mi rosszat olvastál róla itt?

2013. márc. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hogy ilyen kedvesen válaszolsz!

Azt írják, hogy tele van keményítővel és szénhidráttal és hogy a hüvelyeseket általában kerülni kéne. Ez tényleg frusztráló, mert ahogy te is írod, ártatlannak és ártalmatlannak tűnő étel. De itt valahogy mindenről bebizonyosodik, hogy nem az.:D

És tudom, hogy ide nem szakértők írnak, sőt....legtöbbjüknek valószínűleg fogalmuk sincs arról, miket beszélnek...de nekem ez érzékeny pontom és ebben meg lehet ingatni.

2013. márc. 6. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy tele, az túlzás... Vannak magasabb szénhidráttartalmú zöldségek, s persze gyümölcsök is, amikben még fehérje is sokkal kevesebb van, mint a borsóban :) Én direkt igyekszem néha hüvelyeseket enni, egyrészt, mert valamivel jól kell laknom, másrészt a fehérjét is be kéne vinni valahogyan, igaz, hogy az én táplálkozásomnál szigorúbbal is tudnak ellenni emberek, de biztosra akarok menni.

Való igaz, a keményítőt egyenesen üldözik egyes radikálisabb csoportok, én nem tudok elmenni rajta, hogy mennyire jogosan, de nem azért van ez a remek test nekünk, hogy ne tudjon megbírkózni a maradék táplálkozási problémával, ha alapvetően odafigyelünk arra, hogy mit eszünk. Sokkal, sokkal egészségesebben étkezem, mint régen, s ez egy hosszú folyamat eredménye, nehogy már minden miatt lelkifurdalásom legyen. A különböző irányzatok követői úgysem értenek egyet. Én nem vagyok zsírfóbiás, én inkább a szénhidrátot igyekszem csökkenteni, de azért nem nézhetünk rossz szemmel mindenre napi egy szolidabb gyümölcsön túl, amiben szénhidrát van. Ha agyonstresszeljük a gondolkodásunkat, az bizonyosan sokkal károsabb, mint borsót enni számolatlanul - bár még mindig igaz, hogy extrém mennyiségben káros. De még vízmérgezésre is képesek emberek, ha túl gyorsan isznak túl sok vizet...

Azt gondolom, ha táplálkozásod egyik legnagyobb problémája a borsófogyasztás, akkor hihetetlenül egészségesen étkezel az átlaghoz képest.

Továbbra is csak egy lelkes érdeklődő voltam, akinek csak pár darabka van a táplálkozás nagy puzzléjéből, de már az is kezd soknak tűnni.

Akárhogyan is... minden jót és sok sikert az egészségesen és csinosan élt élethez ;)

2013. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó olvasni, hogy ennyire egészségesen állsz a témához és neked is van igazad. Ha minden tanácsot követnénk, vízen kellene élnünk, hiszen már szinte minden "tiltva" van.

Az a baj, hogy én el tudok menni nagyon-nagyon drasztikus irányba. Szinte csak zöldségeket eszem, részben mert azokat szeretem a legjobban, részben mert bebeszélem magamnak, hogy még ez is sok.

Abban is igazad van, hogy már az is nagy dolog, ha tudatosan táplálkozunk és odafigyelünk...lehetőleg

anélkül, hogy átesnénk a ló másik oldalára, csak ez nehéz. Amikor ráállok a mérlegre és azt látom, hogy 4 kilót híztam az elmúlt két hónapban, akkor lefagyok és onnantól kezdve minden étkezésnél rosszul vagyok. Egész nap ezen jár az agyam.

Neked is jó egészséget és sok sikert a puzzle-höz...nem könnyű.:)

2013. márc. 6. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!