Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hatásos anyagcsere gyorsító...

Hatásos anyagcsere gyorsító tablettát, szert tud. Valaki? Esetleg pajzsmirigy serkentő tablettát megfizethető áron?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel minden ok nélkül híztam 10 nap alatt 9 kg-ot. akkor próbáltam leadni de 3 kg ment csak le ami a karácsonyi, újévi ünnepek alatt visszajött. Most január 20.-a óta próbálok fogyni (húsvéti 2 napos kihagyással) mindössze 6 kg ment le. :( Ez nagyon kevés. Pedig minden nap sportolok. Futás, latin tánc és egy kis erősítő torna minden nap még az ünnepekre is be volt iktatva, fél kifli, 2 dl joghurt és egy kávé + víz, a napi kajám hétfőtöl péntekig mert hétvégenként valami gyümölcs(narancs,vagy alma) vagy egy szelet bűnözés(csoki) esetleg egy pohár tej még be van iktatva.

Ennél kevesebbet nem merek enni, mert az a fajta (fél paradicsom két saláta levél vagy nulla kalória) diéta nagyon megviselne hosszú távon. Pár éve próbáltam már és rossz vége lett.

Inkább valami hatásos segítséget várok. L-karnitint próbáltam eddig de teljesen hatástalan volt és tán még erőtlenebb és kedvetlenebb lettem tőle. Valami más hatásos kellene.

Ideje lenne már férjhez mennem is, de ilyen kövéren egyetlen rendes komoly szándékú férfi sem vesz észre. és magam miatt is fogynom kellene mert nevetne a boltokban és piacon ha ruhát keresek, kijelentik hogy úgysem megy rám.

és igazuk van, tényleg nagyon meghíztam :(

156cm, 63kg, 26L

Fogyókúra nélkül is soványak válaszaiból nem kérek!!!



2013. ápr. 21. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Ok nélkül nem megy fel rád 9kg, orvosnál esetleg nem voltál vele? Lehet, hogy vmi hormonprobléma.

Nem minél kevesebbet kell enni, hanem egészségesen. Csirke, hal, zöldségek, gyümölcsök, tk. kenyér, tojás stb. Olyan 1400-1500 kcal körül.

És január 20 óta a 6kg igenis szép teljesítmény, de gyorsan akarj fogyni, hanem tartósan!

2013. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 nap alatt 9 kiló hízás? Ilyet életemben nem hallottam!

Január 20 óta, tehát 3 hónap alatt a 6 kg fogyás abszolút normális teljesítmény. Ezzel nem túl gyorsan, de tartósan fogyhatsz le.

Egyébként nagy adag párolt zöldséggel (plusz husi, hal, tojás) nagyon jól lehet lakni és közben fogyni is. Nem tudom, ki mondta neked, hogy a salátákkal is "spórolnod" kell. Eheted korlátlan mértékben!

2013. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem voltam orvosnál, kinevetne és megalázna ha azzal állítanék be hogy nagyon gyorsan meghíztam. megmondaná hogy egyek még kevesebbet és mozogjak még többet.

Én sem akartam elhinni hogy ilyen van, de sajnos van, Hormonzavarra vagy pedig mérgezésre gyanakszom én is. Előtte sem voltam sovány dehát attól még lehet hogy valakinek ez szemet szúrt és.. nem tudom. Látszólag minden ok nélkül híztam ilyen gyorsan, megszokott nem diétás táplálkozás,életmód mellett. korábban ha híztam is nem ilyen gyorsan történt és általában 2 évente diétával és egy kis sporttal is másfél hónap alatt volt hogy 15 kg lement. Nem olyan sok az ha megnézzük hetente csak 2,5 kg-ot jelentett.

Saláta fél paradicsom diétával pedig sokkal gyorsabban de azt nem próbálom még egyszer ki. Az 10 éve volt és máig őrzöm a nyomait. Nem mondta akkor senki hogy nem ehetek több salátát, vagy egy egész paradicsomot, csak én szabtam meg azért mert ha kizárólag vizet ittam akkor nem volt meg a tudat hogy ettem valamit a nap folyamán és úgy nehezebb volt.

Ez a mostani nagyon lassú fogyás, rettegek attól ha normálisan ennék mondjuk egy hétig mint régen akkor rögtön 6 vagy 7 kg feljönne, főleg ha ennyire nehezen megy le. nem normális havonta 2 kg naggyon kevés, főleg ilyen nagy súlyfeleslegnél, de még kisebb súlynál is.

Kellene rá valamit szednem ami egy kicsit megnövelné az anyagcserém legalább annyira mint amilyen régen volt.

Nem akarok egész életen át állandóan fogyózni és naphosszat szaladni meg gyötörni magam.

Ez igy nem élet. :(

kellene valamilyen szer vagy tabletta amitől újra olyan lennék mint a nagy és gyors hízás előtti időkben, nem baj ha illegális, az a lényeg hogy hasson és ne gyógyszertári agyondicsért placebó legyen. Május 1.-re és 2.-ára tervezek egy újabb szünetet ami sajnos garantáltan minimum 2kg hízással jár.:(

2013. ápr. 21. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézz szét a body.builder.com oldalon a thermogenikus zsírégetők között, a legdurvább a hellburner volt nekem eddig, de azt már be sem bírtam szedni, annyira pörgetett.
2013. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Tabikkal vigyázz!!!

Én is szedtem az ilyen cumókat, és nekem frontérzékenység keveredik magas vérnyomással... És volt olyan, hogy beszedtem a tabit aznap semmi hatás, másnap nem bírtam kikelni az ágyól... Főnököm hívogat (rég melóbe kellett vna lennem) hogy hol a pecsába vagyok... Alig bírtam kinyőgni neki, hogy éppen a halálomon...

Úgyhogy csak ésszel a tabikkal...

2013. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Mindenféle képen menj el egy labor vizsgálatra!

Nem kell szakorvoshoz rohanni elsőre, elmégy a háziorvoshoz és megkéred hogy írjon ki egy rutin laborvizsgálatot pajzsmirigy funkcióval -TSH kiegészítve.

Pajzsmirigy gyulladás pajzsmirigy alul működéssel (hypothireosisal) jár, de vannak más olyan állapotok is amik pajzsmirigy alul működéssel járnak. A pajzsmirigy kihat az egész szervezetre alul működése; lassítja az anyagcserét ezáltal rövid idő alatt nagy súlyfelesleget szed fel az ember, aluszékonyabb, fáradékonyabb, depressziós...stb. Pajzsmirigy alul működést sok minden kiválthat szülés utáni állapot (postpartum thireoditis), polycistas ovarium syndroma (erre utalhat kismedence uh során látható sok kis ciszta a petefészekben), és egyéb hormonális betegségek is kihathatnak a pajzsmirigy működésére, vagy akár jódszegény táplálkozás. Van pl.: olyan jóindulatú agydaganat is ami olyan anyagokat (TSH hormont) termel ami kihatással van a pajzsmirigy működésre, mert ha pl.:sok TSH van a szervezetben akkor a pajzsmirigy automatikusan csökkenti a saját hormon termelését (T3,T4 szintjét) - ez az úgynevezett visszacsapási effektus.

De az is lehet hogy a nagyfokú hízás mellett túlzott vízfelhalmozódás állhat amely egyik oka pl.: hyperaldosterinizmus - egy mellékvese hormon túltermelődés ami szintén előfordulhat jóindulatú daganat folytán, vagy egy másik igen gyakori ok a túlzott vízfelhalmozódásra különböző szív-érrendszeri vagy vesebetegségek. Előbbire jó példa egy nem beállított magas vérnyomás vagy egy fokozódó nem kezelt szívelégtelenség, utóbbira meg veseelégtelenséggel járó állapot - ami mérgezés hatására is bekövetkezhet.

A legtöbb felderítésére jó kiindul pont lehet egy labor vizsgálat első körben. Feltétlenül konzultálj a háziorvosoddal, mert lehet hogy szükséges lenen egy kontroll hasi-kismedencei uh, vagy akár endokrinológiai szakambulanciára beutaló.

Ha esetleg szedsz valamilyen hormon tartalmú szert érdemes vele leállni mert lehet hoyg az pokozza a galibát gondolok itt pl.: a fogamzásgátlóra. Volt már olyan ismerősöm akinek a fogamzásgátló hozott elő bizonyos hormonális betegségeket ugyanez a helyzet terhesség után vagy menopauzában is ha valakinek van valamire hajlama ált. ezek ki is hozzák belőle...

2013. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Èn is pontosan ezzel küzdök, volt hogy kèt nap alatt 3 kg, 1 hèt alatt 5 kg, utoljàra 1 hónap alatt kb 7-8 kg jött fel. 1500 kcal körül eszem, napi 4 km -t sètàlok, biciklizem is. 90 napig diètàztam teljes szènhidràtmegvonàssal, 1 grammot se fogytam. Endokrinolôgushoz ejutni fèlèvente lehet felènk, de az utolsóhoz, aki csak levetette a vèrem, de nemèrtèkelte ki, 1,5 èvig nem kaptam idôpontot betegsège miatt. Neked kiderült valami? Nekem pajzsmirigy gyulladàs.
2018. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!