Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha beleszámolok 1 sört a napi...

Ha beleszámolok 1 sört a napi szénhidrátomba, akkor megihatom? Ketogén diétán vagyok, de most, hogy itt a nyár, sokszor jól esik egy pofa sör.

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ketogénon vagy, akkor nehezen. Kb. csak azt a sört ihatnád, egy dl söben 5 gr CH van.
2014. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*sörben
2014. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hááát, van update sör, elvileg 2,25 g ch egy dobozzal, de ha már arra fanyalodsz, akkor régen rossz...
2014. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Max ugye napi 30gr CH... Én sör nélkül, rejtettekkel, 14-16 körül vagyok.

Egyébként én úgy tudom, hogy egy 5dl-s sör 10-13 gr CH-t tartalmaz.

2014. máj. 29. 13:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen rendezetlen ketogénező vagy... Amúgy ez ismerős :D Eleinte nem, de amúgy ettem én már ketogén napon banánt, mazsolát, mézet s természetesen alkoholt is... Ahhoz nekem extrém nap kell, mert alapvetően nagy mennyiségben tolom a zöldséget (az én étrendem és ízésem mellett ez muszáj), az kapja meg a szénhidrát zömét (az olajos magoknak és a kihagyhatatlan gyümölcsömnek is kell, ez utóbbinak mondjuk 1-2 g elég).


Most rákeresve 20g ch-t találtam 5dl sörhöz... Bizonyára nem mind ilyen.


Én, mint hedonista és szabályokat elég korlátozottan tisztelő ember, azt mondanám, ha bele tudod szuszakolni, s kedved van hozzá, igyad. Én is utálnám, ha elvennék a sörömet, ha én azt akarom inni. Bár nekem van egy nagyon csinos poharam sörivásra, ha teleöntöm, pont féldeci :D Nyáron azért valószínűleg erősebben fogom tolni... S ebben a nagyjából paleo étrendem sem fog megakadályozni. De ezt megkérdezni... Alkohol, ráadásul ketogén napon... Itt a sima fogyni vágyót le szeretik tiltani a gyümölcsökről, ilyen rebellis kérdést... :D


Bocs, elragadott a frazeológiám. Szóval a ketogén nekem annyira szigorú (nem olyan nehéz betartani, de azért még az), hogy ilyen lazaságok sem tudnak zavarni.

2014. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:D

Jó válasz :)

10 hétig tartottam mindent nem ittam sört, heti másfél nap töltésem van (ciklikuson vagyok...)

Mióta itt a nyár, hallom hogy a sör kiabál, hogy igyam meg, ez van :)

Köszi a válaszokat!

2014. máj. 29. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
5 dl sör nagyon nem 10-14 gr CH, hanem 25
2014. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sörfüggő. Pl. Borsodi kb. 1.7 gr ch/ 100 ml.
2014. máj. 30. 21:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt meg honnan szedted? :D
2014. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1,7 biztos nincs benne, a világos sörökben átlag 4-6 gr szénhidrát van decinként.
2014. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!