Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez jó tápanyagfelosztás? :...

Ez jó tápanyagfelosztás? : 35% zsír,33% fehérje,32% szénhidrát.

Figyelt kérdés
Menstruációját váró 17/L, aki 1500 körül eszik (immáron 1hónapja). 163cm-51kg.
2013. ápr. 8. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is: a százalékok mindig a kalóriaértékekre vonatkoznak. Nem tudom, te így érted-e? Vagyis: 525 kcal zsír (kb. 57 gramm), 500 kcal fehérje (kb. 125 gramm), 480 kcal szénhidrát (kb. 120 gramm)?


A másik kérdés, hogy éppen mit csinálsz? Súlyt tartasz? Fogyózol? Tömegelsz?

2013. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kalóriabázis által kiszámolt adatokat írtam le.

Az a helyzet, hogy nem igazán tudom az utóbbi kérdésedre a választ, mivel valójában nem szeretnék 52-3-nál több lenni, vagyis akár kevesebb is lennék, mivel most normálnak érzem magam, s én karcsú szeretnék lenni, de a menstruációmat is nagyon szeretném, ha visszatérne... Ezért egy nap jó sok kalóriát veszek magamhoz, s hétfőtől csütörtökig edzőteremben átlagosan másfél órát mozgok, hogyha már híznom javalott, akkor legalább izom legyen. S most várom a vöröset, mint a Messiást, s ha megjön utána nagyon óvatosan csökkentem a kcalt, azaz korábbtól ellentétesen szálkásítok, nem pedig fogyózom. Amúgy bő 1hónapja elmentem a nőgyógyászhoz, s ultrahang szerint minden rendben. (Belsőleg nem-tapasztalatlanságom miatt) Fel is írt valamit, de úgy döntöttem anyummal, hogy inkább nem borítjuk fel a hormonháztartásom mesterséges bogyókkal. Szóval mondjuk azt, h tömegelek, de valójában szálkásítanék.

2013. ápr. 8. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok szénhidrátot eszel. Tudom, ma ez az 'ajánlott'.

De te nem ajánlottan beteg akarsz lenni, zöldségekkel egyél szénhidrátot, úgy nem lesz túl sok.

2013. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tápi, most az egyszer bakot lőttél, mert csak gyümölcsből és zöldségből tevődik össze, azért tűnik ilyen soknak, mivel leginkább gyümölcsöt eszem. Tudom, nem a legjobb, de most az alma a legpraktikusabb-elérhetőbb. Nem mondom magam paleosnak, mivel egyszer-kétszer havi szinten eszem kb 250g zsírszegény túrót, de anélkül is ellennék. Igazából a százalékokat is azért preferáltam, hogy ne kezdjenek el szapulni a glutén, hüvelyes, (ét)olajas(magokat eszem a zsír miatt, s a húsban eleve van), laktóz mentességem miatt, ahogy a való életben teszik a rokonaim.
2013. ápr. 8. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

És végül ez az arány (eloszlás)bevált neked? Hasonló problémám van, és próbálom én is belőni, melyikből egyek többet. Ahogy a leírtakból leszűrtem, nagyjából úgy eszem, mint te. Hogy érzed, neked jó volt ez a felosztás a mozgással, mindennel együtt?

2013. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!