Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az életmódváltásra?

Figyelt kérdés
22 éves, hormonproblémás lány vagyok. 177 cm, 80 kiló. Nagyon jó lenne leadni legalább 15 kilót, de azt se nagyon tudom, hogy fogjak hozzá( + az is hátráltató tényező, hogy vegetáriánus vagyok.) Jártam konditerembe, de nem igazán használt. Igazából az a baj, hogy nincs kitartásom, mindig csak elhatározom magam. Tart egy darabig a lelkesedés, de nem tudom, hogyan vegyem rá magam, mert semmi eredmény... Jó lenne valaki, akire számíthatok, aki támogat, aki hasonló cipőben jár, mint én. Hogy lehetne lefogyni koplalás nélkül? Nem szeretnék koplalni, se éheztetni magamat. Inkább mozgok, de nem tudom, mit. (Futáson kívül, mert azt utálok, azon kívül kb. bármi jöhet).

2013. ápr. 9. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, sőt, nem is szabad koplalni, de a napi kalóriamennyiséget csökkenteni kell, ha fogyni szeretnél. Csak mozgással nem-igen fogsz eredményt elérni.
2013. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Leviathen válasza:

Nincs senki a közelben aki motiválni tudna? Ameddig nincs meg a kellő határozottság addig csak kudarc lesz a vége mindig.

Keress valakit aki eltud járni veled edzeni, egy jóbarát, akárki. Mondanám, hogy ezért vannak a személyi edzők de a többségük le se tojja mi van a kliensével csak számol meg vakarja a valagát.

Először ezzel kezd utána jöhet az étrend+edzésterv.

2013. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs senki, aki motivál, ez a bajom :(
2013. ápr. 9. 10:39
 4/8 Leviathen válasza:
100%

Amikor belenézel a tükörbe mit látsz? Elégedett vagy? Nem szeretnél változtatni? Képzeld azt, hogy, hogyan élnéd az életed 15kgal könnyebben! Csinos ruhákat hordhatnál, nem kéne azon gondolkodni, hogy most megveszem ezt a farmert de fel kell varrni az alját mert csak ez jön fel derékba.

Eltudnál érni eredményeket, búcsút mondhatnál örök pesszimista hozzáállásodnak de ehhez kevés az, hogy te akarod. Az akarás csak az első lépés... akarni a kisgyerek is tud. Te viszont felnőtt ember vagy neked tenni kell!

"Hogyan válhatsz pillangóvá? Olyan erősen kell vágynod a repülésre, hogy hajlandó legyél lemondani arról, hogy hernyó legyél."

A célod elérése sok, nagyon sok munkába fog kerülni. Fel kell készítened magad arra, hogy fájni fog és teli lesz olyan kellemetlen dolgokkal ami elől leginkább menekülnél. Nem szeretsz futni. Én azt mondom fuss! Ha letudod győzni magad akkor nyert ügyed van. Viszont ezt senki nem tudja helyetted elérni, ez egyedül rajtad múlik.

Nem volna jó érzés, hogy te uralod a testedet? Motivációt bárhonnan meríthetsz csak észre kell venned ezeket a dolgokat. Ha pedig már elértél valamit akkor az sarkallni fog, hogy érj el mégtöbbet.

Nehéz megváltoztatni a gondolkodásmódját egy embernek szinte lehetetlen. De ha sikerül akkor már többre vitted mint az emberek 90 százaléka.

2013. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

magadban kell megtalálnod a motivációt, hidd el nekem.

ameddig nem szánod rá magad, úgy tényleg igazán, és csak nyavalyogsz (bocsi, hogy ilyen nyers vagyok, de én is számtalanszor nekikezdetem már fogyókúráknak, koplaltam, kisebb-nagyobb sikerekkel fogytam, de mindig visszahiztam, sőt egyre többet, ismerem a helyzetet) mint jelen pillanatban is, sose fogsz tartósan eredményeket elérni.

a legmélyebb bugyraidban kell eldöntened, hogy ez nem mehet tovább, mert tarthatatlan a helyzet.

ahhoz,hogy változtass, életmódot kell váltani, nem két hétre, nem két hónapra, vagy egy évre, hanem örökre.

ezt el kell fogadni.

másrészt nincs recept ami mindenkinek jó.

neked a saját életedhez és rossz szokásaidhoz képest kell változtatnod.

ha eddig egyes dolgokból sokat ettél, akkor azokat csökkentsd. pl. kenyeret, tésztákat, édességet, chipseket.

ajánlom hanyagolni az édes löttyök által haszontalan kalóriák bevitelét.

válts át tk. kenyérre, több zöldség, több folyadék, nem késői zabálás.

szóval alapvetően a rossz szokásokat kell lehető legnagyobb mértékben kiiktatnod, báris minimálisra lecsökkenteni.

én kalóriaszámolós diétán vagyok, 1500-1700 kcalt eszem.

semmi féleképp se menj az alapanyagcseréd kcal felhasználása alá.

igaz talán igy lasabb a diéta, de elkerülöd a jojót.

a sportot ajánlom, vannak videók a neten.

igaz én se sokáig nem tornáztam, de -13/14 kiló után most már formálnom kell magam, és kicsit rásegiteni, mert a fogyás idővel lassul.

és bánom, hogy nem kezdtem el előbb tornázni.

szóval neked magadnak kell megtalálnod a helyes utat.

másrészt, irod, hogy problémáid vannak.

ha ez igaz, akkor inkább orvost keress fel, mert akkor mindenféleképp kezelned kell előbb a betegséged, és aztán belevágni a dolgokba.

sok szerencsét, kitartást!

2013. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vegetáriánus vagy, ehhez van kitartásod?


Ha vegetáriánus vagy, akkor eleve nem kellene, hogy hormonproblémád legyen. Hát eszed a zöldséget, kis mennyiségben a gyümölcsöket, hormonproblémákhoz azért általában enni kell cukrot, gabonákat, hüvelyeseket, tejtermékeket. De ezek elég erőltetettek lennének, a vegetarianizmus nem azt jelenti, hogy majd elkezd kenyeret és tésztát enni az ember, ha igen akkor persze érthetőek a hiánybetegségek, hormonproblémák. De gondolom senki sem vállalja be ezeket, ezért a jól összeválogatott zöldségek. Amikkel viszont elég stabil egészséget és szép testet lehet elérni.

Nyilván mondjuk omega3 zsírsav kiegészítés jót tesz a vega étrend mellett, meg d-vitamin.

2013. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha vegetáriánus vagy, akkor valamit már jól csinálsz. Talán túl sok tejterméket fogyasztasz? Az nagyon veszélyes, azt kellene csökkenteni. Meg persze ki tudja, mi egyebet csinálsz rosszul, mert több dolgot is lehet elrontani. Figyelj az ételtárításokra, reggel egyél rendesen, gyümölcsöt és tejmentes kását!
2013. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már érik bennem az elhatározás, elkezdtem blogot vezetni :) Sokat segítettetek!!! Nem hiszem, hogy túl sok tejterméket eszem...
2013. ápr. 14. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!