Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vérszegény nőként milyen...

Vérszegény nőként milyen diétát érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy máj meg hasonló belsőségek jók a vérszegénységre, de akármilyen jól is van elkészítve, akár kis mennyiségtől is rosszul leszek, tehát a belsőségek annyira nem pályák. Meg a "vérpótlásra" szedek vasat, szóval az fogjuk rá, megoldott.


Próbálkoztam a kalóriaszámláló diétával, de nagyjából arra jutottam vele, hogy egy hosszabb nap után a páromnak kellett hazahoznia, annyira rosszul voltam, majdnem elájultam.


Alapvetően nem vagyok kövér vagy formátlan, de 163 centihez 60 kg, még ha nőies is, azért a strandszezon közeledtével/elején azért kicsit kellemetlen. Leginkább az zavar, hogy a hasam (bár állva szép lapos), ha leülök, akkor olyan hurkás lesz és különben sem feszes.


A testmozgás az oké, mostanság nekiláttam futni járni. de a testmozgás önmagában nem elég a fogyáshoz, ez elég nyilvánvaló.


Hogyan és milyen módon fogyhatnék mondjuk 5 kilót? Az a cél, elsőre. Mit javasoltok? Előre is köszönöm!


2015. jún. 2. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A kalóriaszámlálás nem diéta, csak maga a kalória nyomon követése s limitálása, s aki nem számolja, annak is muszáj kalóriadeficitben lennie a fogyáshoz... Úgyhogy azzal alapvetően nincs baj, de sokunknak igen fontos hozzá egy jó étrend, mert kikészülnénk attól, ha simán kevesebbet ennénk. Pl. nekem erősen le kell csökkentenem a szénhidrátot, másképp nem megy, csak éhes leszek és enervált. Bizonyos ételeket igen célszerű minimalizálni vagy elhagyni, pl. gyors szénhidrátok.
2015. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű!

Normálisan kell étkezni, hanyagolni kell a szemét kajákat.

2015. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek hurkás lesz a hasa, ha leül, mivel olyankor összenyomódik a bőr.


Erősítő mozgást nem végzel? Az is segít a keringési rendszernek, meg úgy az egész szervezet egészségének.


Húsok és tojás is jó vasforrás.

Egyébként milyen vérszegénységed van? Tápanyaghiányos, rossz felszívódásos vagy szervi problémás?

2015. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyszerű vashiány. Nem részletezte az orvos, hogy mitől van, mikor mondta. Felírt valami vaspótló készítményt, hogy szedjem, és szedem. Azért mentem, mert hiába eszek minden nap húst (vörös húsok főleg), attól még ugyanúgy szédülök, elájulok, minden bajom van, ha egy kicsit is megnő az O2 igénye az agyamnak- pl ha sokat futok, ezt próbálom valahogy kondinöveléssel javítani, egyelőre lassú sikerekkel.


A hurkák meg nem olyan bőrösszenyomódós hurkák, igenis látszik, hogy van egy kicsit több plusz rajtam, mint ami jól esne. Ha állok, akkor is látszik kicsit, de szerencsére nem annyira nagyon.

2015. jún. 3. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Gluténmentes vagy méginkább gabonamentes diétát, sok leveles zöldséggel, magas vas tartalmú zöldségekkel, olajos magokkal, bogyós gyümölcsökkel és sok állati belsőséggel (máj, lép).


A gabonák elhagyása a vérszegénységen is segíthet de alacsonyabb inzulinszinttel lehet számolni, így a normális testsúly megtartását-elérését is megkönnyíti.


A futás az testmozgás, de nem elégíti ki a testmozgás normális szintjét. A gépelés is testmozgás, de ez sem elégíti ki a normál mozgás mennyiséget. Futás nem ad kellő terhelést a láb izmainak, nem is beszélve a többi izomcsoportról amelyeket teljesen elhanyagol, az ízületek mozgástartományának megőrzését nem is említem.

2015. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!