Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy miért? MIÉRT?

Figyelt kérdés

Nem akarok tényleg senkit megbántani, főleg nem a nőket, hisz én is az vagyok! De valaki magyarázza már el nekem, hogy a nők többsége  miért "fogyókuráuik"? Ezt most nem az életmódváltásra vagy a diétára értem, mert én is életmódot váltottam kb. egy éve. Hanem arra a jelenségre, ami akkor kezdődik női társaim fejében amikor kezd melegedni az idő, és a kitartóbbaknál  kb. 1-1,5 hónapig tart. A naaaagy FOGYÓKÚRA!


Már szinte a csapból is az egészséges táplálkozás folyik, szinte mindenki hozzá tud férni az internethez, mégsem értik az egész folyamatot. Még mindig elhitetik magukkal, hogy a szomszéd sógorának a másodunokatestvének a felesége valami ismeretlen nevű csodabogyóval fogyott le egy hónap alatt 40 kg-ot, úgy hogy közben bármit ehetett ami éppen elékerült, és egész nap csak a kanapén feküdt felváltva hol a jobb oldalán, hol a bal oldalán. 

Képesek magukat napokig sanyargatni cukros gyümölcslevekkel vagy a hasonlóan okos ízesített ásványvizekkel. Aztán a 3. napon jól bezabálnak, és csodálkoznak, hogy egy dkg-ot sem fogytak. A kúrától meg idegbetegek lesznek, ami viszont nem csoda. 


Inkább koplalnak, egész nap nem esznek semmit, csak ebédre egy fél (!) mekis hamburgert light colaval, este 18 h után meg csak gyümölcsöt. Ahelyett, hogy olvasgatnák az egészséges életmóddal foglalkozó oldalakat (nem a kiskegyed, nőklapja café, femina és társaira gondolok),  könyveket és cikkeket. 


Még ennél az is egy fokkal jobb, aki azt tanácsolja minden birkának, hogy BÁRMIT lehet enni, csak mindenből egy maréknyit, viszont este 6 után semmit. De hát ugyebár mindenkinek más méretű a marka...na, meg hogy ki van számolva a kalória pontosan (bár szerintem sokaknak grammos mérlegjük sincsen) és mindegy miből viszik be, de az a lényeg, hogy napi 700 kalória alatt legyen. De a fejedhez vágják, hogy ők aztán nem koplalnak. Mikor meg mondod nekik, hogy te mit és mikor eszel, vágják az értelmes fejet, hogy te miért koplalsz. Hiába akarnád nekik megmagyarázni, hogy valójában az ők szervezetük koplal, mert hiányoznak a tápanyagok, azért képesek befalni egy lovat is, amikor feladják a hosszú napokig tartó fogyikúrát.


Rengeteg energiát, időt pazarolnak el arra, hogy napi 50 km-eket futkorásszanak, 200 km-eket biciklizzenek, csinálják a felüléseket reggel-délben-este ezresével. De amikor megkérdezed az étrendjét, csak fogod a fejed és kínodban csak mosolyogni tudsz. 


És persze ezeknek vannak kombinációi!!! Az én személyes kedvencem, a "napi 12 órát futok, reggel is, este is ugrálok 1-1 órát R.R-ra, természetesen alig eszem, reggelizni nem szoktam, ebédre csak egy fél bundáskenyeret, uzsira meg valami gyümit, a vacsit meg ki szoktam hagyni. Vasárnap meg semmi étvágyam, mert szombat éjszaka csúnyán be szoktam b**szni."


Ha fele ennyi energiát fektetnének a mozgásba, több idő jutna főzésre. Tudom, fontos a mozgás is, de rengetegen túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki, a kajálással pedig egyáltalan nem foglalkoznak. Nem is gondolják pedig mennyi múlik az étkezésen. Nem hiába a mondás: 70% kaja, 30 % mozgás. De ezt miért nem értik? Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni.


Ilyenkor jön a kifogás ami inkább nyafogás, hogy nincs pénze egészséges kajákat venni, mert irtó drága. Hát nem. Direkt csináltam is egy felmérést erre, ki mennyit, mire költ egy hónapban, és az átlag ugyan annyit vagy többet, de kevesebbet nem.  Ráadásul nekem a táplálékkiegészítők is benne vannak. A másik kifogás, hogy le kell mondani mindenről ami finom. De miért nem lehet összedobni a kedvenc sütinket egészséges alapanyagokból? Miért ne lehetne egy kis jó minőségű csokit enni amikor eljön az ideje? 

A harmadik, hogy betegségre fogják. Ami sajnálatos dolog is ha valaki beteg, de például aki szívbeteg vagy fáj a háta, annak kötelező kövérnek lennie? Nem hinném. Arra van a séta a friss levegőn, ami mindenképpen jobb, mint otthon a kanapén sajnálni magát. Arról nem is beszélve, hogy ha az étkezésre odafigyel, minimális mozgással többet ér el, mint az aki megpróbálja "lemozogni " a krémeseket. A túlzásba vitt testmozgás egyébként is inkább rombol, mint épít, magas szénhidrátbevitellel, alacsony fehérjével, kevés jó zsírral párosítva az eredmény pedig inkább gusztustalan lesz, mintsem szép.


Nem tudom miért olyan nehéz ezeket az alap dolgokat megérteni, és elfogadni, hogy leadni a felszedett kilókat sokkal nehezebb, mint felszedni, de nem lehetlen, és nem is törvényszerű, hogy keserves kínlódás legyen. 

Miért nem értik, hogy a 90 napos fogyikúra és társai azért nem eredményesek, mert csak ideig-óráig tartanak. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen tápanyagmegvonásos kúráknak a vége mindig csak egy nagy zabálás, és aztán sírnak, hogy miért nem tudnak lefogyni. Ősszel, télen meg tavasszal miért nem akarnak jól kinézni? 

Nem értem miért ragaszkodnak ennyire görcsösen a mérleghez a nyári hónapokban és a kalóriatáblázatnak miért csak az utolsó oszlopát nézik, a kalóriát, a többit miért nem? 


Mikor értik meg mi a különbség a fogyókúra és a diéta között? Hogy mi a különbség 1500 kalóriányi csoki, chips, keksz, kenyér és 1500 kalóriányi zöldség, csirkemell, hal, marhahús, gyümölcs, zab, rizs, tojás, túró közt? Hogy mi a különbség 60 kg zsír és 60 kg izom közt? Hogy mi a különbség egy koplalással eltöltött hét és egy kiegyensúlyozott étrenddel eltöltött hét közt, vagy a 3 óra futkorászás és 2 óra séta+1 óra kondi közt? Hogy mi a különbség egy kicsi, lapos, puha, ráncos fenék és egy kemény, kerek popsi közt? Miért csak a kg a fontos, és közben elfelejtkeztek arról, hogy hogyan néztek ki? Miért fárasztjátok le magatokat a túlzott mozgással? Miért nem esztek inkább jókat? Miért egyből egy félmaratonnal kell indítani? Miért nem látjátok mi a különbség egy vékony és egy sportos nő közt?



2014. jún. 25. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Anyukám, neked aztán nagyon unalmas, üres, szánalmas életed lehet, hogy képes vagy ezen háborogni 2 oldalon keresztül... Pfúú...
2014. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem.
2014. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

tl;dr


A Háború és békével is előbb végeznék, mint ennek az elolvasásával

2014. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké, regény lett, miután elküldtem, akkor láttam. Valaki felmérgelt és kijött belőlem. Kitörölni nem tudom, így marad, de nem kell elolvasni és válaszolni rá. Lehet én sem tenném. Egyébként nem unalmas az életem, épp dolgozok, de mindennel végeztem, így volt egy kis időm.
2014. jún. 25. 19:15
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Látod, másfél oldalnyi szöveget már megterhelő nekik elolvasni. Ez asszem eleget elmond.
2014. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Igen, másfél oldalnyi, értelmetlen, önimádó agonizálást nagyon nehezemre esik elolvasni. Ez van.
2014. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

amit mondasz, az természetesen valós jelenség, de kár ezen felháborodni, ilyenek az emberek. ez az emberi természetből fakad, csak a fogyókúrában jobban kijön. minél kevesebb meló, minél több haszon. aki nem elég értelmes, az ezen sosem jut túl. akinek van hozzá esze az vagy mindig is figyelt arra, hogy egészséges legyen, vagy előbb-utóbb megvilágosodott.

úgy mint te gondolom, hiszen azt mondod te is életmódot váltottál.

márpedig ha ez így volt, akkor valamilyen mértékben te is helytelenül álltál a dolgokhoz (nem tudom annyira-e, mint akikről írsz, de most mivel te már jól csinlod, hirtelen köpködöd azokat, akik továbbra is rosszul), de van aki innen képtelen továbblépni. van ilyen, örülj neki, hogy neked sikerült, és ha nem megy, akkor felesleges energiákat ne pazarolj mások győzködésére, mert ha nem fogékonyak rá, akkor úgyse fogják sose érteni, hogy miről beszélsz.

2014. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Teljesen jó írás! Igazad van maximálisan. Nyomorék mind, már én is figyelem ezt jó ideje. Én is tettem fel hasonló kérdést, de jöttek a bálnák egyből védeni magukat. Segíteni akarsz nekik, szembefordítod őket saját magukkal, hogy milyen undorító zsíros disznók akikben semmi kitartás nincs ahhoz, hogy változzon, és még te vagy a szemét :D tapasztalom én is itt nyugi :D Ilyenkor szokott jönni a válasz sokszor, hogy "van pasim 5 éve, duci vagyok, úgyhogy buktad". Csak azt nem mondja el, hogy a pasi is egy dagadék, vagy olyan ronda, hogy megelégszik egy hájpacnival, gondolván, hogy neki úgysem jutt jobb nő :D
2014. jún. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:

2-3 perces kis olvasmány nem visel meg még engem sem így lefekvés előtt. Létező, valós jelenség ez. Ne csak a csajokat szidd, a pasiknak sincs több eszük ezekhez a dolgokhoz. Próbálj meg túl lenni ezen, nem tudsz segíteni másoknak, nem is kell.


Ma ez a természetes szelekció. Ki kell tudni választani a megfelelő információt ebből a rengetegből.

2014. jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod. Könnyebb út. Az egészséges kajára (sovány húsok, hal, zöldség, stb.) SOHA NINCS PÉNZ, mert jaj drága, nettó100bólhogyegyekcsirkét. De ha mutatsz neki egy dobozka színes pirulát, és elmondod, hogy ettől Te 20 kilót fogytál, csülköt ettél pizzával meg tortával és nem mozogtál, akkor le fogja sz---ni az árát, megveszi. Ahogy cigire, piára is mindig lesz pénze mindenkinek, aki él ezekkel a dolgokkal.
2014. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!