Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan ember, aki a gyümölc...

Van olyan ember, aki a gyümölcs evéstől hízott el? Nem napi 1 vagy 2 almára gondolok, hanem pl aki mezőgazdaságban dolgozok és egész nap gyümölcsöket eszik, vagy akik gyümölccsel fogynak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Vannak negatív kalóriás gyümölcsök amik fogyasztanak, és vannak olyanok amiktől hízni lehet. Van zöldséges ismerősöm aki elég termetes, pedig csak azt eszi ami az üzletben van, és többnyire csak nyers gyümölcsöket.
2013. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Gyümölcsevéstől nem tudsz elhízni. Almában 50 kalória van 100 grammban. Egy kilóban 500, a hízáshoz kell napi kb 3-4000 kalória egy felnőtt embernek. Tehát ha meg tud enni 8-10 kiló almát, akkor esetleg. De ez persze nem kivitelezhető sehogy sem. Fogyni lehet ha csak gyümölcsöt eszel.
2013. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#2: Nem mindenkinek kell 3-4 ezer kcal a hízáshoz. Vannak az almánál kalóriadúsabb gyümölcsök. Néhány kiló gyümölcs elfogyasztása nem mindenkinek esik nehezére... Úgyhogy meg lehet csinálni, hogy csak gyümölcsből többet vigyen be az ember, mint amit felhasznál. (S ugye mást is eszünk, azzal együtt már egészen más a leányzó fekvése. Csak gyümölccsel szerintem is nehéz elhízni, ha nem is lehetetlen.)
2013. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Első!


Nincsenek negatív kalóriás ételek, ez bullshit.

Ha lennének, akkor elméletben éhhalálra lehetne zabálni magát az embernek, ráadásul minél többet enne, annál hamarabb halna éhen.

2013. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Az oké, hogy ha már mást is eszik akkor elhízik, de a kérdés úgy logikus, hogy csak a gyümölcstől el tud-e hízni.


Az igaz, hogy vannak kalóriadúsabb gyümölcsök, például banán 100 kalóriával. Az is igaz, hogy egy alacsony és apró termetű nőnek elég lehet akár 2000-2500 kalória is a hízáshoz, banánból ez akkor is 2-2,5 kilót jelent naponta. Szerintem egészen egyszerűen 2 kiló ételt nem bír feldolgozni egy átlagos gyomor, és a csak gyümölcs étrendtől valószínűleg az anyagcseréje is felborulna, nem emésztené meg rendesen az ételt és menne a hasa. Csak gyümölccsel kizártnak tartom, hogy valaki el tudjon hízni. Ha mellette becsap még egy kiló kenyeret minden nap egy doboz tejföllel, akkor nyilván. De a kérdés a gyümölcsre vonatkozott.

2013. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem tartalmazta a csak szót, de azért foglalkoztam a csak gyümölcsös energiabevitellel, hisz az a tiszta helyzet :) Nem hiszem, hogy egy egészséges, gyümölcskedvelő embernek napi pár kiló gyümölcs problémát okozna. A 80/10/10-et követő, jobbára gyümölcsöt evő nyersvegánoknak is sokat kell enniük gyümölcsből, főleg, ha sokat mozognak vagy nagyobb, izmosabb darabok. Úgy tűnik, megvannak. A zöldség nem ad valami sok kalóriát, a magokkal pedig csínján bánnak, úgyhogy tolniuk kell a gyümölcsöt rendesen.
2013. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Párom húga kövér volt nagyon 10 évesen 68 kg nem evett édességet, keveset evett inkább gyümölcsöt erre kiderült fruktóz érzékeny (gyümölcscukor) szóval attól hízott meg de ez ritka másképpen a gyümölcs nem hizlal
2013. szept. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Én tényleg sok gyümölcsöt eszem(ettem) de most már vissza fogom, mert hiába követtem egy étrendet, nem láttam változást, és a gyümölcsöket hibáztattam. Mi mezőgazdasággal foglalkozunk, Apukám borász-szóval szilva, szőlő ültetvényünk van, emellett barack, szeder, málna, eper, füge is megterem bőven. Most mivel szőlő szezon van, rengeteg szőlőt megettem, mikor elkezdtük a gyorsabb érőket már szüretelni. Olyan nap 6-7 fürt is lecsúszott étkezések mellett-nem egyszerre hanem pl reggeli után kimentünk akkor ettem 2-3 nagy fürtöt, aztán ebéd, vacsora után is így összejött. De én most zsírt szeretnék leadni, és izmot felhozni-amúgy 166cm és 52kg vagyok de zsíros, és úgy gondolom hogy ezt a sok fruktózt már nem tudom felhasználni, hanem zsírként megy és ettől rossz a test összeállításom.

Most már reggel eszem keveset a gyümölcsből, és utána már.

Kiváltom zöldségekkel, ebéd után max répát rágcsálok, és vacsorára már csak fehérjét eszem zöldségekkel.

2013. szept. 20. 08:01
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

A gyümölcsök szuperek, csak nem adhatják az étrendünk alapját, huzamosabb ideig, fogyás alatt még kerülendők is.


Egyszerűen sok a cukor (glu + fru!) bennük, hűvös, nedvesítő, nem túlzottan előnyös tulajdonságú élelmiszerek. Jók, tudunk élni velük mert eléggé mindenevők vagyunk, de ha nem vagyunk rákényszerítve akkor mértéket kellene tartani a gyümölcsevéssel.

2013. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én 16 éves koromban már 90-95 kilócska voltam. Fogalmam sem volt a helyes táplálkozásról, a barátnőm mesélt egy "csodadiétáról" hát belevágtunk, elterveztük, hogy egy hónapig kizárólag csak gyümölcsöket fogunk enni, mert attól lefogyunk és örökre karcsúak maradunk ( :D )


Én 3 hétig bírtam, azalatt lement rólam 13 kiló. Tényleg nem fogyasztottam abban a 3 hétben mást, húst sem, magvakat sem, tejterméket sem, semmit, csak gyümölcsöt. Hülyeség volt, meg vissza is szedtem minden leadott kilót, de a lényeg az lenne, hogy ha olyan profin megtervezett étrendje van a kérdezőnek, akkor nem hiszem, hogy a gyümölcsevés miatt nem fogy, lesznek ott egyéb rejtett buktatók.

2013. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!