Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Juharszirupos diéta nem...

Juharszirupos diéta nem nagyon egészségtelen? Nem teszi tönkre a gyomrot (gyomorfekély pl)?

Figyelt kérdés

Ugye ez az a diéta, amiben csak juharszirupos-citromos vizet és vizet iszik az ember. Akinek candidás problémái is vannak, annak megfelelő ez a diéta, vagy a juharszirup túl cukros? Napi 10 ek juharszirupot fogyasztanék így.

Azért gondoltam erre a diétára, mert egy hét alatt -6 kg-ot ígér, én meg úgy érzem, szívesebben koplalok 1 hétig és utána étkezem odafigyeléssel, mint hogy hónapokig valami nagyon kötött diétán éljek.


Elsősorban az egészségügyi oldal érdekel, mert a gyomrom érzékeny kicsit.



2013. okt. 2. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy het alatt nem lehet 6 kg zsirt leadni, max 1-et. Amelyik dieta ennel tobbet iger, az egyszeruen nem igaz. Ha tobb kiloval kevesebb lesz a testsuly a het vegere, akkor az harmat jelent:

- a koplalas miatt kiurultek a belek, ez elmulik, amint megint enni kezdesz

- vizet vesztett a tested, szinten visszajon

- leepitette az izmaidat a tested (ahhoz konnyebben nyul hozza a test, mint energiaforrashoz, mint a zsirraktarakhoz), ettol vekonyabbnak tunhetsz, de miutan az izmok adjak a test szep alakjat, ezert meg plotyibbnek fogsz tunni.


El se kezdd ezt a dietat, mert semmi ertelme nincs. Nem fogsz vele zsirt leadni, csupan annyit ersz el vele, hogy a leadott suly (lasd a fenti harom pontot) majd visszajon zsirban, ez a jojo effektus. Tenyleg ezt akarod?

2013. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Soha életemben nem fogyóztam, csak egyszer csináltam egy candida diétát, mert muszáj volt - de egyébként teljesen járatlan vagyok a témában.
2013. okt. 2. 13:55
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Első tökéletesen leírt mindent.

10 evőkanál juharszirupban kb. 260 kalória van. Ez nem diéta, hanem éhezés.

2013. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy baromság.Semmit nem ér úgyis visszahízod mert utánna zabálni fogsz mint egy disznó.!!!!
2013. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"szívesebben koplalok 1 hétig és utána étkezem odafigyeléssel, mint hogy hónapokig valami nagyon kötött diétán éljek"


Hagyd ki a koplalást, nincs értelme, maradjon az étkezés odafigyeléssel, avagy egy kellemes, egészséges életmódváltás :)

Ha úgy nézzük, az én étrendem is jobbára kötött, bár nem tudom, ez Neked mit jelent, de én olyan szabályokat követek (vagy próbálok követni, nem vagyok az a típus, aki bármit is magára erőltet), amiket én alkottam, úgyhogy a hedonizmus, gasztronómiai gyönyörök nem szenvedhettek csorbát, ez alap. A másik az egészségem. A fogyás harmadlagos, de így is megtörténik, csak igen lassan. Most már talán gyorsabban, szigorítottam, de nem érzem magam gúzsba kötve most sem ;)


Úgyhogy inkább mérsékeld a szénhidrátot, különös tekintettel a keményítőre, ez sokaknak igen jó kiindulási pont. De persze Te tudod, mire vagy képes, szenvedtetni magadat semmiképpen nem jó s valami hiába lehet akadályozó, sőt sokak szerint egészségtelen, ha kaparod a falat nélküle. Sokszor írunk itt tippeket, vedd át azt, amit értelmesnek és Általad kibírhatónak tartasz ;) Első körben ez, aztán ha nem segít, akkor lehet gondolkodni újabb lépéseken, van, akinek úgysem jó ötlet a drasztikus életmódváltás.

Utánaolvasni sem árt a dolgoknak, hogy kicsit eligazodj az ellentmondó állításokon, amik a táplálkozással kapcsolatban elhangzanak, nemcsak itt, de szakemberek szájából is...

2013. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!