Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes orvoshoz...

Szerintetek érdemes orvoshoz forduljak, vagy csak többet ártanék vele?

Figyelt kérdés
Pár éve szedtem fogamzásgátlót, híztam valamennyit közben is, de mikor abbahagytam 3 hónap alatt híztam 20 kilót(Nem, nem ettem többet). Azóta ezt próbálom leadni, előbb lenyomtam 16-ot(kalóriaszámolással), aztán visszajött 10, úgy egy év alatt, most megint fogytam 7 kilót, mióta elkezdtem paleozni. Mégis úgy érzem, hogy valami baj van, valószínűleg valami pajzsmirigy vagy hormonális dolog, mert tényleg betartok midnent, keveset is eszek, mégis alig alig megy le a súlyom, pedig még van rajtam legalább 10 kiló felesleg. A szüleim és a férjem állandóan mondogatják, hogy menjek el egy kivizsgálásra, de nem is tudom... Startból irtózom az orvosoktól, a gyógyszerektől, vérvételtől... Félek, hogy ha elmennék, kiderülne, hogy valami bajom van, telenyomnának gyógyszerekkel, amit életem végéig kéne szedjek és kitudja, lehet többet ártana, mint használna. Végülis, ha diétázom fogyok, csak baromi lassan, havi 1-2 kilóért nagyon meg kell szendvejek, pedig mozgok is. Ha meg abbahagyoma diétát képes vagyok havi 7-8 kilót hízni, akkoris ha nem eszem sokat, kevesebbet, mint bármelyik ember a környezetemben. Szerintetek érdemes lenne kivizsgáltatnom magam, vagy csak legyek türelemmel, aztán csak lemegy szépen lassan az a 10 kiló?
2014. ápr. 23. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Részvétem. Én is kerülöm az orvosokat, csak akkor megyek, ha 3 napja fáj valamim és valószínűleg eltört. A lassú fogyás még csak-csak elviselhető, de hogy nem sok evéssel gyorsan hízol, az nagyon nem normális, tényleg valami bajodnak kell lennie :( Nem is tudom, az ilyen emberek teste hogyan tud a semmiből zsírt képezni, energia nem keletkezhet a semmiből s a fényt nem tudjuk felhasználni...

A gyógyszerundorodat megértem, valahogy egy jó szakembert kéne találnod, nem olyat, aki csak felír valamit, s neki is, a gyógyszeriparnak is jó lesz, épp csak Neked nem. Sajna nem tudom, lelkiismeretes és szakmailag felkészült embert hol találsz, de valahol vannak... Maguk a vizsgálatok még ártatlanabbnak tűnnek, hátha kiderülne valami hasznos. A vérvétel pedig nagy semmi ahhoz képest, hogy nem működik rendesen a tested...

2014. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy a "nem ettem többet" egészen biztosan hamis. Ezt csak gondolja az ember, de csak akkor igazolható, ha pontosan volt naplózva minden és dokumentummal igazolható.
2014. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

15:56-os: "3 hónap alatt híztam 20 kilót(Nem, nem ettem többet)"


Azt azért nem lehetne nem észrevenni ha annyival többet enne a kérdezö, hogy havi 6-7 kg-ot hízzon!!!! Ez nem a megettem egy tányérral több ebédet kategória!!!!

2014. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Második: Azt azért te se gondolod komolyan, hogy pont akkor olyan iramban elkezdtem zabálni, ami majdnem 20 kilót eredményezett. Nem mondom, hogy diétáztam, de nem ettem többet abban a 3 hónapban se, mint előtte bármikor. De ez már amúgyse lényeges, csak leírtam a háttérsztorit is.


Első válaszoló, köszönöm!

2014. ápr. 23. 16:04
 5/17 anonim ***** válasza:

Alapjáraton én is irtózom az orvosoktól, de a helyedben elmennék!

A vizsgálatok, vérvétel, ilyesmi nem egetrengetően durvák. De ahogy látom, te inkább attól félsz, hogy a háttérben valami bajod van. Na már most, ha nem mész el orvoshoz, hirtelen elmúlik a baj? Nem. Lehet, hogy van valami (kívánom, hogy ne legyen!!), és lehet, hogy erre gyógyszert kell szedned, de így meg életed végéig diétázhatsz, és a probléma még mindig ott lesz.

Ha valami rossz, inkább derüljön ki, egészségnél nem éri meg a struccpolitika. És itt nemcsak a súlyfeleslegről van szó..

2014. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem is attól félek a legjobban, hogy valami baj van, hanem, hogy olyan kezelést, gyógyszert kapok rá, ami csak tovább ront a helyzeten. Nem tudok hinni sajnos az ilyen gyógyszerekben, főleg, ha azt vesszük, hogy ezt a fogamzásgátlót is orvos írta fel, és azt mondta, hogy nem lesz bajom tőle( Egy barátnőmnek ugyanaz az orvos felírta ugyanazt a gyógyszert, ő is hízott tőle, és miután abbahagyta egy évig nem menstruált...)
2014. ápr. 23. 16:13
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor lehet azért kellene egy teljesebb körű kivizsgálás, mert a gyógyszer lett nem megfelelően felírva.

Én idáig 2 fajta fogamzásgátlót szedtem, az előző nálam is bajos volt, kivizsgáltak, kaptam másikat, és attól nem hízok semennyit sem.. Lehet, hogy csak a hormonszinted borult fel, és helyreáll, de lehet, hogy nem.

Azt meg, hogy a gyógyszer, amit esetleg kapsz (ha kapsz), rossz hatással van-e rád, úgyis fogod magadon látni/érezni..

2014. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Már nem akarok soha többet semmi fogamzásgátlót szedni, az biztos, én többet nem próbálkozom egyikkel sem... Amúgy Marvelont szedtem.
2014. ápr. 23. 16:29
 9/17 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a hízás 3 éve volt, azóta nem szedek semmit.
2014. ápr. 23. 16:30
 10/17 anonim ***** válasza:
15:56-os vagyok. Szerencsére már volt olyan válaszoló, aki természettudományos alapon próbálta megközelíteni a dolgot. Én sajnos mindenféle tanulmányaim alapján csakis természettudományos alapon tudom nézni a dolgot. Olyan nincsen, hogy testzsír a semmiből, vagy a vízből keletkezzen ! Ezzel szemben sajnos óriási erőfeszítéssel lehet csak elérni, hogy az ember szigorúan figyelje önmagát. Ha valaki időnként belepillant a különböző TV csatornákon futó fogyókúrás műsorokba, mindenütt csak azt látja, hogy soha nem igaz, amit a páciensek saját "visszafogott" étkezésükről állítanak, mert bizony a rejtett kamerák arról árulkodnak, hogy időnként "elfelejtkeznek" magukról és csak nassolással is hihetetlen mennyiséget képesek "bekapni". Ha már sikerült egyszer kalóriaszámolással 16 kg-ot fogyni, az éppen a kérdező állításával szemben mégis csak azt igazolja, hogy igenis a táplálékbevitel a lényeges !! Csak éppen, ha nem figyeli az ember, akkor bizony könnyen el lehet csúszni !! Persze, ha lelki támasz kell, akkor el kell menni orvoshoz.
2014. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!