Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy kikerüljek...

Mit tegyek, hogy kikerüljek ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta mindig is dundi lány voltam. Állandóan csúfoltak, én voltam az osztály "tonnás elefántja". Elhatároztam, hogy változtatok és ez gyakran sikerült is több-kevesebb sikerrel. Aztán ahogy kamaszodtam, egyre inkább érdekelt a kinézetem. Odáig jutottam, hogy képes voltam napokig koplalni, csakhogy elérjem az álom súlyom. Azt azért érdemes rólam tudni, hogy sosem voltam egy kis növésű, jelenleg is 181 centi magas vagyok. 1 évvel ezelőtt elhatároztam ismét, hogy változtatok a külsőmön, de most tudatosan. Elkezdtem diétázni, futni, edzőterembe járni. Mára odáig fajult a helyzet,hogy beteges és megrögzült "fogyókúrázó" lettem. Ha éhes vagyok és eszek, rögtön bűntudatom támad és kényszeresen neki állok futni, tornázni, lemegyek a terembe csakhogy nehogy meglátszódjon rajtam. Úgy érzem már a fogyókúra teszi ki az életemet. Elegem van az állandó bűntudattól, hogy eszek. Az ismerőseim, barátaim szerint már nem áll jól a 181 centimhez ez a súly. Mégis hogyan kerüljek ki ebből az ördögi körből? Mellékelek egy képet is,a kettő között nagyjából 1 év eltérés van.


[link]


21/L


2014. jún. 16. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológus, mivel elég régi és mély problémáid vannak.


Egyébként az első képen sem vagy durván elhízott, max. pár centi felesleges zsír volt rajtad.

2014. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia. Én is beteges fogyókúrázó voltam, azonban én nem tudtam leadni látványos felesleget. A Te "fogyásod" szép, de hidd el, nem egészséges! Nem azt mondom, hogy hízz vissza, mert már betegesen vékony vagy. Arra szeretnék rámutatni, hogy itt mentális problémák vannak, amiket Te is tudsz. Javaslom én is a pszichológust, de ha nem szeretnél pénzt költeni, vagy csak cikinek érzed, próbálj meg más szemmel nézni a külsődre. A külsőd nem határoz meg Téged, lásd meg magadban a jót, a szépet. Egyél nyugodtan amit megkívánsz, csak arra figyelj, hogy ne zabáld túl magad. Ha éhes vagy, egyél ami jól esik. Ha torta szeletet kívánsz, egyél azt. (hidd el, annyi tortát nem fogsz tudni megenni, hogy drasztikusan meghízz. Mindig azért sóvárog az ember, amiről tudja hogy tiltott.)A lényeg, hogy ha már nem vagy éhes, állj le. Ha ismét megéhezel, egyél megint. Az étel hajtóanyag, ugyanúgy mint a levegő például. Nem számolsz lélegzetvételt sem, miért számolnál kalóriákat?! Ha nem eszel, komolyabb bajod is lehet.

Tehát az evés jó dolog, nem szabad hogy megkeserítse a napjaidat! Gondolj bele, melyik éri meg jobban:

1. Egy vacsora a szüleiddel, barátaiddal, ahol jól érzitek magatokat, beszélgettek stb, vagy inkább az otthon levés, és halálra edzés?

2. Elmenni nyaralni, és a tájjal, a kultúrával törődni, vagy inkább a "tiltott" ételek miatt görcsölni?

A fogyókúra csak a média kitalációja, senkinek nem kell megfelelned, csakis önmagadnak! A telt lányok is lehetnek szépek, és a vékonyak is!


A mozgás alapvetően nem rossz dolog, egészséges. Azt javaslom, amíg örömödet leled benne, ne hagyd abba, de heti 3-4 alkalom elég mozgás. Ne hajtsd túl magad.


Olvass utána néhány dolognak pl: mindful eating (angol nyelvtudás szükséges),

vagy nézd meg ezt a honlapot: [link] (nem sok bejegyzés van rajta, és bár Te nem vagy kényszerevő, de étkezési rendellenességgel rendelkezdhetsz. A bejegyzések azonban hasznosak, nekem segítettek)

valamint: [link] (ezt elavultnak találhatod, de azt javaslom nézd meg. A lány gondolkodása inspiráló.)


És még annyit adnék hozzá az étkezéshez, hogy arra törekedj hogy egészségesen étkezz! Ne arra hogy kalóriamentesen! Felejtsd el a Norbi termékeket, a diétás kenyeret, puffasztott rizst és társait. Egyél salátát, gyümölcsöt, zöldséget! Az ember erre van kitalálva, nem a mesterséges gyártmányra. Törekedj a bio dolgokra!


Sok sikert, ha van kérdésed, írj nyugodtan! Remélem segítettem.

2014. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha ilyen szép barátnőm lenne :) mit meg nem adnék neki
2015. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!