Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ez a fogyási módszer, vagy...

Jó ez a fogyási módszer, vagy teljesen rossz? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, először is kicsit magamról. 15 éves(néhány hónap múlva 16) srác vagyok, 177-179 centi körül mozgok, és 100 kg vagyok. Szeretnék jó néhány kilót leadni magamról, és az lenne a kérdésem, hogy a módszerrel amit én csinálok fogyhatok is, vagy csak időpocséklás?

Ételek, italok: A suliban általában fél 2-ig vagyok, és ott eközben eszek egy zsemlét, meg egy almát, aztán amint hazaérek akkor nem szoktam különösebb speciális kajákat enni, hanem majdnem ugyanazt eszem mint régebben, egyedül megfelezem azt a mennyiséget amit régebben vittem be. Vacsora meg változó, hogy mit eszek, általában szintén egy alma, vagy bármilyen zöldség, gyümölcs amit megkívánok. Az ilyen McDonald's-os, Burger Kinges ételeket elhagytam teljesen, a cukrozott innivalókat is, talán heti egy ebédnél megiszok egy pohár almalevet, vagy egy Cappy-t. Naponta sok vizet iszok, olyan 3-4, max 5 litert.


Mozgás: Heti 4-5x(változik hogy mikor mennyi) elmegyek biciklizni 40 percet, olyan 18-21 km/h-s sebességgel. Ha ez számít valamit, akkor esténként szoktam menni olyan 7 óra körül.


Szóval a kérdés egyszerű: Ezzel a módszerrel tudok fogyni? És ha igen, akkor mennyit és mennyi idő alatt? Tanácsokat is elfogadok!



2014. szept. 8. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, mi és mennyi a főétkezésed. Amit eddig ettél, felezve - ez nem informatív. Plusz nem ismerjük az anyagcserédet, a testzsírszázalékodat, s ha mindezt tudnánk, akkor is változhatna a tested viselkedése a kevesebb étel hatására. Nincs ember, aki megmondaná, milyen gyorsan fogsz fogyni. Ha kevesebbet eszel és többet mozogsz, akkor logikusan fogysz, ha eddig stagnáltál vagy lassan híztál.

Viszont a szokásos étel felezése a legtöbb túlsúlyos embernek nem jó irány. Mivel valószínűleg egy eleve nem kiegyensúlyozott táplálkozás ételmennyiségét csökkentik, s amiből eddig alig volt meg a szükséges mennyiség, abból hiány lesz. Jobb, ha minőségi változások is történnek. Az ételfelezés annak remek, aki teljesen jól táplálkozott, csak túl nagy adagokban. De ha ennyit tudsz enni, akkor ez van. Csak tud jóla, hogy kiegyensúlyozatlan étrendnél megvannak a veszélyei.

2014. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én sokat szoktam futni.Mikor elkezdtem,már 2 hét alatt látszott,hogy fogytam,ja és leálltam a zsíros kajákról.Nálam az a szabály,hogy annyit edzek,hogy a pólómból csavarni lehessen a vizet.:D
2014. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!