Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kellene/mit kellene...

Hogyan kellene/mit kellene változtatnom, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

23,5 éves vagyok, fiú, 188 cm magas, 95 kg, orvosi vizsgálaton azt mondta a doki, hogy a magasságomhoz képest nem vészes, mert megoszlik rajtam a szerinte "kis túlsúly". Főleg a derekamnál látszik,hogy meghíztam az utóbbi időben (8-10 hónap alatt kb 10 kilót szedtem fel), plusz a combomon látszik még és hasra is ment belőle.

Most futni nem tudok, mert sérülésem volt. Naponta szoktam csinálni kb. 40 felülés+25 tolódzkodás+30 hasprést (fekvőtámasz sose ment), ezt az említett triót egy nap átlag 2-3-szor szoktam megcsinálni. Kb. 2 hónapja cukros dolgokat már próbálom kerülni, de minden nap muszáj ennem egy csokit vagy vmi édeset, mert különben leesik a vércukrom és nem érzem jól magam. Ezen kívül cukormentes kólát és zöldteát (édesítőszerrel) szoktam inni. Enni általában kenyérféléket (ami ha jól tudom nem túl kedvező): zsömle, kifli, kenyér. Van minden nap paprika vagy valami gyümölcs (banánt már eszek, mert azt olvastam gyümik közül attól lehet a legjobban hízni). Ehhez elég gyakran eszek még: (nem mind egyszerre :D mikor mi) sonka, sültkrumpli, sajt, ritkán pizza, rántott hús. Az utóbbi időben észrevettem,h amióta kevesebbet eszek és nem cukros dolgokat elkezdett összébb ugrani a hasam meg az arcom is véknyabb már.

Mit lehetne még tenni és/vagy változtatni, hogy hatékonyabban menjen a súlyledobás?



2014. máj. 2. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen sérülésed volt? Amiket említettél, fizikai tevékenységek inkább erősítésre szolgálnak, nem zsírégetésre. Ezektől fogyni nem fogsz, csak izmosabb leszel.

Kenyérfélékből tényleg érdemes lenne kevesebbet enned, ha pedig nagyon muszáj, egyél teljes kiőrlésűt. Nincs benne ugyan olyan sokkal kevesebb kalória, de később éhezel meg újra. A sültkrumplit és a pizzát szerintem te is tudod, hogy hanyagolni kéne, a húst meg inkább sülten vagy grillezve edd.

2014. máj. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alakul, de kell még kicsit formálni az étkezéseden. A zöld teába szerintem ne tegyél édesítőt, felesleges, inkább citromlevet, és a kólát felejtsd el, vizet igyál. Tényleg jobb ötlet a teljes kiőrlésű kenyér, mint a fehér, de sokkal jobban járnál, ha inkább húst ennél többet, és ne zsíros rántott húst, hanem csirkét, pl. tepsiben sütve, vagy olívaolajon megpárolva. És sok-sok zöldséget és gyümölcsöt egyél!!!! Csupa üres szénhidrátot írtál, amiktől csak a vércukrod ingadozik, még szép. Hidd el, ha minden étkezés mellé beiktatsz egy nagy adag salátát is, kevesebbet fogsz enni!
2014. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát sztem a sérülésnek sok köze nincs hozzá :D de am a láb egyik csontjának törése
2014. máj. 3. 09:57
 4/6 A kérdező kommentje:
ja, és köszi a válaszokat
2014. máj. 3. 09:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, hogy milyen sérülésed volt, hogy könnyebben tudjak sportot ajánlani.De most egy kicsit tanácstalan vagyok, mert a legtöbb erős lábmunkát igényel. Esetleg az úszást kipróbálhatnád...


Tényleg jobb lenne inkább vizet innod, a szomjat is sokkal jobban csillapítja, és ne aggódj, ha elsőre nagyon nem is tetszik, hamar hozzá fogsz szokni.

Az ételek minőségén is próbálj változtatni, a vékony, pulyka/csirkemell sonkában lényegesen kevesebb kkcal van, mint a sertésben, és csökkentett zsírtartalmú sajtot is lehet kapni. Egyél sok húst, lehetőleg sült csirkemellet.

2014. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csirke vagy pulyka sonkát ettem eddig is szal azzal nincs gond. Ma elkezdtem vegyes salátát is enni: jégsali, ubi, paprika meg saláta öntet, először azt hittem h ilyennel nem lehet jóllakni, de alig bírtam megenni annyi lett, pedig nem tűnt soknak :D A (cukormentes) kólától nem tudok megszabadul, sztem kólafüggő lettem az évek alatt.

Am belegondolva annyira nem lenne para,h akkora maradnék, mint most, csak a zsír helyett inkább izom lenne :D

Am sportolásra most időm sincs igazán, ezért is szoktam azokat a gyakorlatokat csinálni, amiket leírtam. Ezeket itthon a szobában is megtom oldani.

2014. máj. 3. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!