Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most megyek 9. be és kollégist...

Most megyek 9. be és kollégista leszek le szeretnék fogyni. A kolis kaja mellett le lehet e fogyni persze kevesebbet ennék mondjuk több leves kevesebb ebéd meg reggeli vacsora fele-fele? Többi lent

Figyelt kérdés
Persze mozognék napi 1-1,5 órát és kb 5 hónap allat szeretnék lefogyni úgy 12 kg 160cm/62 kg és 15L

2013. aug. 5. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A kollégiumokba nem adnak ám olyan sok kaját hogy jól lakjál vele. Én egy kollégium mellett dolgoztam egy műszaki boltban és mindig a kollégiumba jártunk át a kollégákkal kajálni mert a főnököm jóban volt a kollégium igazgatójával és elég jó áron kaptunk ebédet, gyakorlatilag nekünk nem is kellett fizetnünk érte, e az a mennyiség amit ott adtak hát hagyjuk, örültem hogy a levessel meg a másodikkal nem voltam annyira éhes. Amikor nagy ritkán volt egy desszert féleség hát azt is hagyjuk, meglehetett enni de nekem az kevés volt, fogytam is tőle, rendesen de azóta már otthonról viszem a kaját, először is csak azért mentem bele mert így gyorsabb volt.
2013. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi választ :) azért várok még párat :)
2013. aug. 5. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én is most megyek 9be és én is kolis leszek.

Gondolom te is voltál ott beiratáson, és meséltek a nevelők.

Ez kolifüggő. Nálunk svédasztalszerű a reggeli, az ebéd és a vacsi is több menüből választható. Szóval biztos lesz mindig valami...

De csak akkor eszek, mikor kérem.

Én is fogyni szeretnék :/

Kitartás, hajrá! (:

2013. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan lesz a koleszkajátok mint ahova énis jártam akkor hidd el fogyni fogsz!!!Én nagyon lefogytam mert borzasztò volt a kaja!!!!
2013. aug. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vikTORZ válasza:
100%

Szia!


Pár koliban megfordultam már és nagyjából mindre ugyanaz volt a jellemző a kaja szempontjából: Kevés és katonásan megfelelő. (a menzakaja átlagos sajátossága; nem a minőségen, hanem a mennyiségen van a hangsúly - egyébként sose volt vele bajom, de mégsem ugyanaz volt, mint az otthoni)


Mivel nem kapsz olyan túlzottan nagy adagot, ha egy átlagos koliban fogsz lakni, így valószínűleg kevesebbet fogsz enni, mint általában. (mondom ezt úgy, hogy nem ismerem az étkezési szokásaidat)


Egyébként a fogyókúra szempontjából nagyon jó a kolis kaja. Ha ott kapsz reggelit, ebédet és vacsorát, akkor szerencsésen fog alakulni a fogyókúrád, amennyiben tartod magad. Ezt azért mondom, mert a fogyókúra egyik alapja a rendszeresség, a "bebetonozott" napirend. A kollégium pedig csak ilyen hozzáállással tud hatékonyan működni.

Mindez nyilván akkor működik majd jól, ha ugyanúgy állsz neki a dolgoknak otthon is. Mert amit a koliban egy hét kemény munkával felépítesz, az összeroppan otthon ha nem vigyázol, így minden hétfőn ugyanazt a mókuskerék harcot vívhatod.


A mozgás nagyon fontos, de túlzásba se vidd, mert pár hónap múlva elfogy a lelkesedés. A testmozgás is legyen rendszeres, és legyen vállalható. Ha már nyűg, vagy túl sok idődet felemészt, akkor nem lesz egyszerű a dolgod. (tapasztalat)


A kérdésre visszatérve: a reggelit ne felezd meg. Inkább a vacsid adagját csökkentsd, de napközben kell az energia. Amúgy sem adtak soha túl sok reggelit. Általában két fél szelet kenyér volt valamivel, meg tea. Ritkán briós meg egyéb pékáruk. Müzlit koliban sohasem ettem. Csak ebédre müzliszeletet...


Sok sikert, és kitartást hozzá! Könnyebb úgy, hogy ha van valaki, akivel meg tudod mindezt osztani: együtt fogytok.

2013. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!