Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol találok olyan étkezési...

Hol találok olyan étkezési naplóhoz hasonló honlapot, ahol az ételek rosttartalmát is ki tudom számolni, nem csak a fehérje-, zsír- és szénhidráttartalmát?

Figyelt kérdés
Azért lenne fontos egy ilyet találnom,mert betegség miatt 160g-os szénhidrát diétán vagyok és nyilván nem mindegy, hogy mennyi szénhidrátot tud ténylegesen hasznosítani a szervezetem. Eddig a kalóriagurut használtam, nagyon tetszett, de rosttartalmat nem mutat.Köszi előre is a válaszokat!

2015. febr. 4. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt a diétát kell csinálnom, de még életemben nem számoltam az ételek rost tartalmát. Azt kell tudni, hogy mi gyors és mi lassú felszívódású szénhidrát, hogy a nap melyik szakaszában melyiket eheted, ill. hogyan oszlik meg egy nap a 160g. Ha már korábban számolgattál, nyilván nagyjából fejben van, hogy miben mennyi a ch, ill. mik vannak tiltólistán, én kaptam egy leírást, menüt és egyeztettem a diabetológussal.
2015. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért kellene a rosttartalom,mert például, hiába tudod, hogy a sárgarépa vagy pl az uborka ennyi meg ennyi szénhidrátot tartalmaz, ha nagy része rost, akkor a szervezetem úgyse tud vele mit kezdeni, nem hasznosul,így könnyen a 160g CH alatt maradhatok.Én egyébként sajnos semmilyen leírást nem kaptam, elmondta a doki, hogy ez van, és utánaolvastam vagy hozzáértő ismerősöktől megkérdeztem. :/ Tudom,hogy nagy kérés, de amit kaptál, az nincsen fent esetleg valahol? Vagy valahogyan nem tudnád átküldeni?
2015. febr. 6. 00:25
 3/3 anonim válasza:

cronometer.com

Angol nyelvű ugyan de nagyon jó. (Mobil app is van, az viszont fizetős).

Nem csak a makronutrienseket számolja (a fehérfjéknél az egyes aminosavak arányát is mutatja), hanem a mikronutrienseket is mutatja!

2018. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!