Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes nekikezden...

Szerintetek érdemes nekikezdenem a fogyókúrának? 165 cm 67kg. 12/L

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mégis hogyan milyen sport ételek stb...

2015. ápr. 12. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

érdemes! kb 10-15 kg túlsúly van rajtad, főleg, hogy még csak 12 éves vagy.


Kezdj el egészségesen étkezni. Semmi gyorskaja, szénsavas üdítők (cola, fanta stb), kerüld a cukrot, a cukros ételeket. Fehérkenyeret mértékkel egyél, inkább teljes kiörlésűt. Napi 5x egyél keveset, de ne koplalj. Sok fehérje, kevés szénhidrát és zsír.


Ha rendben vana térded, akkor kezd el futni, mellette otthon tornázz. Sok videó van a youtubeon, ami átmozgat. Napi 20 perc eleinte elég, aztán növelheted.

Választhatsz olyan sportot, amit szeretsz csinálni és suli után heti 2-3x elmehetsz oda is.

Sok sikert!

2015. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell fogyókúráznod. Nincs rajtad sok felesleg. 12 éves vagy, fejlődésben van a szervezeted. Viszont úgytűnik hajlamos vagy a túlsúlyra, így mindenképp figyelj oda az étkezésedre. Egyél annyit, amennyi kell, csak az minőségi táplálék legyen. Sik gyümölcs, zöldség, csirke, halfélék, és tiszta víz :) a cukros üdítőket kerüld, a csokit is, meg a sós nasikat is. Nem tiltot, de ne egyél többször mint havi 2-3 alkalommal, és akkor se sokat. Ha csoki, akkor meg inkább étcsoki. Tésztával, fehérkenyérrel, rizzsel is óvatosan, inkább teljes kiőrlésű kenyeret, és barnarizst fogyassz. Lefekvés előtt pedig 2-3 órával már ne egyél semmit, max ha nagyon éhes vagy egy gyümölcsöt, vagy egyél meg egy joghurtot. Anyukáddal mindenképp beszélgess erről, hogy figyeljetek oda az érdekedben, ne később legyenek ilyesfajta problémáid :)
2015. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat előző válaszoló, én az első válaszoló vagyok.


Nem igaz, hogy nincs rajta túlsúly. Tudom, kedves akarsz lenni, én is így próbáltam neki írni, de azért ne túlozz! 165 cm-hez az ideális testsúly 50-55 kg. Sőt, mivel még csak 12 éves, így ha 50 alatt van 1-2 kilóval az is oké. Megnéztem a BMI-jét, hogy ne mondjak hülyeséget és a túlsúlyo kategóriába tette a kislányt. Szóval ne mondj neki hamis infót légyszi.


A tanácsaid jók amúgy, de ezt muszáj volt leírnom.

2015. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy akartam írni hogy: "nem igaz hogy nincs rajta SOK túlsúly"
2015. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom betartani. Szerintem sikerülni fog. :)
2015. ápr. 12. 19:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült már fogytam 11,5 kg-ot
2016. febr. 7. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!