Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kihez forduljak ha nem tudok...

Kihez forduljak ha nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Van pajzsmirigy problémám, de szedtek rá gyógyszert, így rendben van a véreredményem szerint. Napi 1300 kalóriát eszem, (177 cm vagyok, 90 kg) heti 4-5 alkalommal minimum egy órát sportolok (bicikli, szobabicikli, konditerem, túrázás, úszás). Néha egy kicsi lemegy, de nem jelentős a fogyás - január óta kb. 5 kg, pedig heti 0,5-1 kg mínuszt céloztam meg.

2013. jún. 2. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Heti 0,5 - 1 kg mínuszt :) A tested lehet nem ennyit célzott meg.


Egészen valószínű, hogy sok szénhidrátot eszel és magas a vércukorszinted, ezért nem nagyon megy a fogyás (túl sok inzulint választ kis a hasnyálmirigyed a sok cukor miatt, így nehéz is fogyni hiába a kalóriakontroll)

2013. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A dietetikusok által is ajánlott fogyókúrás tápanyagmegosztást csinálom. (20-50-30) Cukrot egyáltalán nem fogyasztok, maximum xilitet napi 1 teáskanállal. Szénhidrátot csak teljes kiőrlésű tönkölyt fogyasztok, azt is keveset. Vagy ezt egyáltalán nem kéne?
2013. jún. 2. 16:43
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Nem kéne, de ezt te is tapasztalod. Nem értem miért ragaszkodnak még mindig a dietetikusok a keményítőfogyasztáshoz..
2013. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A dietetikus mondta, hogy egyél 1300 KCL-t? Na akkor keress valaki mást de gyorsan.


Pont ma mondta az edzőm, hogy a szakemberek szerint 1500KCL-t muszály enni mert annyi kell a szervezetnek!!


Nem lehet hogy a betegség miatt esetleg a gyógyszerek miatt vagy ennyi? /Mikor engem gyógyszerekkel tömtek akkor én is közel 20 kg.-t híztam/

De azt is eltudom képzelni, hogy genetikai dolog ez nálad, hogy ilyen vagy.

2013. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyi a TSH szinted? Én pajzsmirigy alulműködő vagyok, és, ha ez a szintem felborul, hízni kezdek..
2013. jún. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem 6 volt a TSH-m de már lement 2,5-re gyógyszer nélkül, csak azzal, hogy életmódot váltottam. Többnyire húst eszek zöldséggel. Gyümölcsöt, zabpelyhet éhgyomorra kis mennyiségben eszek. Ha megkívánnék valami pékterméket, akkor reggel eszek (nagyon ritkán kívánom már szerencsére, mondjuk havonta egyszer) Ebédre hús zöldséggel, főzelékek, krémlevesek stb. Vacsorára hús, cottage cheese, fehérjepor... Tojás is jó bármikor, csak én allergiás vagyok rá.

Én 1500 Kcal-t eszek, 100 fehérjét, 100 körüli szénhidrátot. Voltam már 90 kiló is(174 cm), most 72 vagyok jelenleg. Nem éhezek, nincs falásrohamom. Olajos magokat is szoktam enni, mondjuk nem sokat, 50 gramm. (tökmag, mandula, dió -amire telik éppen)

Mozgásnak annyi, hogy a munkám könnyű fizikai, gyaloglok egy órát heti 2-3x, itthon tornázok Tatarekre, Norbira, Katus Attilára heti 3x fél órát.

2013. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szia!

Ugyanígy vagyok én is :( Nem eszek sokat, szinte naponta tornázok és semmi...pajzsmirigyre szedek én is gyógyszert, de normális tartományba van a tsh-m, úgyhogy erre sem tudom ráfogni...tanácstalan vagyok...egyszerűen nem tudom, mit csinálok rosszul.Tanácsokat elfogadok:)

2013. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"sok szénhidrátot eszel és magas a vércukorszinted, ezért nem nagyon megy a fogyás (túl sok inzulint választ kis a hasnyálmirigyed a sok cukor miatt, így nehéz is fogyni "


Tanács.

2013. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Hát nem tudom...nem vagyok cukros, néha megmérem, 5,2-5,4 , szerintem az nem sok.Kenyeret max reggel eszem, 4-5 dkg, de az is csökkentett ch tartalmű :( Már tele a ...nem hogy fogynék, inkább hízok :(
2013. jún. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok cukros.


Mégsem eszem direktbe keményítőt. Minek tenném? Fölösleges lenne híznom akár egy kicsit is (nem érnék vele semmit) és a jövőben sem szándékozom cukorbetegnek lenni. Akkor meg?


Neked lehet nem kéne ch csökkentett kenyér sem. Vagy hát kicsit megtévesztő a helyzet.. most akkor fogynál vagy lényegében mindegy? Mert ha mindegy akkor maradhat a kenyér is.

2013. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!