Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik azok az élelmiszerek,...

Mik azok az élelmiszerek, amiket mindenképpen érdemes beszereznem, ha egészségesebben szeretnék étkezni?

Figyelt kérdés

Mit kell itthon tartanom liszt, olaj, tészta (stb.) helyett,hogy össze tudjak dobni egy egyszerű ételt? Mi az amit le kell cserélnem? Gondolok itt arra,hogy cukor helyett stevia, s a többi...

Elsősorban hiszek benne,ha változtatok az étkezésen akkor a párommal megelőzhetünk betegségeket. Illetve fogyni is szeretnék,de nem az a fő cél,inkább alakformálás.


173/60/N


2015. máj. 9. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez bizonyos szintig választás kérdése. Van, aki húst eszik fehérjeforrásként, van, aki tojást, van, aki növényeket. Én főleg tojást és növényeket :).

Nem tudom, milyen ételeket akarsz enni, van, aki mindig húst vagy tojást eszik zöldséggel s nem vágyik sütire, tésztára. Aztán van, aki maglisztet használ, én a palacsintába olykor sütőtökport teszek (nagyon finom, bár nekem túl szénhidrátos).

Cukor helyett nekem eritrit van, de igyekszem minél kevesebbet használni. Szükség nincs rá, csak ugye a megszokás és az íz... De jobbnak tartom tényleg minimumra szorítani.

Zsiradékként kókuszzsírt használok, illetve múltkor feltöltekeztem akciós Kerrygold vajjal :D A vaj finom. Hogy mennyire jó, az a forrástól is függ, de ez már magas nekem, én néha használok olyan vajat, ami ízlik és meg tudom fizetni, ennyi.

Sokféle zöldséget tartok itthon, ez egyik alapja étkezésemnek. A tojás, amit eszem, házi és igen finom, sosem tudná megunni. Nassnak, kiegészítő ételnek túrára igen alkalmasak az olajos magvak is. Azokat is igyekszem változatosan enni. De gyümölcs is sokféle van itthon, elsősorban azért, mert szeretem őket, nem tartom őket elengedhetetlennek.

2015. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Húst eddig is csak csirkét és halat fogyasztottam. A tojásért és a gyümölcsökért sajnos nem vagyok oda,de ezen most kénytelen leszek változtatni. Az édességeket sem szeretem,inkább a tészta és a fehér liszt hiánya lesz fájdalmas! :-D
2015. máj. 9. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!