Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon egeszsegtelenul elek,...

Nagyon egeszsegtelenul elek, hogyan valtozzak?

Figyelt kérdés
Rengeteg sikertelen fogyoKuran vagyok tul,de mar Ott tartok hogy Nem csak ossze vissza eszem de meg energiaital meg hasonlokat is fogyasztok...mindig Sikerul leadnom par kgot de visszahizom,hogyan valtoztassak ezen? Mivel lehetnem finomma a zoldsegeket,recepteker lenne szuksegem. Mindig a nehez utat valasztom Nem tudom elvezni az egeszaeget ugy erzem az szenvedes. Mit tehetnek 15kg felesleg...18L
2014. máj. 14. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Összetett a dolog, úgy látom... Az energiaital és társainál, aminél látod, hogy nem jó, nos, abba kéne hagynod (vagy legalább minimalizálnod) a fogyasztásukat, ezt más nem teszi meg helyetted.

Finom zöldségek? Szerintem elég egyszerű recepteket találni, de a zöldségek élből finomak, feltéve, hogy nem párolja őket az ember, azt nem bírnám megenni, de bizonyára ízlés dolga az is. Só, zsiradék, vegyes zöldség a kedvenceidből, nekem ez már élből finom, csak nem laktat eléggé.

Életmódot kellene váltanod, nem visszahízni is könnyebb úgy. Miért tartod szenvedésnek az egészséges életet? Annyira jókat lehet úgy enni, bár attól függ, ki szerint egészséges étrendről van szó... Egy zsírszegény étrendtől rövid úton elmenne az életkedvem, de nem hiszek abban, hogy a sok zsír az ördögtől való, persze nem mindegy, milyen zsírról van szó.

Tehát, életmódváltás. Nem kell azonnal mindent tökéletessé tenni, azt úgyse lehet. 1-2 helyes lépés is sokat számít :) Próbálj számodra finom ételeket találni, amik szerinted is jobbak, mint az eddigiek. Nem vagyok valami konkrét, de nem akarok regényt írni s nem is vagyok szakértő, hogy mindenről megmondjam a tutit. Ha konkrét kérdéseid vannak, konkrétabban tudok válaszolni, vagy ha én nem, más.

2014. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia! Én is vagyok úgy néha,mint Te,hogy egész nap tömöm magamba a csokit, chipset, péksütiket, energiaitalt, kávét, közben meg hatalmas bűntudatom van (mondjuk rajtam nincs felesleg, de ugye ezek rohadt egészségtelen kaják, meg én vegetáriánus vagyok).

Olyankor úgy szoktam, hogy a zöldségeket, amiket találok itthon, felvagdosom, összekeverem, aztán ha van itthon pl. fetasajt akkor teszek bele, meghintem egy kis olivaolajjal, szerintem finom.:) Vagy gyümölcssalátát is készíthetsz, ha édesre vágysz. Igyál mellé sok vizet, vagy ha leturmixolsz 3-4 almát egy kis vízzel, az is nagyon finom és egészséges (tartósítani lehet egy kevés(!) citromsavval). Vagy ha párolsz fagyasztott zöldségkeveréket, és eszel mellé csirkemellet vagy valami sovány húst, az is finom. Habár ezek tényleg nem túl laktató kaják, sokat kell enni belőlük, de egy idő után átáll a szervezet és nem fogja hiányolni a sok üres kalóriát. Az én családom elég egészségesen él (vagy legalábbis próbálkozunk), a palacsintában, sütikben búzaliszt helyett rizslisztet használunk, cukor helyett pedig xilitet vagy mézet.

Egyébként inkább a könnyű utat választod ezzel, csak egy kis erőt kell venned magadon, és sikerülni fog. Mellette persze nem árt a mozgás sem, hiszen anélkül nem sokat ér a diéta.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, sok sikert a váltáshoz. :) Remélem segíthettem picit.

2014. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugy ertem nekem a vilag minden dolga nehezen megy :( es ha tenni kell valamit egybol ugy erzem az csak nehez lehet. Nem tudom elkepzelni hogy Jo dolog is lehet az egeszseges elet. Amugy lelki beteg is vagyok jarok vele orvoshoz szoval nincs minden velem Rendben marmint w gondolKodasommal. Koszobom
2014. máj. 14. 21:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugy ertem nekem a vilag minden dolga nehezen megy :( es ha tenni kell valamit egybol ugy erzem az csak nehez lehet. Nem tudom elkepzelni hogy Jo dolog is lehet az egeszseges elet. Amugy lelki beteg is vagyok jarok vele orvoshoz szoval nincs minden velem Rendben marmint w gondolKodasommal. Koszonom a valaszoKat ,konkretumnak,miket lehet enni? A mirelit pizza keksz csoki helyett,alt. Ezek vannak itthon...meg penz sincs soha.. mennyit kell mozogni hanyszor.egyek?
2014. máj. 14. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig mirelit pizza helyett jobbat is lehet venni annyi pénzért... Az energiaitalról nem is beszélve.

Vannak olcsó zöldségek, a rizs mondjuk távolról sem fogyókúrás, de az is jobb, mint amiket néha eszel, az biztos. Sajna nem tudom, Te mivel laksz jól s mit érzel finomnak, s ebben nagy a szórás az emberek között. Szoktál húst enni? Tojást? A zöldségek közül nem szereted valamelyiket valahogy? Hogy állsz a gyümölcsökkel? (Bár ez kisebb fontosságú kérdés.) Ha a "hivatalos" segítőd lennék, elbeszélgetnék Veled a lelki életedről, hozzáállásodról s felíratnám, mikor mennyit mit eszel s megpróbálnálak lebeszélni a legrosszabb pontokról... Így általánosan nehéz. De amit fogyásra szoktam ajánlani: életmódváltás (ezt már írtam korábban), szénhidrátcsökkentés (sokaknak bejön, de vannak egyéni különbségek, van, akinek több kell és fogyni is többel tud optimálisan, mint más, legalábbis ez utóbbit olvastam. hihető, pont ebben lennénk hasonlók mindnyájan?), értékeld az apró lépéseket és hallgass a testedre, ha elég jól működik és jelzéseket ad, hogy mit akar. Ne hidd, hogy az egészséges fogyás gyötrelem :) A mozgás alap, ezt más már írta, több szinten jót tesz, a hangulatot is jó eséllyel növeli ;) Ne higgy csak úgy akárkinek, sokan szeretik megmondani a tutit arról, hogyan kell enned, s alaposan ellentmondanak egymásnak s persze olykor a tényeknek is. Zsírfóbiád még véletlenül se legyen, na az egészségtelen. Még a sok zsír sem gond, fogyásnál sem, csak akkor a szénhidrátcsökkentést különösen komolyan célszerű venned, bár bizonyos kalóriabevitel mellett bármivel lehet fogyni, de azért nem mindegy, mennyire egészségesen és milyen közérzettel.

Nekem jót tett, hogy utánaolvastam dolgoknak. Túl egészségtudatos vagyok és túlságosan szeretem a testem ahhoz, hogy mindenféle hülyeséget etessek vele, ami neki nem jó. A cukorról lehet mondani rosszakat, fogyáskor aztán különösen. Ha csak abba belegondolsz, hogy elveszi a drága "helyet", kalóriát az értelmes tápanyagoktól... (S nem is laksz vele jól, a normál cukor a fogadnak is rossz, az inzulinszintednek se jó, amitől könnyen lehetsz éhes és további édességre vágyó...) Minek nehezítenéd a fogyásodat, mikor ezt a kalóriamennyiséget értelmes és szintén édes, csak finomabb dolgokra is használhatod? Jó hát lehet, hogy ez Neked nem olyan meggyőző, mint nekem, ezt nem tudom.

Sokféleképpen lehet fogyni és egészségesen élni. Tuti ott van valahol az a módszer, ami Neked való... S az életminőséged bőven megéri, hogy erőfeszítéseket tegyél, hidd el.

2014. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!