Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljesen tönkre tettem a...

Teljesen tönkre tettem a fogyókúrámat?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja elkezdtem fogyózni. Semmi édesség meg a társai.

Csak csirke, tojás totu, zöldség. De ma nagyob elrontottam mindent

Megettem 7db fornettis pogit és reggelire egy kakaós csigát. Annyira megkívántam. Szoktam mozogni, általában minden nap, de már 1 hete beteg vagyok és jólesett. De viszont most olyan lelkifurdim van. Megakarom magam hánytatni😫. Így nem sikerülnlefogynom még 5kg augusztusra. Bocs a helyesírásért nem gépnél vagyok.

17/l


2015. jún. 1. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust, ha tényleg hánytatni akarod magad.
2015. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne hánytasd magad! Azzal rontanál el mindent!


Nem tetted tönkre a fogyókúrádat, csak a mai napod volt rossz!


Viszont ha ennyire megkívántad a finomított szénhidrátot, akkor valami nagyon rossz a diétás étrendedben! Viszel be elegendő kalóriát, elegendő tápanyagot?


Ha ennek ellenére mégis megkívánsz ilyesmit, akkor javaslom, nézz szét a paleo édesség receptek közt, nagyon sok van fenn a neten! Nem paleózok, de ha véletlenül nasira vágyok (havonta egyszer kb), akkor többnyire ezekből csemegézek.

2015. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Azt kéne elérned, hogy undorodj az ilyen kajáktól. Nekem közel tökéletes a BMI indexem, de mégsem ennék ilyen vackokat soha.


Ha nagyon megkívánod, inkább találj ki helyette valami mást, valamint kérd meg a szüleidet is, hogy ne vegyenek ők sem ilyeneket.

2015. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Furi, mert csak a fejedben létezik a probléma. Persze én megértem, hogy ez akármekkora lelki fájdalmat képes okozni, de objektíve teljesen irreleváns, hogy most beliszteztél-cukroztál. Konkrétan nem számít a fogyás szempontjából, 1 kivételes napi kajálás.


És mégis mekkora ügyet tudnak csinálni belőle emberek. Meg általánosságban, mekkora ügyet tudunk csinálni bármiből, pedig dönthetnénk úgy is, hogy nem bánkódunk semmi miatt.

2015. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam nem törődni vele, hisz agyilag feltudom fogni hogy ez csak 1 nap volt, lelkileg nem megy. Igen szerintem meg van a szükséges kalória, igaz nem számolom, de teleszoktam lenni. Nem mindig kívánom az édességet, ritkán de akkor nagyon. A szüleimet erre meg nem lehet megkérni, mert nagyívben leszar@ják amit mondok vagy kérek.
2015. jún. 1. 12:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogy érhetném el, hogy undorodjak tőlük?😮
2015. jún. 1. 12:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Éhezteted magad? Esetleg amiatt lehet, hogy ilyen hirtelen rákívántál és felfaltál egy nagyobb adagot. Higgadj le, persze, nem kellett volna, de azért ne dramatizáld túl a dolgot és semmiképpen se hánytasd magad! Ha meggyógyultál, majd ledolgozod.
2015. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
1 éve anorexiás, exorexiás és bulimiás voltam. De most nem éheztetem magam vagyis szerintem. De sokszor elájulok és most közeli állapotban voltam. De a beteges korszakomban ájulás nem volt.
2015. jún. 1. 12:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Már amikor elolvastam a kérdést tudtam, hogy 3 szem mogyoró volumenű lesz a probléma.

Az a baj hogy sok kezdőhöz hasonlóan te is csak nagy vonalakban vagy tisztában az egészséges és fenntartható fogyás fogalmával, mindent merev szabályok szerint akarsz, meghatározott időben, meghatározott eredménnyel. Ha ez nem következik be (mert nem fog), akkor pánikba esel és átesel a ló túloldalára, és ez már mentálisan is jelentkezik (bűntudat, kétségbeesett lépések, éhezés, ész nélküli edzés).

A kezdő testépítők szoktak hasonló hibába esni, teljes erővel csinálják, heti 8 edzés, összevissza gyakorlatok, különféle táplálékkiegészítők túlzásba vitele.

Ha rendesen akarsz fogyni akkor menj személyi edzőhöz, vagy minimum rágd át magad egy honlapon ahol profik adnak tanácsot. Ne kapkodj, ne sanyargasd magad, ne tűzz ki irreális dátumokat. Majd lemegy az 5 kiló amikor lemegy.

2015. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Márpedig ha sokszor elájulsz, akkor nagy valószínűséggel éhezteted magad!


Írd össze (mennyiségekkel együtt), mennyit eszel egy nap! Nézd meg a súlyod, magasságod, életmódod alapján, mennyi a szükséges kcal beviteled!


Amennyiben az 1.300 kcal alatt van, vagy a szükségesnél 500-nál nagyobb mértékben kevesebb, akkor mindenképp válts más étrendre!


Ha ez rendben van, akkor meg mindenképp doki! Az ájulás mindenképpen utal valamire!

2015. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!