Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A sikeres fogyáshoz tényleg...

A sikeres fogyáshoz tényleg őrültté kell válni? Vagy ez már inkább anorexia gyanús érzés ami nekem van?

Figyelt kérdés
Mindig is kövér voltam gyerekként is, szóval nagyon sok próbálkozásom volt a fogyásra, de pár nap vagy hét és max 3 kiló leadása után mindig feladtam az egészet. Szerintem azért mert nem volt motivációm. Most viszont bosszúból kezdtem el fogyókúrázni, pasiügy miatt, ami valami akkora akaraterőt ad, hogy inkább már ijesztő nem pedig sikeres. Egyáltalán nem kívánom az ételt hetek óta, csak tejeskávét iszok, és kistányérba salátát eszek kefirrel, meg néha hússal. De ha ezt a kis adag salátát megeszem napi egyszer, már attól is szörnyű bűntudatom van, mindig arra gondolok hogy ha nem ettem volna meg akkor még gyorsabb lenne a fogyásom. Nem sportolok de fizikai munkát végzek 8 órát, mostanában túlórázni maradok ha lehet, csak hogy ezzel is többet mozogjak, és addig se gondoljak az evésre. Naponta többször nézegetem magam a tükörben, főleg a hasamat hogy mennyivel laposabb lett máris, szeretem látni ahogy lötyög rajtam a nadrág ami 3 hete még szoritott derékban, szóval csak ez a téma jár a fejemben egész nap.
2014. febr. 3. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

"mindig arra gondolok hogy ha nem ettem volna meg akkor még gyorsabb lenne a fogyásom"


Tévedsz! Nem lenne gyorsabb. Már most is koplalsz, ami lassítja a fogyást (mert lelassul az anyagcsere) és jojó effektushoz is fog vezetni (mert a kiéhezett test amint újra ételhez jut még többet fog elraktározni, mint kellene).


Akkor lenne eredményes és tartós a fogyásod, ha megjönne az eszed! 5-ször ennél kis adagot fehérjében gazdag ételből, mérsékelt egyszerű szénhidrátbevitel mellett.


Tehát NEM, PONT hogy nem őrültnek, hanem értelmes, gondolkodó lénynek kell lenni a fogyáshoz!

2014. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Huuuuu, iszonyat nagy butasag amit csinalsz, ugye tudod? Vagyis nem, valoszinu nem tudod, kulonben nem csinalnad!


Szinte minden rossz amit csinalsz. Az egesz gondolatmenet hibas, a hozzaallasod, az etkezesed... uristen, ha a baratnom lennel, mar reg felpofoztalak volna.


A fogyokura eleve rossz, mert hosszutavon NEM mukodik. Ideig, oraig, az ugyeseknek akar honapokig is, de utana mindenki egytol egyig visszahizza, es mellette bazi stresszes lesz az elete, mert allandoan a h.lye fogyokurara kell figyelnie, mikor mit ehet, stb.


Bosszubol csinalni a legnagyobb baromsag. Meg kell tanulnod szeretni onmagad annyira, hogy magad miatt csinald es ne holmi pasi miatt. Azt hiszed ha lefogysz vissza tudod szerezni? Azt hiszed ha vekony leszel majd banni fogja, hogy otthagyott? Mi a motivaciod ami miatt csinalod?


A kave savasit. A tested, hogy a savassagot enyhitse, lugossagra fog torekedni. Lugossagot asvanyi anyagokkal eri el, magnezium, kalcium stb. Ha nem eszel rendesen, vagyis nem viszed be az asvanyi anyagokat, a tested onnan veszi el ahol talalja: fogak, csontok, izmok. Tok jo nem?


A napi egyszeri etkezesed miatt a tested beallt ehinseg uzemmodra. Minden amit eszel megy a raktarba. Raadasul a keves kaloriabevitel miatt a tested, hogy energiahoz jusson, az izmaidat fogja leepiteni. PLUSZ, ha elmultal 30 eves, akkor evente kb,. fel kilo izmot veszitesz, mert mi nok igy vagyunk osszerakva. Ezt a veszteseget ugy tudod elkerulni, ha gyursz, ha hasznalod, epited az izmokat. Vagyis amit most muvelsz, az minden szempontbol rossz.


A fogyokura helyett az egeszseges eletre kellene torekedned. Tanulni, olvasni, mi az hogy egeszseges etkezes, rendszeres sport, hogy mukodik a test, mi az a minimalis kaloria amire a te testednek szuksege van, gugli annyi sok joval szolgal INGYEN, miert kell ilyen tudatlansagban elni, nem ertem :(

2014. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 VWXYZZS ***** válasza:

Tőmondatokba, hogy megértsd, mert úgy látom komoly fogyatékkal élsz:


1. Nincs gyors fogyás.

2. Ha gyorsan fogysz nem zsírból.

3. Éheztetés = rossz

4. Fogyatékos vagy.


Az utolsón a legnehezebb segíteni, de keress rá a Sárgakapszulára.

2014. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!