Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyási módszer a legjobb?

Milyen fogyási módszer a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok, 169 centi és 61-62 kg. Tudom, ez az ideális testsúly, de nem vagyok megelégedve az alakommal, így szeretnék néhány kilótól megszabadulni. Ezerféle fogyókúráról olvastam a neten, de mivel nem mindegyik jó mindenkinek, nem merek egyikbe sem belekezdeni.

Nem eszek fehérkenyeret, csak a vékony barna és magvas kenyeret, de azt sem sokat, illetve nem eszek cukros ételeket, viszont a napi két tejeskávéba (2x2 deci) mindig teszek két kávéskanál cukrot. Igyekszem minél több vizet inni, nem iszok semmilyen üdítőt. Mivel rendszerint apukám szokott főzni, nem nagyon csináltatok vele olyan ételt, amit csak a diétám miatt ennék, szóval ebédre (leves+második) próbálok keveset enni, vagyis mértékkel, hogy ne egyem tele magam, de ne is maradjak éhes, egy kis szünetet tartva a leves és a második között. Tízóraira és ebéd után gyümölcsöt eszek, de a napi ötszöri étkezésre még nehéz ráállnom. Reggelire tojásrántottát, vagy két-három kis szelet pirítóst eszek, mert ezektől nem leszek egy darabig éhes. Kérdésem, hogy vacsorára mi lenne a legjobb és mikor, ha általában későn, 11-12 óra körül fekszek le? Heti hatszor tornázok, három nap kardio és három nap kardio-s zumba, ezek 45 percesek. Mivel kevés sülyfeleslegek a legnehezebb leadni, szerintetek változtatnom kell valamin? Vagy mégis próbáljak ki egy bizonyos étrendet? Esetleg számoljam a kalóriákat?


2014. aug. 9. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az étrenden múlik 70%-ban a sikeres zsírleadás. 6 nap kardió az szerintem sok. Inkább 3 nap kardió és akár mindennap aerob amikor nem megy a pulzusszámod 130 fölé, erre a 40-60 perc tempós gyaloglás vagy akár szobabicikli is jó. A tempó olyan hogy levegőkapkodás nélkül tudj válaszolni ha kérdeznek.


Szálkásító étrend kb így néz ki:

Testsúlykilogrammonként 2-3g fehérje, 1.5-2g szénhidrát és 1g zsír (50% telített 50% telítetlen). Ez napi 5 de inkább 6 részre elosztva. Víz 3-4 liter. Multivitamin.

Edzés után azonnal fehérje bevitel, t.k x 0.5g a te esetedben 31g fehérje edzés után azonnal. Ezt a mennyiséget táplálék kiegészítővel is beviheted (protein turmix)


Fehérje: csirke, hal, marha, pulyka, tojás, túró

Szénhidrát: rizs, teljes kiőrlésű kenyér és tészta, zabpehely

Zsír: olívaolaj, lenmagolaj kókuszzsír, omega 3 kapszula

Zöldség: brokkoli, karfiol, répa, stb


Persze edzésre több variáció is van, de a lényeg elsősorban mindig az étrend. Edzésnek akár az Intervallum edzés is mehet. De inkább azt mondom csináld amit elkezdtél ha ezt szereted csak valahogy úgy ahogy írtam, jobban tudsz regenerálódni. Heti 6 kardióval nem érzs el jobb eredményt mint hárommal és 6 aerobbal.


[link]

2014. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ott a pont...
2014. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem nagyjából mindent jól csinálsz de a kávéba a cukrot helyettesítsd inkabb édesítőszerrel ugyanolyan az Íze

Csak nem hizlal.

2014. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor megfogadom a tanácsod és a három kardiohoz társítok 3-4 nap aerobot. :) Ha a szálkásító étrend szerint járok el, mennyi idő múlva várhatom a változást? És az étrendet figyelembe véve, ha ebédre mondjuk valamilyen leves van,(bableves, húsleves tésztával, vagy pörköltök, ezekből mennyit szabad ennem?

2014. aug. 10. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!