Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki mennyit fogyott, milyen...

Ki mennyit fogyott, milyen diétával, életmóddal és mennyi idő alatt? Mennyiben változott meg az életetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy ki mit tett azért, hogy egészségesebb legyen. Itt nem elsősorban fogyásra gondolok, az is jöhet természetesen, hiszen az a cél, de főleg az egészség, és nyilván az fogyással is jár. Tapasztalatokat várok, és a kérésem, hogy ne pontozzunk le senkit, mindenki a saját tapasztalatát írja le :)



2013. máj. 6. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Paleózni kezdtem, amennyire meg tudom engedni magamnak.

20 kiló ment le rólam, kicsit lassan haladok, tavaly szeptember közepén álltam neki.

A pikkelysömöröm szinte eltűnt teljesen (ha elcsábulok egy kis tejtermékre, vagy cukros dologra, akkor erősödik), normalizálódott a vérnyomásom, pedig még 20 kiló hátra van, jobb a hangulatom is.

Talán ennyi. :)

2013. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod! :) nekem is elsősorban súlyveszteség lenne a legjobb, mert nyilván az egészségem is javulna azzal. Sokat hallottam már a paleóról, de még nem olvastam utána. És gratulálok, az nagyon szép eredmény :) csak így tovább! :)
2013. máj. 6. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alábbiakat próbáltam már, és az alábbiakat tapasztaltam:


Koplalás: nem működik, nehéz, gyenge voltam, káros


Turrbo diéta: nem működik, nehéz mert sz.r íze van, gyenge voltam, és szerintem nem túl egészséges


Megjegyzés: a rendszer nem engedélyezte a t. diéta szó használatát és ezt írta ki:


"A t. diéta szó jogi tulajdonosa nem engedélyezi ennek a szónak a leírását a honlapon. Kérjük, ebben a témában ne írj az oldalra!"



Elválasztó diéta: 5 kilót fogytam 3 hét alatt majd teljesen leállt a fogyás (ergó nem működik, ja és utána azonnal visszahízod) + nehéz


Kalóriaszámlálás: most ezt csinálom és már 7,5 kilót fogytam, heti nagyjából 0,5 kilót és tetszik, könnyű mert mindent eszek csak a kalóriákra figyelek. Ezt ajánlom. :) Még úgy 10 kilót akarok leadni.


Ja és ajánlom hozzá ezt az oldalt [link]


Remélem segít a választásban.

2013. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit nézelődtem, és a paleoról ezt találtam, legalább is, ezzel kapcsolatos az első kérdésem:


"Mit hagyj el az étrendedből?


Zöldségek közül: a krumplit, kukoricát, szóját (Szaponin tartalma miatt!)

Gabonák: pl. búza, rozs, árpa, zab stb. (Glutén tartalma miatt!)

Hüvelyes zöldségeket: bab, borsó, lencse, földimogyoró (Lektin tartalma miatt!)

Tejtermékeket: tej, kefír, joghurt, lágy sajtok, túró, tejföl, tejszín stb. (A1 béta kazein, laktóz, marhainzulin tartalmuk miatt) Tejtermékek közül fogyaszthatóak: csak a félkemény, kemény sajtok."


Bocsánat, de akkor krumplit, babot nem ehet az ember? Borsót sem? akkor ezek helyett mit lehet enni? rengeteg olyan étel van, amiknek ez az alapja. Borsófőzelék, bableves, paprikás krumpli, vagy egyszerűen csak köretként a zöldborsópüré... Akkor ezek mivel helyettesíthetők? illetve ezek nem voltak a kőkorban? hát nem ezek voltak az egyik legalapvetőbb élelmiszerek, amiket szinte a kezdetektől termeszt az ember? Tej?


Tényleg nem kötekedésből, de akkor miket esztek? tényleg érdekel, és tényleg le a kalappal mindenki előtt, aki ezt tudja tartani.

2013. máj. 6. 11:14
 5/8 A kérdező kommentje:
kedves 3. :) köszönöm a választ neked is. A koplalás nálam sem működött, a t.diéta nálam nem nyerő, vagy a sportot részesíteném előnyben, vagy az egészséges étkezést, számomra a t diéta nem fér egyikbe sem bele. A szétválasztó nálam bejött, bár nem tudom úgy betartani, ahogy szeretném, egyrészt anyagi, másrészt akarati problémák miatt, de 5 kiló eddig így is lement, és azért egy nagy előnye van, hogy kevesebb kenyeret, tésztát és süteményt eszek, több gyümölcsöt és zöldséget eszek, kevesebb olajat használok, mert a csirkemellet is grillezem, köretnek inkább salátát használok, és a rizshez több mirelit zöldséget használok, így laktatóbb is. Nem tudom, ez mennyire használ, de a közérzetem sokkal jobb, nem vagyok olyan lusta és tunya. 2 hónap alatt ment le az 5 kiló, a szétválasztó diétához képest kevés, de abból a szempontból viszont jó, hogy ha tudom tartani a havi két kilót, az egy év alatt 24 kiló, és azzal viszont már elégedett lennék :) de várom a további válaszokat, és a paleo diétával kapcsolatban is várom a tapasztalatokat, mert tényleg érdekel :)
2013. máj. 6. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Paleo. 3 hónap alatt normál ütemben -7 kg. Jobb a közérzetem, mint valaha is volt.
2013. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hal, hús, tojás, minőségi feldolgozott húsok (bacon szalonna, kolbász) mellé a zöldségek tárháza: a legkülönfélébb saláták, brokkoli, karfiol, cékla, retek, gomba, paprika, paradicsom, uborka, stb. stb.
2013. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 kg ment le (eddig) kb 3 hónap alatt


cukor, kenyér, tészta stb felejtős, sok sok zöldség, gyümölcs, husi,sonka ,tojás, kiegészítésnek néha pufirizs, abonett


mindennap igyekszem mozogni vmit,pl 45 perc szobabicó

2013. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!