Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ez az étrendterv, vagy...

Jó ez az étrendterv, vagy változtassak rajta, esetleg szedjek mellé valamit?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, 157 cm, 58 kg, fél éve sportolok (küzdősport), heti 2x1,5 óra kardio, 2x1 óra edzőterem.

Sikeresen rájöttem hogy nem fogok fogyni ha az étkezésemen nem változtatok :D ezért változtatni akarok. Középiskolás vagyok, kollégista. A reggelink a szokásos menzás reggeli, valamilyen péktermék és felvágott, az ebéd mindig változatos, de legtöbbször sok CH, disznóhús, és zsír van benne sajnos de ezeket majd kihagyom, a vacsi hasonló az ebédhez. Ez nekem nem tetszik, ezért kitaláltam ezt hogy hatásos diéta legyen, amitől lemegy a zsír, és ez után tudok izmosodni :D sajnos a csirkemell-rizs és hasonlókra nincs lehetőségem..

Reggeli (7:15) ezt még nem találtam ki, talán egy fél zsemle natúr, teával

Tízórai (10:30): joghurt zabpehellyel, meg hasonlókkal, illetve gyümölccsel ( én készítem el este) vagy sima gyümölcs, vagy zabpelyhes-aszalt gyümölcsös keksz (én csinálom, cukor és lisztmentes) de erre is várok ötleteket!! :)

Ebéd (15:00): a leves egészében (kivéve a tészta meg zsíros hús, ilyenek), a másodikból csak a hasznos tápanyagot tartalmazóak

Edzés 16:00-17:00/17:30

Vacsora (18:00) amit adnak, de úgy enném kb ahogy az ebédet (csak nincs leves ugye)

Vacsora 2 (20:00) fél pohár joghurt, kb 1dl, bele fél pohár párolt zöldség vagy valami más fehérjetartalmú kaja

Plusz napi 1,5-2 liter víz


Ez szerintetek jó? Szedjek hozzá valamit (fehérje, shake, szelet, bármi)? Vagy csak ha elkezdek rendesen izomra gyúrni (nem tömegelni, csak szálkásítani)

Így le tud menni az az 5-8 kiló felesleg?

Köszönöm mindenkinek!



2015. jan. 29. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez szerintem nem jó.

Reggelinek zabkását ennék, vagy teljes kiőrlésű zsemlét, benne sajt és/vagy főtt tojás(ha van lehetőség főzni) és hozzá uborka(ez most 100ft).

Tízórainak mehet egy alma vagy narancs.

12-1 felé egyél egy pohár joghurtot.

Ebéd az adott, nem tudom nálatok mik vannak, nálunk egész jók. Levesből tésztát hagyd ott, másodiknak fele köret, és a feltét, vagy főzelékek és feltét, ugye ez változó.

Vacsora is adott, esetleg ha grízes tészta vagy ilyenek vannak, egy-egy napot hagyj ki, ad oda másnak. Itt ehetsz túrót vagy cottage cheeset. Vagy veszel uborkát, paprikát és egy csomag felvágottat vagy 1 kaszinó tojást, én így oldottam meg és fogytam normális. Bár nálunk az ebéd általában egészségesebb volt.

2015. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És hol a fehérje? Még mindig szinte csak szénhidrátot eszel, vagyis szinte nem változtattál semmit.
2015. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak máshogy?
2015. jan. 30. 16:35
 4/5 Adam_Hack ***** válasza:
Szar kajákat eszel, hulladék az összes. Annyi fehérjét viszel be, ami egy tengerimalacnak sem volna elegendő, csodálom hogy egyáltalán életben vagy. Az mindig szívás ha nem te állítod össze az étrendedet. Viszont ha van lóvéd fehérjeporra azt nagyon díjazná a szervezeted, hidd el. Napi 3-4 adagot simán szednék a helyedben, ugyanis fehérjéből tud izom épülni, és minél ,,nagyobb,, az izomtömeged, minél sportosabb vagy, annál könnyebb fogynod is!
2015. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszerzek, köszönöm!:)
2015. jan. 30. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!