Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A nap melyik szakaban mit...

A nap melyik szakaban mit erdemes enni?

Figyelt kérdés

Masfel ev alatt felszedtem 10 kilot. 48-rol 58-ra hiztam, es habar meg mindig nem vagyok duci, szeretnek lefogyni 50-52 korulre, hogy beleferjek a nyari ruhaimba. (155 cm vagyok)

Igyekszem egeszsegesen etkezni, mostanaban rengeteg zoldseget eszem, zsirszegeny hust, halat, majat, gombat... A lisztes dolgokat es az edesseget minimalisra csokkentettem, a koret rizs vagy hejaban sult krumpli.

Mozgok is, naponta legalabb fel ora seta, a munkam is eleg talpalos.


Viszont meg mindig nem fogyok, viszont folyton ehes vagyok. Mikor erdemes tobb szenhidratot, feherjet, rostot stb enni, hogy ne legyek ehes es beinduljon a dolog?


Koszonom a valaszokat.

20/L


2015. máj. 12. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
A magas kalóriaértékű dolgokat,szénhidrátot délelőtt,azt még ledolgozod a nap folyamán.Délutántòl a könnyen emészthető,alacsony kalóriatartalmú ételek,húsok,zöldségek.
2015. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez változó. Én pl. kicsit sem foglalkozom a napszakkal, nem is tudnék, mert csak délután eszem. Viszont a szénhidrát éhesebbé tesz, így azt minimalizálom. Ez speciel távol áll a Te étrendedtől (nem azt mondom, hogy túl szénhidrátosan eszel, dehogy, csak én annyira nem, hogy nagyon sok zsír kell mellé)...

Egyénileg kell kitapasztalni, hogy mivel laksz jól s hogyan érdemes időzíteni az étkezéseidet. Nálam az időzítés, de főleg az étkezések mérete alapvetően fontos, ha nem jól csinálnám, végigéhezném a napot, így viszont jóllakott vagyok jóformán egész nap.

Ha hamar megéhezel egy étkezés után, akkor megpróbálhatsz többet enni és maximum máskor kevesebbet, amikor jobban bírod vagy megváltoztatni az összetételt. Ha pl. túlnyomórészt szénhidrát a reggelid és nem laktat eléggé, akkor tegyél bele több fehérjét. Sokunknak az sem mindegy, gyors vagy lassú felszívódású szénhidrátról van szó vagy hogy mennyi a rost...

2015. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Gond, hogy mar szinte mindent kiprobaltam. Reggelire zabkasat gyumolccsel - 2 ora mulva ehes vagyok.

Zoldseget humusszal es pitaval - 2 ora mulva ehes vagyok

Omlettet zoldseg korettel - ugyanaz.

Ha ebednek valo, laktato etelt eszem, ha palacsintat, akarmit, mindig hamar ehes vagyok.

Ugyan ez igaz vacsorara is. 19:30-21 korul eszem, ejfelig nem vagyok agyban, es mindig korog a hasam ejfel korul.


Barmilyen osszeallitast, amit leirtok, szivesen megvalositok es kiprobalok!

2015. máj. 12. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:

inkább étkezz napi 5x-6x kevesebbet, így hátha nem leszel éhes.

Ne csak reggeli, ebéd és vacsi legyen, hanem tízórai és uzsonna is.

Én sok vizet, zöld teát iszom, ami miatt sose üres a gyomrom. sok folyadék elengedhetetlen!


Egyébként egy idő után kissé összeszűkül a gyomrod és kevesebbtől is jól fogsz lakni.

2015. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 3 óránként szoktam enni (mármint mostanában már nem szoktam megéhezni úgyhogy amikor eszembe jut)

Felkeltem 6-kor mondjuk, ettem, utána 9,12 ,15,18,21 szintén ettem, éjfél körül pedig lefeküdtem aludni. Ha később kelek annyival kevesebb kaja. Sport gyanánt futottam (jó keveset mert az elején egyáltalán nem bírtam :D) így heti fél-1 kiló ment le

2015. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
S a felsoroltakból annyit eszel, hogy alaposan jóllakj? Mert ha igen, akkor úgy tűnik, gyakran kell enned vagy valami alapos életmódváltásba fognod, ami átalakítja a tested működését... Ha nem, akkor próbálj meg többet enni. Kevés ételtől jó, hogy hamar megéhezel, ez természetes.
2015. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, annyit eszem (ettem), hogy jol lakjak. Ket adag zabkasat reggelire, vagy rantottat 3 tojasbol, sokszor be sem tudtam fejezni, nehany oran belul meg ehes vagyok megint...

Azt hiszem, most jobb. Reggel is rogton kevesebbet eszem, es viszek magammal valami (nem tul egeszsegtelen) nassolni valot a munkaba, hogy segitsen ebed elott.


Koszonom a tanacsokat!

2015. máj. 18. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!