Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázom és holnap krumpli...

Fogyókúrázom és holnap krumplis tészta lesz az ebéd ami az egyik kedvencem. Ehetek belőle egy keveset?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
ne, a krumpli nem fogyókúrás :) NE GYENGÜLJ EL.!;)
2015. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Az elsö idióta.


Nyugodtan ehetsz belöle, de ne tömd meg magad vele. (Meg figyelj, hogy ne lépd túl a napi kalóriakeretedet.)

2015. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Egy keveset ehetsz, csak arra vigyázz, hogy ne csábulj el, és ne legyen abból a kevésből repeta és repeta..:)

Én a sajtos tésztával vagyok így.:)

2015. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Egy nap nem a világ, nyugodtan egyél belőle.
2015. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

A tészta nem fogyókúrás (s máskor sem enném), de ugye, mi az, hogy fogyókúrás? Vannak ajánlottabb ételek, de ha csak fogyás szempontjából nézzük, bármit ehetsz és fogyhatsz, kalóriadeficit kérdése. De ha egy nap nem fogysz, akkor is mi van?


De nem tudom eldönteni helyetted. Ha szinte megőrülsz érte, s szerencsétlennek érzed magad máshogyan, akkor edd. Ha szereted, de meg tudod állni (a krumpli évtizedek óta a kedvencem volt és könnyedén elhagytam évekre, csak néha került bele a zöldséglevesbe, a párom belerakta, mert megszokta. ma már ritkán teszi), akkor inkább ne. De ha nem eszel sokat, ennyi tényleg nem tud akadályozni a fogyásban, bár az tény, hogy okoz nem a fogyás irányába mutató folyamatokat, de ezek önmagukban kevesek.


Kevés krumplis tészta pedig jobb, mint a több, ezt Te is tudod.


Én valószínűleg direkt kilengő napot tartok és megeszem az egyszem sárga krumplit (a krumplik közül is a kedvenc fajtám), amit a párom egy bográcsnyi piros krumplival együtt megfőzött :) Megsütve, jó zsírosan, tojással. Finom lesz nagyon s ennyinek azért bele kell férnie, ha a krumpli nagy, akkor is. Ma szülinapozás volt, azt egész jól megoldottam, én sütöttem a tortát :)


A hedonizmus szerintem fontos, s ha vannak is szabályok az étrendben, többnyire össze lehet hozni egy kis kreativitással a jó evéseket, feltéve, hogy jól választottuk meg az étrendet. Ha pedig minden kötél szakad, akkor jön a kilengés, de ezeket jobb nagyon-nagyon szolidan és ritkán csinálni, főleg, ha az emberrel hajlamos elszaladni a ló. Az életmódváltás a legjobb, ahol az ember egy csomó ételt alapvetően nem tekint ételnek többé s többnyire megmarad a saját, jól megválasztott szabályai között, de ha kileng, akkor sem borít fel mindent, csak egy picit lazít.

2015. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem gondolj bele,hogy még hányszor ehetsz krumplis tésztát életedbe,bírd ki és ne egyél, mert nem valami diétás kaja.
2015. máj. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért ne ehetnél?


Eddig is ettél gondolom, és meg is látszik az alakodon, gondolom.


Most is ehetsz, mi nem ismerjük az anyagcserédet, kalória beviteledet, felhasználásodat, egészségedet..


Így most írjuk a klisét, hogy nem, ne egyél tésztás kaját?


Azt eszel amit akarsz, idővel majd magadtól belátod, hogy nem kellene tésztát enni. Hogy a krumpli is, a tészta is éhezők kajája, és nem jó dolgukban eszik.


Hogy a krumpli még egy dolog, de a tészta az durván gyulladásfokozó, nem csak szénhidrátbomba.


Az felmerült esetleg, hogy krumpli helyett lehet más zöldséget is enni (bár egy édesburi is ch dús) de a tészta helyett tényleg vannak 'alternatív' tésztaszerű ételek? Nocarb noodle, párolt vékony sárgarépa csíkok de biztos van más is.

2015. máj. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

A krumplit nem pótolja semmi, csak mondom. Remek ízű cucc.

A tészta sem ugyanaz, mint a répa, de megértem az aggályokat.

2015. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!