Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak súlyt szeretnek...

Ha csak súlyt szeretnek tartani, a pille natúr aktivia cukortartalma sok?

Figyelt kérdés

Valahogy 6g cukor van a 125g-os kiszerelesben, egy kis cirtomlevet öntok bele es annyira jol esik,mint régen a dannon citromos...


Vagy esetleg egy pöttyös tejsuti? 11g cukor

Ha amugy szenhidrat szegényen taplalkozom, akkor sem fer bele, akar 2 naponta? Fő kerdes inkább: egy nap hany g cukrot ehetek?


Illetve ha az almában levo szenhidrat lassan szivodik fel, miert nem ehetem délutan? (Foleg ha aznap meg nem ettem szénhidrátot)



2015. ápr. 12. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Én napi egy natúr pillét eszek, mert ami benne van, az laktóz, ami persze nem jó, de jobb, mint a hozzáadott cukorral készített "gyümölcsjoghurtok", szerintem napi egyet megehetsz, és akkor már inkább ezt, mint a pöttyös tejsüti. És egyébként tehetsz bele egy pici nyírfacukrot, én mindig azzal édesítem, és nem hízok, esetleg lenmagpelyhet, és akkor olyan, mint egy boltban kapható cukrozott joghurt, csak egészségesen. Én minden napomat azzal zárom, mert nagyon jót tesz így az emésztésnek a lenmagban lévő rostok miatt.

És szerintem délután is ehetsz almát, persze, jobb ha reggel, de ettől nem fogsz meghízni.

2015. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oh koszonom az ötleteket! :)
2015. ápr. 13. 04:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :)
2015. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6g? Szerintem ebbe csak a zerocarb diétázók kötnének bele... Én csak ketogénezek, nálam ennyi belefér bármikor, csak éppen zöldség vagy gyümölcs formájában.

Aki extrém szénhidrátszegényen szokott enni, az akár egy fél banánt is betolhat (bár az dob az inzulin- és vércukorszinten, de ez sokakat nem zavar, ha egyszer alkalmi dolog), nálam ez nem fér bele, mert én mindig eszem zöldséget (s jobbnak is tartom azt). De ha 100g lenne a limitem, ehetnék mézes-mazsolás répatortát is, fogyás mellett... Csak megfelelő legyen a kalória- s makrotápanyagbevitelem, s nekem azért a szükséges tápanyagok megléte is fontos...

Most az, hogy répatorta vagy alma, a vércukorszintra gyakorolt hatást tekintve nem akkora különbség (most tekintsünk összehasonlítható mennyiségeket), leszámítva, hogy az alma magában bizonyára jobban felviszi a vércukrot, a torta zsírtartalma lassítja a felszívódást... Plusz a torta után egy jó ideig nem kell ennem, így a vércukorszintem lenyugodhat, az alma után pedig éhes leszek, az újabb evés pedig megint be tud kavarni...

Ezek csak kósza gondolatok egy érdeklődő laikustól, nem tudom egészen pontosan, mik zajlanak az ember testében, csak olykor olvasok róla.

2015. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:) koszi! En a táplálkozásomhoz képest sok zöldséget eszem, de szerintem igy is kevés, mert ossze-vissza eszem , es keveset. A zsir lassítja az alma cukortartalma miatti vércukor emelkedést?
2015. ápr. 13. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, én azt olvastam, hogy a zsír lassítja.

A fehérjének viszont inzulinválasza van, bár jóval kisebb, mint a szénhidrát esetében, pontosabban ez igen összetett, a tejnek pl. nagy az inzulinválasza, hiába nem annyira szénhidrátdús... Elég bonyolult az emberi test működése, ha pedig átállunk zsírra fő üzemanyagként, új dolgok is be tudnak jönni, na olyankor már elég rosszul tud esni egy csomó cukor.


A leírásban szereplő utolsó kérdésedet még nem érintettem (rendesen válaszolni most sem fogok rá, nem vagyok szakértő). Ha én almát eszem, az mindig délután van, mivel máskor egyáltalán nem eszem, nem látok benne problémát. Az alma ugyan gyors szénhidrátot, egyszerű cukrot tartalmaz, de ez kisebb mennyiségben (hogy ez mennyi, ez sok dologtól függ) nem lehet gond, a test simán felhasználja, mint üzemanyagot, eltárolja a glikogénraktárakban (ha azok nincsenek tele s nincs fiziológiai vagy más inzulinrezisztencia az izomsejtekben), ilyesmi.

2015. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!