Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A csípőm körül van egy pici...

A csípőm körül van egy pici háj, ezt szeretném eltüntetni. Azzal tisztába vagyok, hogy csak tornával sikerülhet, elég lenne az is, ha rendszeresen felüléseket csinálok? És így kb mennyi idő alatt tudok elérni látható változást?

Figyelt kérdés
Elég vékonyka vagyok,172 cm és 49 kg, oda is figyelek mit eszek, sok zöldséget, gyümölcsöt. 20 éves lány vagyok

2013. jún. 13. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

A magabiztosság általában jó!


Most viszont mellé nyúltál, és pont nincs igazad. Az edzésed semmi hatással nincs a csípődön lévő hájra. Az izomzatodra van hatással, ami jó de ettől a zsírpárnáid nem fognak eltűnni.

Valamit a sok zöldséges étkezéseden kell változtatni. Lehet kevesebb gyümölcsöt és több zsírt/fehérjét kellene enni. Lehet eszel glutént rejtett forrásból - manapság adalékként is használják, nagyon figyelni kell :(

Vagy tejterméket valamilyen formában, és ezek miatt van rajtad egy kis plusz háj, amire semmi szükséged.

2013. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A felülés jó, de nem elég, kell hozzá egy kis kardioedzés is. Ha nagyon vékony vagy, akkor izmosíts közben a többi részeden is, és akkor nem leszel aránytalan és nem leszel még vékonyabb a kardioedzésektől, viszont eltűnik a csípődről a háj.

TaplalkozasHarcmuves egy troll, az ő hozzászólását ne vedd figyelembe, értelmetlen dolgokat írogat!!!

2013. jún. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te mi a fenéről beszélsz Utolsó?

Milyen értelmetlen dolgokról beszélek? Szerinted létezik helyi zsírégetés, vagy mi? Mert gyakorlatilag ezt sugalltad, közben engem nevezel trollnak. Ha én troll, akkor te meg egy buta gyökér vagy. Én leírtam hogy jobban oda kellene figyelnie a táplálkozására, ha zsírból akar eltüntetni, te erről semmit nem írtál hanem elkezdtél edzési tanácsokat írni meg engem letrollozni. Hát bakker, szép..

2013. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A második jókat írt, én is hasonlókat tanácsolnék.

TaplalkozasHarcmuves húzz már el a francba,senki nem kíváncsi itt rád meg a légbőlkapott hülyeségedre!

2013. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 VikiToth ***** válasza:

Nem írt hülyeséget!

A "muffinháj", ami a csípő körül, hason szokott lenni, még akár vékony nőkön is, a rosszul összeállított táplálkozás miatt van. Elsősorban a táplálkozásán kellene változtatnia, persze kell mellé a mozgás is. Alakformálással szép eredményt lehet elérni, de ahhoz, hogy a zsír eltünjön megfelelően kell étkeznie. Csak a felülés (hasprés) kevés, körül kell nézni, akár a neten, vannak nagyon jó tornagyakorlatok.

2013. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, aki azt tanácsolta hogy vigyázzak jobban az étrendemre, esetleg tudna adni néhány tippet, hogy milyen ételeket kerüljek el? már így is csak nagyon ritkán eszem kenyeret, vagy bármi péksüteményt, és a tésztával is óvatos vagyok. interneten találtam egy nagyon jó kis pilates videosorozatot, amiben haskörnyékre is vannak nagyon kimerítő , de hatásos gyakorlatok ( a kommentekből veszem az infomációt), azt hiszem azt elkezdem :)
2013. jún. 13. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:

A pilates azért jó, mert gyógytorna ami a mozgásszegény életmódból következő civilizációs betegségeken segít. Többek között a Jógán alapszik, és érdekes hogy a Jógát is az akkori mozgásszegény életmód okozta problémák kezelésére IS használták (tehát nem csak a gyilkolás akkori mesterei erősítették jógával a testüket, hanem a szellemi felemelkedést, megvilágosodást kereső szent emberek a test elsorvadását, elgyengülését is megelőzték vele). Na ma a Pilatesznek is ilyen jelentősége van: az egész nap irodában punnyadó, vagy a valamilyen oknál fogva lesérült testünket kímélő, célirányos gyakorlatokkal újra formába hozni, a formát megtartani.


Na ennyit a mozgásról. De mégegy pár tipp és gondolat: [link]


Evésnél ahogy ritkán eszel tésztát vagy kenyeret, úgy legyen még ritkább. Ritkán eszel ilyeneket, és látod nem is vagy elhízva, tehát tapasztalod is hogy jó amit csinálsz. Hogy lehet még jobb? Úgy hogy tovább ritkítod az ilyen ételeket, a tejtermékek fogyasztását is limitálod /már ha szoktál enni/. Illetve Pilates mellett végezhetsz HIIT edzéseket néha, és súlyzós vagy saját testsúlyos nagy ellenállású erősítést, amiről a cikk is ír.


A Pilates és egy nagy ellenállású erősítő edzés más. A Pilates gyógytorna, sok jó hatással, a nagy ellenállású erősítő edzés a fő izomcsoportjaidat mozgatja meg, nagy izomfeszüléssel. A gyógytorna inkább a mély izomzatot terheli, mérsékelt terheléssel, azokat nem is kell túlterhelni, a gyakorlatok kímélőek, de fontosak persze.

Tehát a gyógytorna mellé lehet tolni erősítést. Egy példa: Taichisok is erősítenek!

2013. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!