Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csk én stresszelek azon, h...

Csk én stresszelek azon, h karácsonykor a sok hizlaló kaják miatt hizni fogok?

Figyelt kérdés
Ezen kattogok má régóta, h amit sikerült leadnom, azt visszafogom hizni. :((((((
2013. szept. 2. 14:45
1 2
 1/14 Mirk ***** válasza:
100%

Nem kötelező mindenből enni.

Tudom, hogy a tapintatlan/buta rokonok nem segítenek a fogyni vágyóknak azzal, hogy "ezért főztem/sütöttem, hogy ne egyél?!" de el lehet udvariasan és határozottan utasítani a kínálást, vagy épp csak megkóstolni a süteményt.

2013. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem kényszerítik belém a kaját. Nem ezzel van a gond. Az a baj, h túl nagy a kísértés, ès nem fogom kibírni :'(
2013. szept. 2. 14:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mire nem jó az életmódváltás, bizonyos ételek elhagyásával... Ami nem az étrendem része, az extrém kivételesen csábíthat el, akkor is kis mennyiségben. Nem is esne jól a sok, csak megbánnám.


Nem tudom, én sosem értettem a karácsonyi hízásokat, igaz, én sosem voltam képes évi 1-2 kilónál többet hízni. De a gyomrom az akkora, amekkora, karácsonykor se fér bele sok. A nem sok pedig annyira nem vészes. Igaz, én mindennap tömény ételeket eszem...


Talán készítsd az akaraterődet és a motivációdat, hogy ne szaladjon el Veled a ló. Nem tudom, Te ismered magad, az óvatosság nem árt. De pár nap alatt nem tudsz sokat visszaszedni...

2013. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kontrollálható a kísértésbe esés. Én már jó pár éve sokszor keveset eszek, egészségesen. Nyolc kiló sütit is elém rakhatnak, akkor se eszek sokat belőle, csak pár darabot.
2013. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
H kontroláljam magam?
2013. szept. 2. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész agyban dől el. Ha már szeptember elején azon aggódsz, hogy úristen mennyi süti, meg kaja lesz karácsonykor, az minden, csak nem jó. Addig szoktasd a szervezeted, egyél napi 5x sokszor keveset. A gyomrot is hozzászokik, nem fogod kívánni a sok kaját.
2013. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én szerencsés vagyok mert karácsonykor is kevés a kaja mint általában.
2013. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
nem csak te.. hiába fogyok le vagy határozom el hogy odafigyelek egyszerűen nem megy
2013. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 piriiiiii ***** válasza:

Én múlt karácsonykor is fogytam inkább, mint híztam, pedig volt kaja bőven. Azt furcsálltam is, habár én futok, úgyhogy a probléma megoldva.

Mozogj Te is rendszeresen, hidd el, nem nagy dolog megtartani. :D

2013. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9: Ez nem is rossz ötlet. Ha a kérdezőt elcsábítja mondjuk a süti, de már jóllakott vagy már megkóstolta, akkor menjen ki és fusson vagy gyalogoljon evés helyett :D Csak ne olyan irányba, ahol élelmiszerbolt van nyitva :D

Menet közben akár eldöntheti magában, hogy valóban meg akarja-e enni azt az ételt. Biztos vagyok benne, hogy bizonyos, impulzív személyiségű embernél ez segíthet valamit.


De az emberek oly különbözőek. Van, akinek elkezdeni nem szabad, mert akkor nincs megállás, másnak pedig lemondani róla, mert tűr, tűr, majd felzabál egy tállal, pedig tudott volna egyet is enni az elején.

2013. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!