Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyan hölgyek válasza érdekel...

Gabriella2121 kérdése:

Olyan hölgyek válasza érdekel aki sikeresen lefogyott, élet módot váltott. Legyen szíves valaki világosítson fel ezekről. Nekem nem tetszik az alakom és ezért szeretnék életmódot váltani, fogyni . Ki tud nekem ebben segíteni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én még messze vagyok a célomtól, de azt hiszem már elmondhatom hogy valamit elértem, 12 kiló lement rólam június eleje óta...semmilyen diétát nem követek, mondhatni mindent eszem, csak az a lényeg, hogy kevesebbet kell enni, és a nagyon egészségtelen, hizlaló dolgokat ki kell iktatni, DE ha nagyon megkívánja az ember, inkább egyen belőle egy kicsit, a lényeg, hogy ritkán legyen, és átlagos napokon igyekezzen egészséges és alacsony kalóriatartalmú ételeket enni. Én az édességet probálom minimálisra csökkenteni, itt-ott egy szelet süti belefér, csokit meg ilyesmit nem eszem egyáltalán, csak néha müzliszeletet, teljes kiörlésű kekszet. Cukor helyett édesítőt használok, fehér kenyér helyett magosat, teljes kiörlésűt, abból is a "normális" adag felét. Viszont főtt ételeket majdnem mindent eszem, mondjuk rántott húst is, de tésztás ételeket mellőzöm, azt nagyon ritkán eszem. Legtöbbször húst eszem körettel. Kb. ennyi, de ez igazából nagyon individuális, minenki másképp működik. Én könnyen hízom, de a fogyás sem megy nehezen, pedig keveset sportolok, csak figyelek arra hogy kevesebb kalóriát vigyek be. Valakinek ez nem elég...ezt magadnak kell kitapasztalni :)
2014. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 32 kilót fogytam.A diéta nem megy,úgyhogy kaján nem változtattam,inkább sportolok.Minden nap 1 órát.Szobabicikliről nézem a tévét,sokat járok úszni,szaunázni.Ennek köszönhetően a bőrömön se látszik,nincs megereszkedve meg ilyesmi.Ja,és szűztea kapszulát szedtem.
2014. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem még el a célom, félúton járok s most durálom neki magam a 2. menetnek, hosszú stagnálás után :)

Én nehezen hízom és nehezen is fogyok s leginkább stagnálok, bár az 1. szakasz könnyű volt, miután rájöttem a nyitjára. Nekem az alapos életmódváltás és a szintén nem félvállról vett szénhidrátcsökkentés vált be (majdnem paleo és 80g). Másnak más lenne a jó és tartható, nekem ez volt, határozottan élvezetesnek is bizonyult. Az első hozzászólóval ellentétben én nagyon kalóriadús ételeket eszem, persze nem mindig, de általában igen.


Az a legjobb, ha mindenki megtalálja a saját, személyre szabott módszerét, életmódját. Nem jó az életmódváltás és fogyási módszer, ha önsanyargatásnak éljük meg vagy nem hozza meg a sikert, de akkor sem, ha lefogyunk és bírjuk, de a testünket megfosztjuk valami fontos tápanyagtól.

Elég sokat olvastam ezekről a dolgokról (persze szakértő azért nem vagyok), de túl széles a téma, nem tudom, Hozzád mely megközelítés áll közel.


A mozgás természetesen mindenkinek jó, sőt az egészség miatt kell is (most azokról a betegekről nem beszélek, akik nem mozoghatnak s nem is mindenféle mozgás ajánlott, van, ami nagyon terheli a gerincet, térdet, miegymás). Én igazán lusta vagyok (bár sétálni, túrázni nagyon szeretek, igénylem), de ha ráveszem magam némi edzésre, az jól szokott esni s többször tapasztaltam, hogy egy kis extra mozgás kimozdít a holtpontról.

2014. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 30kg-ot fogytam január óta, igaz én jobban odafigyelek most már a kajára és az életmódomra is.

1: Megpróbálok normálisan aludni 6-7 órát, nem stresszelni, vagyis stresszel csak mozgással vezetem le-régebben táblás csokival és tálca sütivel sikerült csak.

2: Próbálok mozogni, ha itthon vagyok mosok, takarítok, kertet rendezem, elmegyek bevásárolni stb, munkába menet pár megállóval előbb leszállok, ha jó idő van biciklivel megyek.

3: Kajára figyelek,apró de fontos változtatások.

Nem eszem konzerves, előre elkészített és junk food kajákat. Chipset, csokit, cukros üdítőket sem iszok.

Itthon készítem az ételeket, ezt viszem a munkahelyemre is.Mostanában a zöldség levesek nagyon bejönnek, van benne zöldborsó, zöldbab, répa, gomba, karfiol, brokkoli és friss petrezselyem. Töltött, rakott zöldségek-darált pulykahúsból, lecsó, fűszeres túróval töltött gombafejek, hagyma, paradicsom, zöldséges pulykarizottó, májas rizottó, töltött paprika, lecsós máj rizses, spenótfőzelék főtt tojással-ezek mostanában nagy kedvencek.

Reggelire 1 szendvicset eszek-ami kornspitz vagy lehet kapni ilyen 8 szeletes magkenyeret-aldiban, pennyben, tescoban, ez nagyon finom, igaz az elején nekem egy kicsit savanykás volt, de hamar hozzá lehet szokni. Hozzá 1-2 főtt tojás, körözött, pulykamell sonka, sovány sajt és zöldségek.

Tízóraira mostanában almát, szilvát, szőlőt vagy barackot eszek.

Uzsonnára joghurtot és pár szem diót.

Vacsorára sovány túrót vagy ami maradt az ebédből, itt a szénhidrátot próbálom csökkenteni már.

Emellett napi 4 liter vizet és 2 bögre zöld teát iszok.

Kávét édesítővel iszom.

2014. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja igen!Sok-sok víz! 3-4-5 liter!
2014. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Én most abban a szakaszban vagyok amikor alig eszem csak zöldség paprika paradicsom uborka , és most már nehezen megy a fogyás eléggé ki tapinthatóak a csontjaim már de így is a hasamon, a combomon és a fenekemen van még nagyon nem kívánt felesleg ebben valaki tudna segít tudom a mozgás de azon kívül van még valami? :)
2014. aug. 26. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj el köpölyözteteni,az 5-7 cm -t leszed két hét alatt,narancsbőrre is jó és feszes marad a bőröd:)
2014. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Legyél szíves el magyarázni hogy az mi . ?
2014. aug. 26. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!