Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már rég diétázom, és fogytam...

Már rég diétázom, és fogytam is, de nem annyit, amennyit én szeretnék. Arra gondoltam, hogy megpróbálok egy 6-7 napos gyümölcsdiétát. Csak gyümölcsöt ennék és sok folyadékot innék. Szerintetek ez hatásos lenne, vagy nincs semmi értelme?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 08:38
 1/9 vicr4m ***** válasza:

Semmiképpen nem javaslom, diéta alatt alapvetően nem célszerű sok gyümölcsöt fogyasztani, ugyanis sok gyümölcscukor van bennük (kb 10-12%). Emellett fehérjetartalmuk elenyésző, emiatt ha fogysz is, maximum izomból, ami ugye nem célszerű.

Ezektől eltekintve, kötve hiszem, hogy 1-2 napnál tovább bírnád a diétát, hiszen a szervezeted teljesen kiéheztetnéd.

Ha meg akarod gyorsítani a diétád, mozogj többet (futás, biciklizés, úszás), igyál sok vizet és kerüld a sok szénhidrátot ill. zsírt tartalmazó ételeket.


Alternatív megoldásom: gyümölcs helyett egyél sok sovány (zsírszegény) túrót, emellé ehetsz pl. puffasztott rizst. A magas fehérjetartalma miatt eltelít, így nem leszel fél óra múlva ismét éhes, ráadásul a szervezeted sem éhezteted ki. Természetesen arra figyelned kell, hogy a kalóriadeficit (kevesebb energiát vigyél be, mint amennyit a szervezeted elhasznál) megmaradjon.

Ha már nagyon unod a túrót, ehetsz sovány húsokat is rizzsel, tojást (itt figyelni kell, mert a tojássárgája sok zsírt tartalmaz, de még mindig jobb választás s gyümölcsnél).

2014. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bella.donna válasza:

Előttem válaszolónak teljesen igaza van. A gyümölcsök rosttartalmától ha eltekintünk, ez majdnem olyan, mintha csak édességgel szeretnél fogyni.

Előző válaszban leírt étrendet nyugodtan kiegészítheted zöldségekkel (ezek nem tartalmaznak gyümölcscukrot, bár emiatt kevésbé finomak).

Sok sikert :)

2014. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Jelenleg sima kenyér helyett szénhidrát csökkentett kenyeret eszek, és a cukrot teljesen elhagytam az étrendemből. Próbálok minél kevesebb szénhidrátot bevinni. A mozgással kicsit problémám van, mert kerekesszékes vagyok, így csak úszok heti 2x.
2014. jún. 15. 09:08
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából fogyok, talán úgy havi 1-2 kg-ot, de több nem megy.

Sajnos a testsúlyom ráment az egészségemre is. Nm tudom, hogyan jutottam el idáig, de most próbálok küzdeni (fogyózni) ellene. Szeretnék minél hamarabb lefogyni....

2014. jún. 15. 09:17
 5/9 vicr4m ***** válasza:

Legfontosabb a helyes étrend, enélkül sajnos bármennyit sportolhatsz, nem lesz eredménye, azonban egy helyes étrenddel akár sport nélkül is fogyhatsz, persze kevesebbet és lassabban.

1, Kezdetben le kell mondanod a nassolásról, ha édesszájú vagy, ez lesz a legnehezebb és egyben legfontosabb lépés :)

2, Ha a nassolást elhagytad, akkor rá kell állnod arra, hogy ne egyszerre egyél sokat, főleg ne a késő délutáni-esti órákban, hanem a nap folyamán szépen elosztva min. 5-6 alkalommal.

3, A következő lépés, hogy az étkezéseid minőségén javíts, ez annyit tesz, hogy törekedned kell arra, hogy a szénhidrát és zsír mennyiségét csökkentsd a táplálkozásodban (ergo a fehérjebevitelt kell növelned).

Pl. májkrémes zsemle helyett sovány túró puffasztott rizzsel.

4, Ezután figyelned kell majd még arra, hogy az étkezéseid során kevesebb energiát (kalóriát) vigyél be, mint amennyit a szervezeted elhasznál. Ehhez segít hozzá a sport, hiszen így extra kalóriákat égetsz el.

Ehhez egy kis segítség: [link]


Azért írtam le lépésről lépésre, mert egyenként is nehéz lemondani ezekről a bűnös élvezetekről, nemhogy egyszerre az összesről :)

Ha türelmes vagy és kitartó, meg lesz az eredménye!

2014. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dromedarbalu ***** válasza:
A túlsúlyod miatt vagy kerekes székben?
2014. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Háát, nem teljesen. Balesetem is volt, beteg is vagyok. Valamennyire tudok járni sínekkel, de persze, ha lefogynék, ez is könnyebb lenne.
2014. jún. 15. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, nem javaslom én sem a gyümölcsdiétát, több okból:


- MINDEN egyoldalú diéta egészségtelen, mindenevők vagyunk, hiánybetegségekhez vezet és a szervezet nem tolerálja jól (farkaséhség garantált, meg ennyi gyümölcsnél szerintem hányinger/hasmenés is).

- MINDEN "villámdiéta" (egy hétig, két hétig tartó) hatástalan, amellett, hogy vagy egyoldalúak (lásd fentebb) vagy koplalósak, rövidtávon nem lehet jelentős zsírt veszteni (glikogénraktárak ürülnek, salakanyagok, víz lemennek, meg sok izom), és mivel nem fenntartható, visszajön - általában több, mint ami lement, és a lefogyott izom helyére is zsír hajlamos feljönni, az eredmény még rosszabb.

- A szénhidrátcsökkentésnek nagyon betenne a gyümölcs. A fruktóz lebontása ugyan nem inzulinfüggő, de diabéteszeseknek is csak mértékkel szabad enniük. Lényegében gyümölcscukron élni ugyanúgy nem egészséges, mint szacharózon vagy glükózon.


Kiegyensúlyozott, életen át fenntartható étrendre törekedj, zöldség és hús/hal (jobb a sovány hús, alacsonyabb a kalóriatartalma), tojás adja meg az étkezéseid gerincét, cukros, lisztes dolgoktól tartsd magad távol, gyümölcsöt és tejterméket mértékkel fogyassz (utóbbiból az író, tejsavó, sovány túró inkább, ne a joghurtfélék és a tej).

Érdemes lenne egy jó minőségű proteinporba is beruházni.

A fehérjebeviteled növeld jelentősen, mivel kerekesszékes vagy, az izmaid megtartása nálad különösen kritikus pont, ügyelni kell rá. A szénhidrátot amennyire lehet, csökkentsd (később is csak fokozatosan növeld és mértékkel, ha elérted a megfelelő testtömeget).

2014. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznos volt :-) !
2014. jún. 15. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!