Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális egy volt evészavar...

Ez normális egy volt evészavarosnál? Hasonló cipőben járók válaszát is várnám!

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja ez van: Felkelek. Ez a nap borzalmas lesz, nem tudom végig csinálni. Kövér vagyok és utálom magam. Mindenki vékonyabb nálam. Ronda vagyok. (ezeket gondolom)


Úgy érzem, hogy megfertőzi az agyam. Beleissza magát minden gondolatomba. És próbálok ellene tenni, de nem megy. És újra elhiszem, hogy nem vagyok elég jó és elég vékony. És nem vagyok elég erős, hogy ellenálljak.


Én csak szeretném, azt, hogyha belenézek a tükörbe, nem undorodok magamtól. Csak szeretném magam szépnek látni. Most gyűlöletet érzek. Csak szeretném ha nem kéne ezzel foglalkoznom.


Olyan lehetetlen... Én meg egyre mélyebben leszek, De nem akarok visszaesni. Annyiszor ellenálltam, és annyiszor keltem fel, de most úgy érzem, hogy nem tudok ismét felállni. Még tanuló vagyok, de már képtelen vagyok eltölteni egy napot az iskolában, elég jó tanuló vagyok, de most elkezdtem rontani. Pedig fontos, mert egyetemre is szeretnék járni.


Minden tanácsot elfogadok, minden vélemény érdekel, minden gondolat számít!!

Előre is köszönöm!



2013. máj. 24. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Sportolsz? Ha nem kezdj bele akár napi szinten,és keress magadnak valami elfoglaltságot nem a küső a legfontoabb,gondolom megtettél mindent ,h szép legyél nem? Na akkor törődj mássla is:)
2013. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sportolok igen :)

Igen nem a külső a legfontosabb, de azért elég meghatározó sajnos. És sajnos sokat foglalkozok vele hiába nem szerencsés.

2013. máj. 24. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Légy erősebb a rossz gondolataidnál. Ha felkelsz és ez végig fut az agyadon mond azt magadban, vagy akár ki is mondhatod (nem tudom, vannak-e a szomszéd szobában vagy ilyesmi), hogy "Cöhh. Ez hülyeség; nem vagyok kövér. Meg tudom csinálni. Képes vagyok rá." Mondogasd, amíg el nem hiszed. És az is segít, ha vidám zenéket hallgatsz és színes cuccokban jársz.
2013. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy előttem irták, az első gondolatod ne az legyen. Felkelsz előjön ez a gondolat,gondolj erősebben másra egy pár percig minden reggel, egy idő után már nem a rossz gondolatok fognak előjönni.
2013. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezen rohadtul nehéz túlleni... Na jó, nem bíztatlak ezzel.

Amit tehetsz, hogy egyrészt beszélj a problémádról a hozzád közel állóknak, így részben megerősítést kaphatsz a környezetedtől, ami fontos. Továbbá, minden ember értékes - közhely... - de ezt fogadd el, ezzel kelj mindennap, hogy "IGEN, ÉRTÉKES VAGYOK" csak egy van belőled, és mennyi mindenkinek hiányoznál, ha egyszer nem kelnél fel. Mellesleg eleve nem a vékonyság határozza meg valakinek a szépségét. Persze, senki se hagyja el magát, de ne a vékonyság legyen a célod, és ne másokhoz hasonlítsd magad, mert olyan, mint más sohasem leszel, és hidd el másoknak is meg vannak a hibái, ugyanúgy boldogtalanságai.

Ne is vágyj más boldogságaira, teremtsd meg magadnak a saját boldogságot. Az életet élvezni kell. Csináld azt, amit szeretsz, keress új hobbikat, ismerkedjél, egyszerűen foglald ne magad, ne hagyjad, hogy belesüllyedj a depresszióba - hiszen az élet tele van új lehetőségekkel, kalandokkal, csak ki kell ezeket használni, de ha csak magaddal vagy elfoglalva, akkor nehéz lesz.

2013. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értékes válaszokat! :)

Már nem akarom terhelni ezzel a barátaimat, nem akarok idegesítő lenni, vagy béna barátnő, meg attól félek, hogyha azt látják, hogy gyenge vagyok, majd nem akarják elmondani nekem az Ő problémájukat, mondván, hogy nekem is van elég.


Meg igen néha eszembe jut, hogy értékes vagyok, és hogy nem a külső számít, de írtó nehéz kijönni ebből az egészből. És senkinek sem ajánlom, hogy valaha is megforduljon a fejében, hogy nem elég jó és nem elég vékony, vagy tökéletes. Egy ördögi kör az egész, és lehetetlennek tűnik kijönni belőle. Még ha már nem is akar fogyni az ember, a gondolatok megmaradnak.. És azt kívánom, bár soha ne akartam volna senkinek se megfelelni.

2013. máj. 24. 19:38
 7/10 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58


hallgasd végig! gondolkodj el rajta! Hidd el miden jóra fordul:)! gyönyörű vagy, ezeket a rossz gondolatokat pedig le tudod győzni! mivel erős vagy! Egyszer már sikerült felállnod, nem engedheted hogy újra vissza ess! Erős vagy és ha erős vagy ilyet nem engedhetsz meg magadnak! Küzdj!:)

2013. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ilyen sajnos van. Időről időre, normálisnak talán nem lehetne nevezni, ez az egész evésmizéria egy irtó elcseszett dolog, de megesik. Megesik, hogy hiába vagy jól, hetek vagy hónapok óta, hirtelen elkap a pánik, és akkor persze mit lehet tenni? A legkönnyebb átadni magunk a régi megszokásoknak és a legkönnyebb elhinni, hogy rosszak vagyunk vagy csak nem elég jók, és ez így akár húzódhat napokig-hetekig és lehet belőle visszaesés is.


Mondok valamit: te ennél sokkal jobb vagy. Oké?

Sokkal, de sokkal több annál, hogy holmi számok-tükrök-étkezések határozzanak meg, és ez nagy-nagy közhely, tudom, de így van. Egyszerűen nem lehet ennyi az élet. Senkinek.

Szerintem a legfontosabb: a cél. Bármi, igazán, egy kicsi dolog, amit a héten valóra váltanál, és valami, amire igazán vágysz, amiről álmodsz, amire feltennéd az életed. Kell mindkettő, egy, hogy legyen, amiért érdemes felkelni, ami motivál és amiért csinálod az adott napot fullosan, amiről hamar visszajelzést kapsz - és még egy, amiről tudod, hogy valóra válthatod, és tudod, hogy boldoggá tehet, és belátod, ezt mindenki belátja, hogy ez nem lehet a vékonyság. Nem lehet az, hogy éhezteted magad, vagy hánytatod, vagy egyszerűen csak akörül forog az energiáid többsége, hogy hogyan tedd még csontosabbá magad.

Eszméletlen sok időt elvesz, és eszméletlen sok erőt. Képzeld el, mi mindenre fordíthatnád a többit, mennyi olyan dolgot csinálhatnál, amit szeretsz és amivel nem nyomorítod meg magadat.


Nem lehetetlen megcsinálni, csak nehéz. Én tudom, mennyire, nem a levegőbe beszélek, és remélem, nem tűnik úgy, hogy csak random tanácsokat osztogatok. Ezt megéltem, mostanság is volt egy hasonló időszakom, nem is tudom, mi segített, talán egy kis idő, talán a tudatosság, hogy igen, ennél nekem sokkal fontosabb dolgaim is vannak és sokkal jobban tudom érezni magam. Akarom is, igazán.

Meg az, hogy néha nem szabad ezt komolyan venni. Nem akarok elbagatellizálni semmit, értem, érzem, miféle ez az egész helyzet, és mindennek nevezném, csak súlytalannak nem - ugyanakkor meg kell tanulni így élni. Úgy is, hogy ezek a gondolatok olykor bekúsznak a fejedbe, úgy, hogy ezekre lehet nemet is mondani, úgy, hogy nem ijedsz meg rögtön halálosan és nem érzed azt, hogy megint visszacsöppentél x idővel azelőttre. Úgy, hogy hallod a gondolatokat, és nem érzel ingerenciát az evésre, és ne adj Isten, ki is hagysz étkezéseket - és? Ha utána egy kicsikét is érzed, ezt nem így kellett volna, ha úgy fekszel le, hogy holnap ilyet direkt nem csinálsz, és változol és nem akarsz visszajutni oda, a mélypontra, akkor nem számít. A tiszta lap nem létezik, de te döntöd el, hogyan éled meg.


Hihetetlenül erős lehetsz, ebből felállni, többször felállni iszonyat nehéz, és minden tiszteletem a tiéd, hogy nem adod fel, és akarsz változtatni - ez süt a szavaidból. Szóval, nagyon kérlek, magad miatt csináld tovább. Képzeld el, hol lennél evészavar/ex-evészavar nélkül. Képzeld el, hol leszel evésmizéria nélkül pár hónap múlva, pár év múlva. Koncentrálj a céljaidra, és ha nem pocsékolod ilyen evészavar-butaságokra az erődet, akkor mindent megcsinálhatsz. Igazán.

És foglalkozz olyan dolgokkal, amit szeretsz. Amit élvezettel csinálsz, szánj magadra érdemi időt, és beszélgess erről valakivel, az számít, hihetetlen, hogy mennyit.


Remélem, tudtam segíteni akármit is.

2013. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
És ha ez még mind nem lenne elég, küldj egy fényképet arc nélkül magadról és majd megmondjuk, hogy hogy nézel ki.
2013. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Aki a hosszú választ írta! :)

Nagyon köszönöm! Hogy próbálsz és tudsz is segíteni, hogy eszembe juttatod, hogy nem emiatt értékes az ember, és ezzel az egésszel az egyik legrosszabb, hogy sosem elég. Ha elérted a kitűzött célt, akkor sem állsz meg nem tudsz megélni, mert sosem érzed hogy elég lenne, mindig van valami ami nem tetszik magadon. De minek nézzük magunkat nagyítóval? Egy szép csaj akinek nincsenek gondolatai, annak hiába a külseje, ha nem lehet vele beszélgetni.


Második, igazából nem az a lényeg, hogy mások milyennek látnak, mert ha magamnak nem vagyok elég jó akkor hiába minden szó, hogy jó vagyok így én ezt mégsem látom. 170/52 vagyok, de most nem fog érdekelni ha elhízok, akkor is egészségesen fogok élni. Eldöntöttem.

2013. jún. 5. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!