Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Húst és zöldséget (néhány...

Húst és zöldséget (néhány kivétellel) ugye szinte bármennyit lehet enni, nem lehet tőle elhízni. Hogyha én este megennék 200-300g karfiolt, az ugye már 8-12 g CH. Az nem sok estére? Vagy zöldségekből nem gáz? (többet is szoktam)

Figyelt kérdés

2013. jún. 19. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Hali nyugodtan eheted ezeket.. Este is ... ami a zöldségbe van szénhidrát az teljesen más mint mondjuk a fehér kenyérbe.A zöldségekbe amúgy is rengeteg rost van ami gyorsan felszívodik vele együtt tehát azt ne is nézd nyugodtan egyél amit jól esik.. persze az ilyenekből egyébként meg 1x alkalomtól nem lesz semmi bajod.:D
2013. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A karfiol nem gáz:) de zödségként ne krumpit/rizst/kukoricát egyél
2013. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A krumplit meg rizst és kukoricát is eheted ,de azokat mértékkel... rengeteg vitamin van bennük ebédre nyugodtan eheted hússal.
2013. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem aggódnék miatta, de nekem amúgyis nagy az érzéketlenségem az "este mit együnk" témában, tegnap pl. söröztem, na és? :D

8-12g CH az elég apró, én egyik nap megettem másfél kiló káposztát 60dkg paradicsommal... Annak a napnak a szénhidrátbevitelére nem voltam büszke, de lehetséges, hogy zöldségből nem gond :D Súlytartásnál és egészségügyi szempontból elég biztosra veszem, hogy valóban OK, de én fogyni akarok :) Mellesleg teszem is, lassan, de roppant élvezetesen :)

Bármit is eszel este (hús, tojás), zöldség az "kell" hozzá, a legtöbbünknek jobban esik úgy. Rém illogikus lenne, hogy problémát okozzon egy rendes étel, csak mert este van. Bocs, nem vagyok szakember, csak ilyen józan ésszel gondolkodásra vagyok képes.

2013. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 poiu ***** válasza:
A keményítőből felszabaduló cukor egyszerre túl sok a szervezetnek, glikogén lesz belőle (ez jó) és zsír (ez rossz). A zöldségekből a rost és a víz miatt lassaban szabadul fel a tápanyag, több esély van elégetni, mint raktározni. De szinte bármin el lehet hízni - kivéve a 360 dkg karfiolodat.
2013. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a "pár kivétel" alatt értettem a krumplit, rizst (nemmintha az zöldség lenne:D), kukoricát,borsót, babot..

köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsiik :D

2013. jún. 19. 20:28
 7/9 A kérdező kommentje:
ja, még a 4. válaszolónak, káposztát én is valami irdatlan mennyiséget képes vagyok megenni, bár én husival. Abban a hitben, hogy az zöldség, nem lesz bajom tőle :DD
2013. jún. 19. 20:29
 8/9 poiu ***** válasza:
Káposzta: jó. Nem az a kérdés, hogy minek nevezzük, hanem hogy milyen gyorsan lesz belőle cukor. A tömény keményítőből (rizs, krumpli, kenyér) gyorsan lesz, a karfiolból, káposztából lassan.
2013. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm :)
2013. jún. 21. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!