Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kisebb sörhasam van és a...

Kisebb sörhasam van és a mellkasom is zsíros. Persze a lábam is, de az nem vészes, viszont a felső testem így elég hülyén néz ki, főleg, hogy a karom meg vékony. Segít a sport?

Figyelt kérdés

165cm vagyok és 50kg, úgyhogy nem ilyen felső testemnek kéne lennie, de 2éve nagyon sok csipszet és csokit ettem, na meg ugye a kóla, és minden dolog, ami cukros,zsíros. Mozogni meg nagyon keveset mozogtam. De 1éve belegondoltam, hogy ez így nem jó. Elkezdtem nagyon sokat mozogni, futni,biciklizni,focizni,sétálni sokat, egyszóval bármit csináltam, csak mozogni kelljen. Fogytam is, de a felső testem ilyen aránytalan. Reggel ha felkelek lapos a hasam, de ha reggelizek már olyan mintha sörhasam lenne. A mellkasom is zsíros, az is zavar. Ezalatt az 1év alatt is sokat változtam, de nem tudom, hogy ha folytatom akkor átalakul még a testem? Egyébként még azért is változtattam az életemen, mert az egész családom elég kövér, és én nem akarok az lenni. Pszichológiai problémám nincs valószínűleg mivel járok, étel allergiám sincs biztosan mert 1hónapja voltam allergológusnál utoljára. Szerintem biztosan segít majd a sport, csak szeretnék meggyőződni róla. Ja a kóla és ilyenekről már letettem.

14/F


2009. dec. 28. 10:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Még azt kifelejtettem, hogy van itthon kondigépem, azzal is szoktam edzeni újabban, konditerembe nem tudok járni, mert nagyon messze van tőlünk. A body.builder.hu meg ilyen oldalakon néztem utána a szabályos formákhoz. tehát hogy hogyan kell normálisan edzeni egyes izomcsoportokat a súlyzóval.
2009. dec. 28. 10:49
 2/5 anonim válasza:
A sport természetesen segít, de a genetika is nagy szerepet játszik, ezért nem garantált, hogy olyan lesz a tested amilyennek szeretnéd, de mindenképpen közelebb kerül majd hozzá. A 165 cm-hez az 50 kiló azt sugallná, hogy igen alacsony a testzsír százalékod, a leírásod alapján azonban ez még sincs így. Abba a ritka kategóriába tartozol, akik vékonyak, de egyes testtájakon túlsúlyosak. A kardio edzés mellé, mindenképpen súlyzós, izomnövelő edzést ajánlok neked. [link] Itt olvasgass. Természetesen ne vidd túlzásba eleinte, és nem ártana egy kivizsgálás sem mielőtt belevágsz. Ismerd meg a határaidat. Az étkezésről röviden. Sok zöldség, gyümölcs, lehetőleg fehér húsok, hal, és minél kevesebb cukor, és telített zsír. Egyáltalán nem kell lemondani a finom ételekről. Sok sikert.
2010. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Most látom, hogy 14 éves vagy. Ebben az esetben sztornó minden amit írtam. A tested a következő négy évben óriási változásokon fog átesni. A súlyzós edzéseket (nagy súllyal, tömegnövelő edzéseket) mindenképpen felejtsd el még legalább két-három évig. Egyes tanulmányok szerint nincsenek jelentős hatással a fiatal szervezet fejlődésére, egyes tanulmányok szerint viszont nagyon is, én azt mondom várj még vele... Amivel viszont nem kéne várnod, az a sok testmozgás (labdajátékok, kocogás, úszás) és az egészséges étkezés, amit leírtam. A tested magától, és ezektől a sportoktól is fog változni a következő két-három évben (bár nem valószínű, de akár még 20 centit is nőhetsz, 5-8 centi szinte biztos), szóval ne aggódj emiatt. Tényleg az étkezés az amire figyelned kéne, azt véleményem szerint nem lehet elég korán kezdeni. A sok főzeléket kihagytam. :)
2010. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ezt elfelejtettem beleírni, az étrendemet! Pedig ez az egyik legfontosabb ahogy tudom. Szóval: fehér lisztből készült ételeket nagyon nagyon ritkán eszek. Édességeket még ritkábban. Kenyérből barnát eszek, sok zöldséget,halat,húst,tojást eszek. Szóval ilyen étrend mellett a sok mozgással valóra válik az, amit a kérdésben írtam?
2010. jan. 3. 23:10
 5/5 anonim válasza:

Abszolút, mindenképpen közelebb kerülsz majd a célodhoz. Hogy mennyire közel, az sok összetevőtől függ, de a javulás garantált. Az étrended remek amit leírtál, a két fontos dolog a fehér liszt kerülése, és a cukor kerülése, nagy vonalakban persze, de azért mindig ügyelj rá, hogy a megfelelő szénhidrát bevitel meglegyen, koplalást felejtsd el!


Gondolkodva még egy kicsit tovább, ajánlanám neked a súlyzós edzéseket is, de mindenképpen kis súllyal, és ne terheld túl az izmokat, egy kicsit érezd. Ez is javítani fog a testalkatodon. A mellizmokra javaslom a fekvőtámaszokat, az szerintem bármilyen korban remek, de előtte mindig melegíts be. Csinálj eleinte háromszor-négyszer tízet-tizenkettőt, hetente kétszer, a sorozatok között másfél-két perc pihenőidővel, de akár több is lehet, vagy ha nyolc fekvőtámasz megy szabályosan, akkor négyszer nyolc.


A két alkalom között legyen három pihenőnap, aztán ahogy erősödsz, lehet növelni az adagot. A lábra jó lesz a foci, meg egyebek. A fekvőtámasztól (pontosan csináld őket) jó eséllyel a mellizmod elkezd majd fejlődni kicsit, mivel gondolom soha semmilyen gyakorlatot nem csináltál arra az izomcsoportra.


Szóval a következő két-három évben, ezeket javaslom, biztos, hogy lesz pozitív változás, a sporttól már eleve fejlődik az izomzat, aztán 17-18 éves korod körül, ha még mindig elégedetlen lennél, de ha nem akkor is, elkezdheted a komolyabb izomcsoport alakító súlyzós edzéseket, természetesen csak természetesen. :) De mindenképpen lesz javulás addig is. Sok sikert, és minden jót Neked.

2010. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!