Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hízókúra? Hova lehet fordulni?...

Hízókúra? Hova lehet fordulni? Támogatja-e a Tb. a dietetikust?

Figyelt kérdés

Magán rendelésnek ezt találtam [link]

Szerintem ezek irreálisan magas árak. Van e valamilyen ingyenes szolgáltatás?


Páromnak lenne rá szüksége.

26/F 178 cm 57 kg

Egy átlagos napja:

Reggeli: 4 db kolbászos,füstölt sajtos zsemle

ebéd: változó (rendes adagokat eszik)

uzsonna: édesség (pl egy szelet csoki vagy süti)

vacsora: gyrosos hamburger

lefekvés előtt: nasi (chips, ropi stb)


Szóval szerintem nem eszik keveset és mégsem hízik semmit.

Fehérjeporokat és hasonló terméket semmiképpen nem hajlandó fogyasztani.

Ülő munkát végez,nem sportol semmit.


Előre is köszönöm a tanácsokat/válaszokat.



2013. okt. 27. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Orvosi beutalóval támogatja a tb, de anélkül nem.

Javasolt egyébként endokrinológiai kivizsgálás (ide háziorvos tud beutalni) és abban amúgy is benne van a dietetikus tanácsadás.

2013. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem dietetikusra lenne szüksége, hanem csak arra, hogy AKARJON hízni!


"Ülő munkát végez,nem sportol semmit." - Így NEM fog! Tömegnövelő étrend melletti súlyzós vagy minimum saját testsúlyos edzésre lenne szüksége.

Enélkül maximum egy hájas, pohos, alaktalan valami lesz.


És NEM, nem eszik eleget. Ahogy megbecsülöm nem eszik többet 2500-nél, ami egy felnőtt, aktív NŐ súlytartó mennyisége is lehetne (na nem egy 155 centisé), de véletlenül sem hízókúrának elegendő.


Ezt olvasd el:

[link] - a táplálékkiegészítős részt nyugodtan kihagyhatod, NEM kell szintetikus szerekkel tömnie magát valakinek, hogy menjen a hízás.


Mondjuk eléggé el van tévedve, ha azt hiszi, hogy a fehérjepor ördögtől való. Csak egy természetes forrásból származó koncentrátum. Semmivel sem ártalmasabb a C-vitaminnál. Nem koksz, nem tömegnövelő szer. Ugyanaz a fehérje van benne, mint amit csirkehússal beviszel.

2013. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

utolsó: köszönöm szépen, sokat segítettél

Azért az elsőnek is ment a zöld :)

2013. okt. 27. 10:37
 4/12 anonim ***** válasza:
2.-al èrtek egyet. Most èn is tömeget növelték, bár én nő vagyok. Hetente szépen jön a + 0,3-0,4 kg. A párodra is ràférne az edzés. Bár ehhez neki is akarnia kéne, mert ráerőltetni nem èrdemes, ès nem is lehet a heti 3-4 edzést. :)
2013. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az árak abszolúte nem irreálisak. mégis mit vársz szakmunkáért, amikor a vizes, a gázos csak azért,ohgy egy szelepet meghúzzon kiszállásért 300-t kér.


Ezek az árak még egészen barátságosak.

2013. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ne mond nekem 6-8000 Ft-os órabér nem irreális,egy szakmai tanácsadásért!!!
2013. okt. 28. 18:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem irreális, mert ahhoz,ohgy neked tanácsod adhasson van felkészülés is...... és ezt tanulta az egyetemen.

S nem csak beszél, hanem jó esetben menet közben készít neked egy leírást ,hogy mit lehet és mit nem.... ne mond már!

2013. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

khm... főiskolán. Ma már szeretik összemosni a kettőt pedig főiskola és egyetem között lényeges különbség van.

Mindegy is. A véleményem változatlan, egy 1 órás tanácsadásért akkor is nagyon sok a 6000 Ft, főleg ha ehez még hozzájön az étrendi napló elemzés + egy étrend tervezés ára is.

2013. okt. 28. 22:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Pontosan azért ennyi! Hiszen egy étrendet nem fél óra elkészíteni, és a táplálkozási naplót sem csak ránézésre elemzik.....
2013. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
MÉg annyi,ohgy igen is egyetemet is végezhet egy dietetikus ma már...
2013. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!