Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szalonna és bacon fogyókúrában?

Szalonna és bacon fogyókúrában?

Figyelt kérdés
Régebben érdekelt a paleo bár sose követtem 100%, meg egy éve 6 kilót leadtam 2 hónap alatt de sajnos eltunyultam és visszajött most újra leakarom adni naponta 45 percet tornázok és elmegyek futni (olyan 20-30 perc) mondtam anyának, hogy vegyen szalonnát mert a sonka már unalmas erre minden egyes nap azt magyarázza, hogy az mennyire hízlal. Hiába mondom neki, hogy a szénhidrát és a cukor miatt hízunk. Vagy én tudom rosszul és hanyagolnom kéne? Szénhidrátból csak 1-1 szelet magvas barnakenyeret eszek. Bacont meg esténként szoktam 2 tükörtojással edzés után gondoltam ez jó fehérje forrás
2013. júl. 29. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha hozzájutnék jóféle házihoz, én is azzal fogyókúráznék :D Legalábbis heti egyszer, sosem bírtam a sok húst.

Nekem személy szerint a zsírdús, szénhidrátszegény táplálkozás okoz fogyást, de ahogy olvasom, ezzel nem vagyok egyedül. A zsír jó energia, s úgy laktat, hogy kalóriadeficitem van, míg a sok szénhidrát mellett éhes vagyok és nagyon sok kalóriát viszek be. Úgyhogy nálam nem kérdés, mi a helyes út, másnál lehet más a helyzet.

De kategorikusan nem jelenthető ki, hogy a szalonna hizlal. Vagy akármi más. Ha elégetjük napi tevékenységünk során, nem hízunk tőle...

2013. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mehet a szalonna!

De ezt az 'és bacon' dolgot nem értem. A szalonna angol elnevezése a bacon, nem? Akkor most minek kétszer leírni ugyanazt?

2013. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont tegnap este neztem meg egy dokumentumfilmet arrol, hogy miert sikeres az Atkins dieta, hiszen az korlatlan feherje es zsir fogyasztast enged, megis mukodik, hova tunik hat a sok bevitt energia?


Tanulsagos volt, megosztanam veletek a benne hallottakat.


Ugye a fizika egyik alaptorvenye, hogy az energia nem veszik el, csak atalakul. Ha nem szivodik fel a testbe a sokezer bevitt energia, akkor valahol lennie kell.


1. Felteteleztek, hogy a feherje es zsirok feldolgozasa tobb energiat hasznal fel, mint a szenhidratoke, de a tesztek azt mutattak, ez napi szinten csak 20-30 kcal minuszt jelent. Tehat ez nem.


2. Felteteleztek, hogy a ketozis soran az enegia ketonokka alakul es a vizelettel tavozik. Megmertek a ketonok energiatartalmat a vizeletben, ez csak 1-2 kcal volt. Tehat ez sem.


3. Felteteleztek, hogy a zsirok jobban teltsegerzetet okoznak, ezert elobb abbahagyjak az etkezest. 600 emberen teszteltek ugyanazokat az eteleket, zsiros es zsirmentes formaban, es azt kaptak, hogy a zsiros verziot fogyasztok kb. 200 kcal-lal tobbet fogyasztottak. Tehat ez sem.


Mi lehet akkor?


4. Negy kulonbozo dietat folytato embercsoportokat kertek fel arra, hogy vezessek, mit es mennyit esznek. Ebbol 3 csoport klassikus kaloriaszamlalasra alapulo dietat vegzett, egy az Atkinst. A naplot tobb honapon keresztul vezettek, tobb szaz emberrel. A naplok vizsgalatanal azt allapitottak meg, hogy az Atkins dietat koveto emberek UGYANUGY ALACSONY KALORIAT vittek be, annak ellenere, hogy korlatlan etelfogyasztas van megengedve.


De miert?


Arra a kovetkeztetesre jutottak, hogy a magas feherje fogyasztas miatt hamarabb mulik el az ehsegerzet, kevesebb etellel jol laknak, ezert kevesebb kaloriat is visznek be.


Tehat: nem a ketozis, nem a sok zsir, hanem a sok feherje miatt kezdodik el a fogyas, aminek kozvetlen oka az alacsonyabb kaloriabevitel.


Ha sok zsirt fogyaszt valaki, attol nem mulik el hamarabb az ehsege, csak tobb kaloriat visz be a szervezetbe. joval tobbet, hiszen tudjuk, a zsiroknak 9 kcal grammja. Ugyanez a feherjenel 4 kcal, szenhidratoknal 4 kcal, csak hat ugye szenhidratokbol sokkal konnyebb sokat enni, mint a feherjebol es a zsirokbol.


A bacon es a szalonna 100 grammja is kb. 500 kcal-t tartalmaz, tehat ha sokat eszik belole valaki, azzal rendesen megdobja a napi kaloriabevitelet. En pont ezert az alacsony zsirtartalmu husokat, szarnyasokat, halakat fogyasztom inkabb, hiszen az kevesbe kaloriadus, megis rendkivul jol laktat.

2013. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tényleg hülyeség volt de a lényeg megmarad nah :D

Köszi a válaszokat

2013. júl. 29. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Nem vagyunk egyformák, engem a zsír laktat. Soha nem viszek be sok fehérjét, nem tudok, de a minimum azért meg szokott lenni. Ha különösen sok zsírt eszem (mivel keveset nem tudok, sok és nagyon sok között választhatok), akkor tipikusan leesik a napi kalóriabevitelem, jóllakottabb és energikusabb leszek (kivéve, ha ketogén diétába kezdek, a nagyon kevés szénhidrátot nem bírom jól).

Tekintve, hogy a ketogén diétával hatásosan lehet fogyni, az pedig sok zsírra és nem olyan sok fehérjére épül, úgy tűnik, mások is a zsírra reagálnak jól és az segíti a fogyást (bizonyára a fehérje is, de a zsír is ott van).

2013. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam nem laktat a fehérjedús zsírszegény táplálkozás. Most én is egy magasabb zsírtartalmú, alacsony szénhidrát típusú étkezéssel próbálkozok és majd meglátjuk mi lesz.
2016. febr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!