Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám erősíteni az...

Hogyan tudnám erősíteni az önuralmam?

Figyelt kérdés

14/L vagyok, 164cm/47 kg.Szerintem ez sok, szerintetek is?

Le szeretnék pár kilót fogyni a gimnáziumig.

Persze,mindenki akit meg kérdezek azt mondja hogy az alakom pont ideális, de én azért mégis fogyókúrába akarok kezdeni ,mert túl sok édességet eszek és nem mozgok túl sokat ( néha úszok) és nem akarom,hogy elfajuljanak a dolgok.

Tudnátok adni esetleg valami ötletet adni ami nektek bevált?

Természetesen edzeni is fogok,, már valamennyire ki is találtam egy edzésprogramot.Tudtok valami jó gyakorlatot is?

Előre is köszi a válaszokat!



2013. jún. 24. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan hogy fogyókúra nem létezik. A tested mindig az életmódodnak megfelelően változik, szóval az étkezési szokásaid fogják megszabni hány kiló vagy és az hogy mennyit mozogsz.

Egyébként pedig nem szabad a kilókat nézni! Abból a 47 kilóból csak 8-10 kiló zsír viszont legalább 12 kiló izom.

Meg lehet csinálni azt hogy egy megtervezett étrenddel zsírt veszítesz de hidd el hogy neked felesleges. Se elhízva nem vagy se fitnesz versenyre nem készülsz.

Simán lehet ideális alakod 47 de még 57 kilóval is, feltéve hogy azt nem csokizabalással szerzed hanem sportolással.

Azzal amit az emberek hagyományosan "fogyókúra" címszó alatt csinálnak (keveset esznek) csak elrontanád az egészséged. Sokan később pont azért híznak el mert fiatal korukban agyatlanul fogyókúráztak és felborult a hormonháztartásuk, meg leépült a testük ezért olyan kevés energiát használ hogy a második falattól már híznak.

Ha sokat mozogsz pár hónap alatt el fogod veszíteni azt a 2-3kiló +zsírt ami szerinted felesleges.

2013. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amúgy akkor lesz önuralmad nem megenni a csokit ha nem veszed meg. :P

Sportból pedig biztosan találsz olyat ami megtetszik, bátran próbálj ki bármit ami a környékeden elérhető.

Ha érdekel nézz utána hogyan lehet egy egy ételt egészségesen elkészíteni.

2013. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek nagyon igaza van, ott a pont, végre valaki leírta ezt is rendesen. :3

Kilóra biztos nem sok, de elég valószinű, hogy nem vagy elhízva. Étrendeden, életmódon kell változtatni, ahhoz meg elsősorban nem önuralom, hanem céltudatosság, és kitartás szükséges.

Tudd mit akarsz, tűzd ki magad elé a célt, és dolgozz meg érte. Ha elkezdesz sportolni, az is valamilyen szinten nevel a kitartásra.

Youtubon vannak jó cuccok amúgy, én régen az ilyen 8 minutes cuccokkal kezdtem.

http://www.youtube.com/watch?v=dnBhn7YSsnM

Itt megtalálod a többit is, amire edzehetsz különböző testtájakra is, meg van nyújtós is ( az a stretch )

Ne egyél csokit, egyél helyette mást. Régen én is nagyon csoki, meg édesség mániás voltam, aztán, egy betegség miatt átszoktam a gyümölcsre, ami az elején a csokihiányom pótolta, aztán mára már nem bírok meglenni gyümölcs nélkül. Na jó, nem azt mondom, hogy találj más függőséget. De végülis az édesség helyett nem árthat.

2013. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!