Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha vajban vagy olivaolajban...

Ha vajban vagy olivaolajban sütöm ki a csirkét vagy a zöldségmixhez adok két evökanál margarint az nagyon megdobja a kalóriák számát az ételekben? Mivel helyettesithetném hogy hatásosabb legyen a fogyókúra?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen zsiradékot használsz, abban aránylag sok kalória van. (100 g kb 800 kcal).

De ettöl függetlenül fontos, hogy használj zsiradékokat, föként a zöldségekhez, mert sok vitamin csak akkor tud felszívódni, ha a zöldségekkel együtt zsiradék is kerül a szervezetbe.

Ha nem viszed túlzásba, akkor nem árt a fogyásnak, csak nem leszel közben beteg a vitaminhiányok miatt.

2014. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két evőkanál margarin rengeteg, én annyit egy fazék krumplipüréhez sem teszek... Mindkettőt párold inkább zsiradék nélkül, az olívaolaj inkább ízesítéshez jó, mint sütéshez.
2014. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kókuszzsírt használj!
2014. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Százszor inkább disznózsír, mint margarin!!

Kókuszsír is jó, de én azt inkább édességek elkészítésáéhez használom, nekem túl drága, hogy abban pancsoljam a húst. Arra jó a disznózsír is.

2014. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Margarint en se tamogatom! A zsir a legegeszsegesebb.


Nekem mar az olajjal is vannak fenttartasaim...

2014. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A margarin nagyon egészségtelen és oliva olajban se főzz!!


Aki a kókuszzsírt ajánlotta előttem, annak igaza van. A kókusz zsír nem oxidálódik magas hőmérsékleten sem, ezért jó főzésre. Az oliva olajat, csak hideg kajára szabad használni.


Ha nagyon akarod, akkor használj VAJAT. Igazi vajat. Nem margarint, nem omega nem tom én micsoda, háromszáz mag sajtolt olajából, hanem tejből készültet.


A csirkét süsd ki grillen, akkor nem kell hozzá zsíradék. A zöldségmixhez rakjál hozzá MAX 1 teáskanálnyi vajat. Így lehetne hatásosabb

2014. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!