Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt írja a tészta dobozán a...

Azt írja a tészta dobozán a leírás, hogy a tésztának alacsony a glikémiás indexe, és ezért jobb, mint a fehér rizs. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Én ezen eléggé meglepődtem, de ez tényleg így lenne?
2010. jan. 22. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én rizst eszek és vékony vagyok, barátom meg imádja a tésztákat és dagadt. Szóval a rizsre szavazok.
2010. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
én is láttam már a tvbe egy olyan műsort amibe azt ecsetelték hogy a tészta nem hizlal az alacsony GI miatt... hát nem tudom..
2010. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

itt valami félreértés van, illetve a gyártó csúsztat.


nagyon magas a glikémiás indexe a sima főzni való tésztának és a fehérrizsnek.

lényegesen alacsonyabb a durumtésztának és a barna- vagy vadrizsnek. ennek többek között a rosttartalom az oka.


a GI egy olyan mutató, ami azt mutatja, hogy egy étel mennyire képes megemelni a vércukrot és milyen gyorsan teszi azt. Minél alacsonyabb a GI, annál elhúzódóbban és kevésbé emeli meg a vércukorszintet, illetve terheli a szervezetet.

Minél feldolgozottabb, szétroncsoltabb egy étel, annál jobban emeli a vércukrot, annál magasabb a GI-je. Ilyenek pl. a puffasztott, a pelyhesített ételek.

Minél feldolgozatlanabb, annál alacsonyabb a GI-je. Ilyen pl. a teljes kiőrlésű liszt, a zabkorpa, a barnarizs, de méginkább: a vadrizs. A durumtészta egyéb ok miatt (más csoportba tartozó szénhidrát) emeli kevésbé a vércukrot, de ez is az egészségesebb csoportba tartozik.


természetesen ha már így választasz köretet, akkor azt, amit ráteszel (öntet) is hasonló módon válaszd ki, így pl. ne tegyél rá cukrozott paradicsomszószt.

2010. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!