Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az normális, hogy mióta...

Az normális, hogy mióta egészségesen eszek undorodok az édestől és a gyorskajától?

Figyelt kérdés

Szeretnék súlyt tartani, kicsit fogyni talán. Sok zöldség, gyümölcs, hús. Emellett eszek mindenféle főtt ételt ebédre, szénhidrátot, de csak mértékkel, kevés körettel. Időnként belefér pizza és kevés édesség, mindenről nem mondok le, mert nem vagyok kövér, inkább az egészséges táplálkozás a lényeg. Viszont észrevettem, hogy ami régebben simán lement, az ma undort vált ki belőlem. Pl szeretem az édességet, régen megettem fél táblát is egyszerre, ma 2 kocka után undorom van. Ettem sütiket, torta, sok fagyi, most is végülis szeretem, de nem bírom megenni, max havi egyszer, keveset. A sós nasikat se bírom megenni, régen filmezés közben jócskán fogyott. Vagy pl simán belém fért egy nagy mekis menü, ma hánynék tőle, esetleg évi kétszer sajtburger, de az se esik jól.

Igazából félek az elhízástól, de nem betegesen. A családom szerint ez az undor dolog csak tettetés, de én tényleg ezt érzem. Ez beteges volna?


2013. márc. 12. 09:45
 1/8 anonim válasza:
90%
Teljesen normális, hogy a rendes étel után nem kívánod ezt a szemetet. Ha ez nem okoz neked problémát mentálisan, akkor nincsen semmi baj. Másoknak se kéne ilyeneket enniük.
2013. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy hogyan lehet szeretni valamit és undorodni tőle egyszerre... Vagy az első kocka még jólesik, később billensz át?

Én egyszerűen nem kívánom, annyi. Dehogyis undorodok minőségibb cuccok iránt, amik pozitívabbá tették kissé az életemet annyi évig :D

No igen, mekis étel sosem szerepelt a repertoáromban.


Mivel még eszed is őket, nem tűnik vészesnek a helyzet (akkor lenne az, ha számodra közellenség lenne minden, amit nem tart a közvélemény egészségesnek, ezt lehet beteges szinten is művelni). Lehet, hogy amiatt undorodsz, mert az agyad azt mondja, hogy ezt nem kéne, nem vagyok távpszichológus... Az elég természetes, hogy ha leakadsz bizonyos ételekről, mert megállapítod, hogy nem jók neked, akkor eltávolodsz tőlük, legalábbis velem ez van.


Miért baj, hogy keveset eszed ezeket? Teljesen rendben van :) Nem kell erőltetni se azt, hogy edd, se azt, hogy jaj semmiképpen ne, ha nagyritkán megkívánod. Lazán. Ha megkapja a tested a megfelelő tápanyagokat, akkor nem baj, hogy teljesen máshogy étkezel, mint régen, bár szokatlannak tűnhet, igen.

2013. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyan így vagyok vele. Amióta "leszoktam" rá se bírok nézni a Mekis kajára, rosszul vagyok tőle.


Szerintem is normális. Ebből is látszik, hogy az ilyen kaják függőséget okoznak és nem azért eszed mert jó, hanem mert az agyad rákattan, de ha egyszer sikerül leszoknod, már tudod, hogy mind sz@r.


A szervezet mindig tudja mire van szüksége, csak igyekeznek ezt elnyomni bennünk, mert ez is üzlet. Erre valók az ízfokozók, a cukor és egyéb szerotonin szint növelők. Akár valami gyógyszer...

2013. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 poiu ***** válasza:
Nálam hasonló. Nem mondhatom, hogy undorodom, inkább csak annyi, nem értem, hogyan zabálhattam túl magam pizzából.
2013. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem undorodaom, csak már nem kívánom úgy. Nem értem, hogy tudtam régen megenni annyi pizzát, mekis kaját, csokit, mi volt olyan nagy élvezet benne.
2013. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem inkább az van,hogy mikor látom hogy valaki,például a barátnőim zabálják be a Mekis kaját,kólát,csokikat,péksütiket, egész nap,akkor el sem akarom hinni, hogy régen én is ilyen szeméttel tömtem magam állandóan....Szinte nem értem,hogy képesek megenni,mikor régen énis ezt ettem :) Picit furcsa,de szerintem normális :)
2013. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én még csak kezdő vagyok-e szinten,mert fogynom kell 2 terhesség után 15 kg-t.Édességfüggő vagyok (nem állíthatom,hogy már nem),de észrevettem,hogy mióta mozgok és bennem van,hogy több zöldséget (még nem megy) kellene fogyasztanom,megfelelően táplálkozni,máris több étellel vagyok úgy hogy már nem kívánom,holott előtte a kedvencem volt. (Ez a változás jele lehet?!)

Ha mégis eszek belőle,már a negyedét bírom megenni.

Mekibe tán ha évente 2x jártam,cukros üdítőket is ritkán iszom.A csoki volt az ellenségem és még tán az is.Nekem 1 tábla csoki annyi volt kb,mint másnak 1 szelet vagy kocka.simán lecsúszott 1 100g-os milka.


Ha ez beteges,akkor én is az vagyok,de szerintem a szervezetem átáll a normális értékre.

2013. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 poiu ***** válasza:
#7: itt az idő, most, vagy soha. Drukkolok neked.
2013. márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!