Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom miből fogytam,...

Honnan tudhatom miből fogytam, zsírból, vízből, izomból?

Figyelt kérdés

Ezek alapján szerintetek


3 hete diétázom és tornázok/step aerobic/ is,bár már hamarabb is jártam cardiózni,futni,de csak a diéta óta vannak változások,iszok fehérjét és bevallom zsírégetőt is szedek L-Carnitin 1000mg.Nem mérem magam,de a szoknyáim,nadrágok amik nem jöttek rám,most felcsusszannak :-).Nagyon örülök neki,bár keményen tornázok,és a kajára is oda figyelek,szénhidrát,cukor ,minimális szinte semmi,kb 2 szelet graham kenyér reggelire.80% fehérje, 18% zöldség gyümölcs.heti 3 nap mozgás.5 kilót akartam leadni,de annyira megszoktam a kajálást hogy folytatom.Jó mert nem éhezem csak elhagytam néhány dolgot,és egészséges.


2010. jan. 21. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Izomból nem fogysz! Az izom gyarapodni szokott, ha valaki elkezd mozogni. Sorvadni nemigen. A vízvesztés átmeneti. Könnyen lemegy és könnyen vissza. Sportolók (főleg bokszolók) bevett szokása, ha kicsit túlsúlyos, hogy mérlegelés napján egész nap nem iszik és köpköd. Kilókkal tudja csökkenteni a súlyát mérlegelésre, de persze ezt a folyadékot utána gyorsan pótolja és a súly visszajön.


Tehát: ha hirtelen súlycsökkenés van, az lehet vízből, de ha gyorsan vissza is jön, akkor biztos, hogy csak víz volt.


Ha tartós a súlycsökkenés, akkor az már zsírból ment le.

2010. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hűha, hatalmas tévedés, hogy izomból nem fogyhatsz! :o A zsír bontása lassú folyamat, ezért a test fehérjét is felhasznál energiatermelésre, ha nincs szénhidrát, és igenis bontja az izmokat, ha nem viszel be elég fehérjét. Ahogy írod, úgy néz ki, ez a veszély téged nem fenyeget :) de arra figyelni kell, hogy heti 1 kilónál többet ne fogyj, mert azon felül már valószínűleg izmot is vesztesz.


Ezenfelül vannak összetett testzsírszázalék-meghatározási módszerek, amivel pontosabban is ellenőrizheted a dolgot, neten rákeresve sokfélét találhatsz, van gépi, de olyan is, amit otthon meg tudsz csinálni egy kis számolással.


Hogy vízből fogysz-e? Nos, edzés után biztos, hogy rengeteg vizet vesztesz, de ezt illik pótolni, egyébként is sokat kellene innia az embernek. Méredzkedj edzés előtt, szerintem az reális értéket ad.

2010. ápr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
"edzés közben"-t akartam írni
2010. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!