Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon soknak+egészségtelennek...

Nagyon soknak+egészségtelennek számít ez az étrend?

Figyelt kérdés

reggel 6:00 körül:kávé/kakaó

reggeli 7:45 körül:valami pékáru (pl egy sajtosrúd)

tízórai 9:45 körül: fél alma

ebéd 14:00 körül:ami van

uzsonna 16:00 körül:alma másik fele

vacsora 18:00 körül: egy pohár yoghurt


emellé minimum két liter víz



2015. márc. 16. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én így híztam fél év alatt majdnem 10 kg-t. Szerintem elég egészségtelen.
2015. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A szénhidrát mennyiségét csökkentsd, ne a kaja mennyiségét!
2015. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem csökkentettem semmit csak kíváncsi voltam hogy ez minek számít
2015. márc. 16. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, ez rettenetesen kevés. A kakaó, az alma meg a joghurt nem minősül étkezésnek, az csak egy kis cukor. De ha ennyitől jól laksz, akkor egészségedre.
2015. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Egyrészt kevés. Másrészt reggelre nem való se tej (se gyümölcs), se szemét pékáru. Vacsorára ugyanezek a szabályok vonatkoznak. Emellett semmi húsfélét sem zöldségfélét nem ettél.
2015. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én azt látom az étrendeden hogy minél kevesebbet próbálsz enni. Na szerintem ezt felejtsd el inkább, és helyette szenvedés/koplalás nélkül egyél elegendőt, finomat de egészségeset, azaz ne arra figyelj hogy mennyi kalória lehet vagy mennyire hizlaló, hanem hogy mennyi benne a szénhidrát, fehérje, tápanyagok. Én reggelire kakaót teára cserélném, mondjunk egy jó zöld teára (abban még koffein is van) és mellé zabpelyhet tejjel vagy vízzel kásának főznék. Hidd el nagyon laktató, és egészséges is.(Sőt ha gondolod tehetsz bele fahéjat, egy kis édesítőt vagy ami még jobb annál almát is reszelhetsz bele. De sok ilyen receptet találhatsz bárhol) Tízóraira nyugodtan megehetsz egy egész almát, vagy narancsot vagy bármilyen gyümölcsöt. Ebédnél arra figyelj hogy ha zsíros húz van akkor abból inkább keveset egyél, és mindenképp a sültkrumpli helyett inkább főzz egy kis barnarízst (vagy kérd meg anyukád azt csináljon köretnek) vagy párolj, süss mellé zöldséget, és lehetőleg ha van desszert abból is csak egy keveset egyél. Tehát ebédnél került a zsíros, olajos, cukros, tésztás ételeket (persze durum tésztát ehetsz ha nem súlycsökkentés a cél, ha mégis akkor én inkább azt kiiktatnám) és sok zöldséget egyél. Az uzsonnára szerintem jó a gyümölcs (bár ha súly csökkenteni szeretnél sokak szerint inkább délután már ne egyél gyümölcsöt) de szerintem nyugodtan egyél mert egészséges! Vagy akár ehetsz egy pohár joghurtot magokkal, vagy kis fahéjjal is. vacsorára szerintem kevés az egy pohár joghurt ráadásul nem is a legalacsonyabb glikémiás indexű tehát szerintem vacsira egyél salátát, és itt most nem egy fej száraz sajátára gondolok, hanem saláta, bele bármilyen zőldség, paradicsom, paprika, uborka, bármi, ha van kedved tehetsz bele egy kis sajtot, sonkát, vagy süthetsz bele csirkét csíkokra vágva, vagy egy főt tojást, és erre nyomhatsz citromot, olivaolaj, tökmagolaj, lenmagolaj, amit kívánsz, vagy akár leöntheted egy kis joghurtal. És ha úgy érzed neked ez nem elég, akkor egy kis piritós hozzá akár. (de mindenképpen teljes kiőrlésű kenyérből, mivel a finom lisztes pékáruk egészségtelenek nagyon). És összeségében ha egészségesen szeretnél enni, nem kell keveset enned, amit leírtál szerintem egy mókus lakna jól vele..hanem a lényeg hogy kerüld a sok cukrot, fehér lisztes pékárukat, (a legjobb lenne a sajtosrúdat is kiiktatni, de néha belefér az, ha nem fogyás a cél, csak nem kell rászokni) és hidd el sokkal energikusabb, jókedvűbb leszel, nem kell koplalnod sem:) Gondolj bele, hogy ugyan annyira finom egy narancs vagy egy alma, mint egy péksüti, csak éppen nem egészségtelen így csak jól jársz ha inkább azt eszel:)
2015. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előző vagyok, szerintem ihatsz akár 3 liter vizet is, és csinálhatsz gyömbéres, citromos vizet, nagyon frissítő és egészséges!:) (reszelsz egy kis gyömbért, kinyomsz egy citromot, rá víz, be hűtőbe és kész) Sok szerencsét az egészséges étkezéshez!
2015. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!