Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a sok ülőmunka és...

Lehet, hogy a sok ülőmunka és ülés miatt nem tudok fogyni? Hétköznaponként legalább 10 órát ülök a munkám miatt. Heti háromszor járok edzeni, és mozgok, amikor tudok. Odafigyelek a táplálkozásra is, lefekvés előtt nem eszem. Mégsem tudok fogyni.

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, van-e valami betegséged, ami bekavar, vannak ezek a reménybeli fényevők is, akik állítólag alig esznek és nem fogynak, na ezeket leszámítva akkor nem fogysz, ha túl sokat eszel. Ha keveset mozogsz, akkor persze kevesebbet is ehetsz, ami nehezít s el tudom képzelni, hogy a mozgásszegény életmód még pluszban bekavar. Bár Te még mozogsz is, nekem voltak durvább időszakaim. Attól még tudtam fogyni, ha elég keveset ettem.


Mennyit eszel? Súlyod, magasságod, nemed? Akkor is nehezebb fogyni, ha már nincs miből...

2015. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem eszem sokat egy nap, de van, hogy a munkahelyemen többet eszem egyszerre, és nem kis adagokban.

165 cm magas vagyok és 57 kg. Ez nem vészes, de kb. 3 kilót szeretnék fogyni.

2015. máj. 1. 19:20
 3/16 anonim ***** válasza:

Az nem gond, hogy nem kis adagok, a napi összkalória számít.

No igen, az utolsó kalóriákkal már nehéz. Nem tudom, az étrendeddel lehet-e tenni valamit (s nem is tudom, melyik hogyan hat mire, ez bonyolult téma lenne egy szakértőnek is, de van, amikor bizonyos ételek valakinél akadályozzák a fogyást, saját bevallásuk szerint). Egyébként kevesebb evés vagy több mozgás kell elvileg, hisz úgy nő a kalóriadeficit azonos sebességű anyagcsere s ugyanolyan összetételű test esetén.

2015. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ebből már ne akarj fogyni, inkább egy tíz kilót felszedned kellene.
2015. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezt hadd döntse el ő. Nem mindenki akar annyira izmos (vagy hájas) lenni, bár az előbbit én se bánnám a saját esetemben.
2015. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdező. persze lehet. Sok minden lehet.


Az is lehet, hogy glutént és tejet eszel, de nem bírja a szervezeted, és emiatt nehezebben fogysz.


Lehet (sőt nyilván) nincs kalóriadeficited sem, hát változtatni kellene az étrenden, ha a mostanival nem fogysz.

2015. máj. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megpróbálok kevesebbet enni. Mindennapos kalóriadeficittel hány nap után indul be a fogyás?
2015. máj. 4. 21:56
 8/16 anonim ***** válasza:
1 hét alatt már 0,5-1 kiló fogyás elérhető szálkásító étrend mellett. Ennyit ugye amúgy is ingadozik a testtömegünk, tehát olyan 2-3 hét alatt kezd érdemben, mérhetően csökkenni. De ebbe is bezavarhat, ha mondjuk pont mensi ciklus van és több vizet köt meg a szervezeted, akkor ugye hiába méred, nem lesz kisebb a súlyod hiába kezdtél el fogyni.
2015. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ülőmunka mellett valóban nehezebben megy a fogyás, ezt én is tapasztalom magamon. Amikor egész nap jöttem-mentem, intézkedtem, akkor csak egy kis odafigyeléssel és edzéssel már olvadtak is le a kilók. De ha egész nap a gép előtt ül az ember lánya, akkor nehezebben megy.


Én annyit csinálok pluszban, hogy minden lehetőséget megragadok a mozgásra, próbálok óránként felállni az asztaltól és mozogni egy kicsit, liftet nem használom, ami irodaházban kicsit szokatlan, mert mindenki lifttel megy még az első emeletre is... ebédidőben kint kajálok és sétálok egy keveset...stb. Ha el kell menni valahová lótifutizni, akkor én szívesen megyek, mert addig se ülök. Így máris több a mozgás.

2015. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Neked akkor sikerül fogyni?

Sajnos én nem sokat mozoghatok munka közben.

Előző munkahelyemen nem volt ilyen problémám. Elég durva, hogy a sok ülés ennyire befolyásolja a fogyást. Pedig nem eszem többet, mint korábban. Annyi mondjuk változott, hogy elég későn érek haza, és kevesebb időm van mozogni vagy bármit csinálni. Lehet, hogy az anyagcserém lassabb lett, és ez is nehezíti a fogyást.

2015. máj. 5. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!