Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki ért az...

Van itt valaki, aki ért az edzés és az étrend összeállításához és hajlandó lenne nekem segíteni betartható étrendet összeállítani? 175cm és 85kg vagyok,17 éves lány. Alapismereteim megvannak, de nem vagyok sajnos szakértő.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajna ez nem ilyen egyszerű. Mindezt az aktuális étrended és hiányaid alapján lehetne megtenni, ráadásul sokat kell kísérletezni a mozgással ahhoz, hogy számodra fenntartható edzéskultúrát hozzunk létre. Az első lépés mindenképpen az kéne, hogy legyen, hogy

1. elmész egy teljes laborvizsgálatra, és szépen soronként értelmezed az egészet

2. végigszámolod, hogy milyen tápanyagból (egyszerű cukor, összetett cukor, oldható rost, oldhatatlan rost, fehérje, stb.) mennyit viszel be a szervezetedbe és a kieső tápanyagforrásokat pótlod.

2015. ápr. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azt szeretnem csak hozzá tenni , hogy aktívvan edzettem 5 évig, de sajnos betegség miatt abba kellett hagynom fél éve. Lelassult az anyagcserém , egyelőre még nem is nagyon mozoghatok, így fél év alatt 10kg felcsúszott :/

2015. ápr. 1. 01:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem számolgattam, van olyan, hogy paleo étrend, persze több ága van és ennek is utána kell járni, de teljesen korrekt és többé-kevésbé értelmetlenné teszi a túlzott számolgatást.


Az embernek pedig valamilyen szinten táplálkozás szakértővé kell válnia, mert minden nap eszik. És más nem lehet helyette szakértő, mások hülyeségeket mondanak/csinálnak - nyilván a saját nézetükben nem hülyeséget, de a mi nézőpontunkból már az, nem biztos hogy nekünk is jó lesz.

2015. ápr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!