Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen az étrendem? Sokat...

Milyen az étrendem? Sokat eszem? Vagy rosszul? Nagyon bűntudatom van.

Figyelt kérdés

Szálkásító diétát tartok.

1. nap:

R: 1 ropogós kenyér, sonka, zöldségek, kávé

E: Főtt, tört karfiol, 2 kicsi, nem túl zsíros sült oldalassal

U1: körte, túróval 100 g

U2: fél pritamin paprika, pulykafasírt (50 grammos)

V: Sült hekk, nyers zöldségek


2.nap

R: ua. mint az elsőn

E: grillezett csirkemell, fűszeresen olívaolajon grillezve, nyers zöldségek

U: koktél paradicsom

U2: vanílás túrókrém 100 g(vanília, túró és édesítő)

V: szardínia, nyers zöldségek


3.nap

R: ua, mint fent

E: sült csirkeszárnyak vagy comb, brokkoli párolva

U: alma

U2: mandula kb 10-15 szem

V: nyers zöldségek, sonkával


Hát én így étkezem. Olívaolajon sütök, csirkéből egy adag 150 gramm, sertésből kevesebb. Néha jó sok fűszerrel. Napi szinten fogyasztok nyers zöldséget, néha csak azt.

Itt sokszor olvastam, hogy nem fűszereztek, és a húst főzitek, zsír mentesen. Elbizonytalanodtam.

Rosszul csinálok valamit?


2013. aug. 29. 14:41
 1/8 A kérdező kommentje:

A zöldségek súlyát soha nem mérem, annyit eszek amennyit jól esik.

Mindennap sportolok.

26 éves nő vagyok.

2013. aug. 29. 14:43
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen komoly problémának a bűntudatot látom, bár én csak egy hedonista amatőr vagyok ;)

Mi a csuda lehetne gond a fűszerrel? :D Zsiradék pedig direkt kell, az a pici, amit a sütéshez használsz, teljesen OK. Zsírfóbiás ne legyél, az egészségtelen s szerintem elég siváran aszkétikus is.

2013. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szálkásítasz, akkor nem kell kenyér és gyümölcs sem, délután alma pedig főleg nem.

Egyébként nagyon jó, hogy ennyi húst eszel.

Olaj nélkül is lehet sütni, vizet öntesz alá és megpárolod, aztán megpirítod. Ha kevés lenne a víz és ideje előtt elfövi, értelemszerűen öntesz még hozzá egy keveset.

2013. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jól csinálod, én többet eszem, mégis szépen fogyok, heti -1 kg bőven megvan. Úgyhogy bűntudatod semmiképp nem legyen, főleg ha heti 4 alkalommal még aerob mozgást is végzel, szerintem szuper. Én nem bírok sajna ennyi fehérjét magamba tuszkolni :(


A fűszerrel semmi baj, egyedül a sót mondják hogy megköti a vizet, de a többivel az égegyadta világon semmi baj nincsen...szerintem. :)

Én egyébként mindent kókuszzsíron sütök, kerámia bevonatos serpenyőben, úgyhogy abból is nagyon kevés kell, de olvass utána, nagyon egészséges!

2013. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha nem eszek gyümölcsöt akkor már ketózis lesz. Nem bírom gyümölcs nélkül, így is sokkal többet kívánok. Főleg hogy tele van a kert körte, nyári alma és szilva fával. Rengeteg gyümölcs van itthon, párom és lányom ráadásul a dinnyét is kiló számra eszik. Örülök hogy meg tudom állni.

A ch szintem így is mindig 30 g plusz zöldségek. A fehérje szint 100 g fölött van.

2013. aug. 29. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Komolyan valaki beírta, hogy délutánra ne egyen egy almát??? Ide nagyon kemény, ostoba emberek járnak.....
2013. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Jaja, nekem is eszembe jutott este 7-kor, körteevés közben, hogy a sok gyk-snak ez főbenjáró bűn... Én csak örültem, hogy épp körtét kívántam, remek fáink vannak, én pedig gyümölcsszezonban sem vagyok képes sok gyümölcsöt enni, ami azt eredményezi, hogy kevés jut belőle nekem. Márpedig frissen az igazi.


Nekem akkor lenne bűntudatom, ha nem ennék a saját fáinkról...

2013. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nevetséges, hogy a gyümölcsöt szapulják a fórumozók. Holott én mindig eszem gyümölcsöt. Ha most megkívánnék egy kis dinnyét lehet egy egészet megennék. Gyümölcsöt bármennyit, bármkor. Nem látok benne kivetnivalót.
2013. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!