Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás szempontjából intervall...

Fogyás szempontjából intervallumos edzéssel többet érek el, mint közepes tempójú hosszan tartó mozgással?

Figyelt kérdés

Konkrétan szobabiciklire gondolok, azon csinálnám a kezdetekben.

3 perc közepes tempó, 1 perc gyors és így váltakozna (ez így jó?)

Azt is láttam már, hogy valaki azt írja, hogy fél óra mozgás mindenképp kell mert csak akkor indul be a ZSÍRégetés..de más pedig az intervallumot ajánlja, mert hatásosabb, igaz jóval rövidebb ideig tart



2013. márc. 18. 17:16
 1/2 anonim válasza:
Az intervallum edzés azért jó, mert rövid, de annál hatékonyabb. 20-25 perc ehhez is kell. Kezdd 5 perc bemelegítéssel (közepes tempójú tekerés, ráhangolódás), majd 1 percig 100%-osan adj bele mindent, mintha az életedért tekernél, majd 1 perc lassú tekerés, mintha nagyon ráérnél. Ebből (a gyors-lassú szakasz váltogatásából) csinálj meg 10 kört úgy, hogy a gyors szakasz legyen a lezárás, majd 5 perc laza tempójú tekerés következzen levezetésként. Ez így összesen 20 perc, de garantáltan hatásos. Valahol viszont azt olvastam, hogy az intervallum edzésben a pihenő szakasz hossza min. kétszerese kell, hogy legyen az intenzív szakaszénak. Vagyis 2 perc laza tekerést kell kövessen 1 perc nagyon intenzív. Én az 1-1 perc változatot csináltam és nekem az vált be. Sok sikert!
2013. márc. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Még így az elején elég fárasztó volt a 3 perc lassabb 1 perc gyorsabb is. Valahol azt is láttam, hogy nem szabad úgy, hogy pl 1 perc gyors 2 perc lassú, mert megterhelő a szívnek meg stb.

2013. márc. 19. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!