Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5 éve majdnem naponta sportolo...

5 éve majdnem naponta sportolok kondi teremben, kardiózok, súlyt emelek haladó szinten (nyaranta néha 1-2 hónapot kihagyok de egyébként állandó). Hogyan fogyhatnék így amatőr sportolóként?

Figyelt kérdés
Úgy érzem a testem hozzá szokott hogy mindig mozgatom, és akármilyen diétát próbálok, egyáltalán nem tudok fogyni vagy csak nagyon minimálisan. Kb az összes klasszikus tanácsot végig vettem ezzel kapcsolatban, tudom hogy nem szabad éhezni, hanem egészségesen kell enni sport mellett, sok zöldség, sok fehérje, csak teljes kiörlésű kemény, barna rizs, magok, és gyümölcs. Naponta többször kis adagokban enni. Reggel lehet rendesen aztán egyre kevesebbet. Izmokat építettem hogy passzívan is szívja a zsírt. Változtatok az edzéseimen hogy a testem ne szokja a mozgássorozatokat. Stb. Ezeket mind próbálom betartani.Még sem tudok fogyni.A z ősszel télen volt csak egy kizökkenésem és pár hnap alatt fel szedtem 10 kilót, habár a fő étkezéseim akkor is egészségesek voltak, sokat ettem és nassoltam. Ettől szeretnék megszabadulni, már egy hónapja betartok mindent, mégsem megy le egy fél kilónál több. Mit tegyek?

2014. febr. 3. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A Sárga kapszulát olvastad?
2014. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit szamit a merleg? De most komolyan? Semmit az eg vilagon. Raadasul az izom nehezebb, de ezt te is biztos tudod. Ha sulyt emelsz, akkor uj izmot epitesz, ezert a merleg tobbet mutat, de ha felveszed a bikint a tukorben mit latsz? Ez szamit, es nem az, hogy az a qrva merleg mit mutat.


Ha 5 eve majdnem minden nap sportolsz akkor mar bombano alakod kellene legyen es csak szinten tartashoz kene lemenni a terembe.


Vagy a kajalasod gaz, vagy a sportolasod egy vicc. Ne erts felre, nem bantani akarlak, ugy ertem hogy vicc, hogy a kepessegeidhez kepest egy hangyafing amit a teremben muvelsz. Lehet hogy felsz, nehogy megserulj, vagy attol tartasz hogy tul bazi nagy izmaid nonek es ezert nem edzel olyan erovel, amivel kepes vagy.


Miert nem kerdezed meg az egyik edzot? Haverkodj vele, hatha ingyen bermentve ad nehany tanacsot. Ok megiscsak latnak teged, latjak hogy nezel ki, latjak mit muvelsz, mire vagy kepes, tudnak kaja es mozgas tanacsot is adni.


En csak kabe egy eve kezdtem el a komolyabb sportot es az egezseges kajalast de folyamatosan joiranyba valtozik a testem, mert rajottem, nem az szamit, hgy mit csinalok (fekvotamasz vagy sulyemeles vagy bicikli/futas) hanem az intenzitas. Mindig egy icipicit intenzivebben akarom csinalni a dolgot. Nem ahhoz kepest, hogy tegnap milyen intenziven csinaltam, hanem hogy aznap mire vagyok kepes. Van amikor fele annyit csinalok meg mint pl. mult heten, de az aznapi formamhoz/kozerzetemhez kepest intenzivebb, mint barmi.

2014. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.-nek: Sárga kapszula? Nemtudom, de biztosan nem akarok gyógyszereket sedni...

2.-nak: A 10 kiló az csak egy ilyen megközelítőleges cél, tudom hogy nem a mérleg számít, blabla, csupán emlékszem hogy néztem ki mikor 10 kilóval kevesebbet mutatott és attól még szálkás voltam, csak éppen nem volt rajtam zsír. Ha úgy néznék ki ahogy akarok akkor egyáltalán nem foglalkoznék a kilókkal. Csak hogy hájas lettem eléggé, sport ellenére (karácsony meg előtte már túl sok szénhidrátot ettem, merthogy a nyáron meg túl keveset, zöldség gyümölcsön éltem, akkor tudtam fogyni úgy hogy csak zöldséget meg csirkét ettem, és úgy is érzem jól a közérzetem, hogy ha könnyen étkezem... de ez gondolom visszacsapott, elkezdtem hiányolni a kenyeret nagyon). Most már ezt is finomítottam, tudom hogy kell a szénhidrát is, eszek teljeskiörlésű kenyeret, meg zabot és barna rizst, normálisan és nem túl sokat és inkább a nap első felében. Nem eszem túl keveset, hanem nagyon is éppen eleget. Év eleje óta csinálom és rendesen sportolok mint mindig de semmi nem mozdul. Nem félek a túl nagy súlyoktól, érzem hogy izmos vagyok, de a háj így sem megy le.Az edzést próbálom intenzíven művelni, de kardiónál pl 145 fölé ritkán emelkedik a pulzusom huzamosabb ideig, ezért is mondtam hogy szerintem megszoktam már a terhelést. Az első években nekem sem voltak gondjaim, könnyedén lefogytam hogy ha akartam de úgy az utóbbi másfél 2 évben minden egyes dekáért vért izzadok és nemtudom hogy hogyan változtassak még... Lehet hogy huzamosabb ideig pihentetnem kéne hogy a testem kicsit "ellustuljon" és ismét aztán az újdonság erejével érje a sport és akkor megint beindulnak a fogyási folyamatok?

Kérem írjon az is aki járt már így hogy hogyan lehet ebből kikerülni?

2014. febr. 4. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Sárga kapszula egy könyv,itt töltheted le ingyen:

[link]

2014. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Letöltöttem, olvasom, köszi! A legtöbb dolgot olvastam már, persze nem árt újra és újra tudatosítani..
2014. febr. 4. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!